To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zbigniew Ładziński: to był brutalny i bezpardonowy atak

Zbigniew Ładziński: to był brutalny i bezpardonowy atak

- Padłem ofiarą niecnego spisku – mówi Zbigniew Ładziński, jeszcze do wczoraj kandydat na senatora RP. Uważa, że za wyeliminowaniem go z wyścigu wyborczego stoją przedstawiciele partii politycznych. - Uwierzyłem ludziom i to był mój błąd – mówi.

– Przez podstępne, wrogie i agresywne działania pozbawia się moich wyborców możliwości wybrania mnie na Senatora RP – napisał Zbigniew Ładziński w wydanym dzisiaj oświadczeniu.

Przedwczoraj jeden z członków jego komitetu wyborczego – Tadeusz Sośnicki - wycofał swoje poparcie. W tej sytuacji Komitet Wyborczy Wyborców „Aktywni Społecznie” miał tylko 14 członków założycieli, to mniej niż nakazuje prawo (komitety rejestruje się od 15 członków). Państwowa Komisja Wyborcza wczoraj ogłosiła, że w tej sytuacji komitet został rozwiązany z mocy prawa. Tym samym Ładziński utracił możliwość startu w nadchodzących wyborach.

- Jestem przekonany, że on został w to wszystko wmanewrowany – powiedział dzisiaj o Sośnickim Zbigniew Ładziński. - To porządny człowiek, ma 80 lat. Dzisiaj tego żałuje, nie zdawał sobie sprawy z tego, co zrobił.

Tadeusz Sośnicki złożył nawet oświadczenie do PKW w którym zaznaczył, że nigdy nie występował, nie występuje i nie zamierza występować z komitetu Aktywni Społecznie. To jednak na nic się nie zdało, gdyż decyzja PKW została podjęta i nie ma od niej procedury odwoławczej.

Jeden z dziennikarzy na konferencji Z. Ładzińskiego przyznał, że T. Sośnicki dwa dni temu mówił co innego. – Być może tak było i jestem przekonany, że nim manipulowano – mówił niedoszły kandydat.
Z. Ładziński nie chciał dokładnie powiedzieć, kto stoi za akcją wyeliminowania go z wyborczego wyścigu. - To ludzie związani z moimi konkurentami, z partiami politycznymi. Dane tych osób ujawnimy po wyborach – powiedział.
Zapowiedział, że w poniedziałek jego komitet złoży doniesienie o domniemaniu przestępstwa. – Myślę, że będzie ono skrupulatnie rozpatrzone i będziemy wiedzieli, kto w jaki sposób działał i jaka była jego rola od początku do końca w tej niecnej sprawie – powiedział.

Inna rzecz, że Zbigniew Ładziński od początku podejmował spore ryzyko. Nic nie stało na przeszkodzie, by w jego komitecie było nie 15 a 20 osób. Wówczas wycofanie się jednej czy dwóch osób nic by nie zmieniło. - To prawda, ale ja wierzę ludziom i to chyba moja wada. Ja tego komitetu nie zakładałem, zostałem poproszony o to, by kandydować – tłumaczył.

Zbigniew Ładziński stał się groźny, bo był faworytem wyborów. - Zleciliśmy sondaż profesjonalnej firmie z którego wynika, że prowadziłem w tym wyścigu i miałem 26 punktów procentowych przewagi nad drugim kandydatem – mówił. Według tego sondażu drugi był Tadeusz Lewandowski a trzeci Józef Pinior.

Z. Ładziński ma wyjątkowego pecha. Pierwotnie miał startować z poparciem Platformy Obywatelskiej. Lokalne struktury poparły jego kandydaturę, ale gdy przyszło co do czego, PO zarejestrowała Józefa Piniora. Była to decyzja tzw. góry, zaskoczyła wielu lokalnych działaczy Platformy. Mimo tego, wielu z nich zamierzało zagłosować na Ładzińskiego, a nie na Piniora, który z Jelenią Górą ma niewiele wspólnego.

Weliminowany kandydat nie poparł żadnego z ze swoich rywali, którzy pozostali w stawce.
– Chciałbym zaapelować do moich wyborców, by oddano głos na mnie, bo mimo wszystko będę się znajdował na karcie do głosowania - powiedział Zbigniew Ładziński. Głosy te co prawda nie będą liczone, ale... – jeżeli mieszkańcy tak zagłosują, to będzie wyrazem protestu, niezadowolenia przeciwko temu, co się stało. Przeciwko kulawemu prawu, które można w niecny sposób wykorzystać – powiedział.

Pełnomocnik komitetu Lidia Łotocka dodała, że prawo nierówno traktuje partie polityczne od komitetów wyborców. - Te pierwsze mogą składać odwołania od decyzji PKW, komitetom wyborczym wyborców to nie przysługuje – zauważyła.

Ona także jest przekonana, że Tadeusz Sośnicki został w to wszystko wmanewrowany.

Komentarze (31)

Przekonam kilka osób do głosowania na Pana.

Na wyeliminowaniu Pana Ładzińskiego skorzystają tylko kandydaci na senatorów z SLD i PO. To ten sam elektorat... A wczoraj Pan Ładziński ostro pożarł się z Józefem Piniorem na debacie w Cieplicach...

Byłem gotów zagłosować na Ładzińskiego, ale po jego słowach (cytuję): "...Chciałbym zaapelować do moich wyborców, by oddano głos na mnie...Głosy te co prawda nie będą liczone, ale... – jeżeli mieszkańcy tak zagłosują, to będzie wyrazem protestu, niezadowolenia przeciwko temu, co się stało". Namawianie ludzi do oddawania nieważnych głosów ? Mam wrażenie że chyba jednak dobrze się stało. Jak mamy mieć ludzi z takimi "pomysłami", to ja wysiadam.

a co ma niby dać, oddanie w obecnej sytuacji głosu na pana Ładzińskiego, poza jego prywantą satysfakcją. O ile w ogóle będzie do tego powód, ponieważ nikt nawet nie poda liczby głosów oddanych na niego, a jedynie liczbę głosów nieważnych, wśród których znajdą się również głosy oddane na pana Ładzińskiego, ze świadomością że są nieważne lub bez takiej świadomości. Apel taki wydaje się raczej dziecinny. Jeżeli ktoś świadomie chce oddać głos nieważny niech to zrobi, szkoda natomiast głosów tych osób, do których nie zdąży dotrzeć, że pan Ładziński już nie kandyduje. W ich interesie raczej zaapelowałbym o stosowną adnotację na karcie wyborczej lub wykreślenie tego kandydata.

p-.pinior,dosc p. ****stwa,nie podałem ci ręki,jestes cha..m.WONT

JA W TAKIM RAZIE GŁOSUJE NA WOJTKA HADŻEGO

Namawianie wyborców do oddawania nieważnych głosów? Dlatego, że popełniło się błąd w strategii wyborczej? A kto Panu bronił, panie OMC senatorze Ładziński, sformować większy komitet? To, co Pan teraz wyprawia, to po prostu prywata. W Pana działaniu odżywają najgorsze tradycje szlacheckiej Rzeczypospolitej. Też chciałem oddać głos na Pana. Chwała Bogu, że nie doszło do tego.

Jak tak mozna,namawiac do utraty glosow!!Ja juz sie nie bawie,a Wy robta co chceta-ale w/g moich regul???dzieki Bogu,ze tak sie stalo-i pokazal pan swoje oblicze!!!! :dry: :dry: :dry: :dry:

Jak ty będziesz głosować na Wojtka CHADŻEGO, jak nawet nie wiesz, jak się pisze jego nazwisko?id

Ci, którzy znają Zbigniewa Ł. nie są zaskoczeni jego żłosną postawą....

Pora założyć własna partię. Z własnym programem i wizją rozwoju kraju, powiatu, miasta. Wejść w koalicję z Robertem. 6 tys. podpisów nie powinno sie zmarnować. Jedna kanapa więcej lub mniej na Jeleniogórzanach chyba nie zrobi już wrażenia.

Co zbysiuniu, zapomniałeś jak w wyborach w 98 Bogusiowi Kempińskiemu wsadziłeś nóż w plecy, a wszyscy Cię uważali, że jesteś czerwonym bogiem

Jelenia Góra ma szczęście do "spadochroniarzy" (Szmajdzińska, Pinior).Wybór należy do Was, Jeleniogórzanie. Jak wybierzecie, tak będziecie mieli. Oboje będą...lobbować w Warszawie. Oboje są tak świetni, że nawet dobrze drogi nie znają do Jeleniej. Zlikwidujcie aeroklub! A na przyszłość, to zlikwidujcie aeroklub!

namawianie wyborców przez byłego kandydata Ładzińskiego na oddawanie nieważnych głosów dowodzi jego prymitywizmu i braku choć śladowej troski o dobro Polski. Najważniejsza jest urażona ambicja. Dał się ograć jak nowicjusz. Tym apelem skompromitował się całkowicie

Czegoś takiego w naszej czerwonej dolinie jeszcze nie było :)Przegrać przed wyborami ? Hotel sejmowy prawie czekał :) a tu pierdut !!!

a ja uwazam że oddawanie głosów nieważnych ma sens! Brawo Panie Zbyszku na pohybel....dalej wiadomo

brawo Panie Zbyszku , oddajemy głos nieważny. Nie warto juz isc na te wybory

napisałem tam i wyjaśniłem dlaczego nie będę głosował. -A miało być po raz pierwszy tak pięknie i mieliśmy do Senatu wybierać LUDZI a nie partie.Jeszcze kilku tak załatwią i kandydatami zostaną jedynie różne męty zionące jadem i nienawiścią, dla których naczelnymi wartościami są kłamstwo i obłuda zaś najlepszym dla nich środowiskiem jest ferment. Ktoś kiedyś powiedział, że g..no zawsze wypłynie na wierzch...

Kto wolność i Polskę miłuje ten na PIS głosuje!

panie Ładziński mieliśmy na pana głosować,jako na osobę z biznesu,musi pa ustalić kto namówił starszego pana Sośnickiego do takiego zachowania,nie głosujcie na Piniora facet jest spoza jelonki,zmieniłpo drodze pare partii,czego nie kandyduje z Wrocławia skad pochodzi

kto na piss zagłosuje niech sobie juz suchy chleb szykuje

Zbyszek Ładziński dziś odgrywający niezależnego i poszkodowanego ośmiesza się po raz kolejny! Niech sobie przypomni na ilu partyjnych ślizgawkach się woził! Najlepszym kandydatem na senatora byłby Marek Obrębalski! Dzisiaj miałem przyjemność wysłuchać jego wykładu w Żeromie! Kompetencja, rzeczowość i realność! Po prostu klasa!

ahaha :evil:

p.Zbyszku chyba pan na całe zycie zapamięta,że nie wolno ufać byłym komornikom,którzy to mają rozbujałę ambicje polityczne

WSZYSTKIE ANIOŁY GŁOSUJA NA TADZIA LEWANDOWSKIEGO BYŁEGO WICEPREZYDENTA I POSŁA.TO MU SIE NALEZY jak slepej kurze ziarno.

ty dymałeś ludzi teraz wydymali ciebie.Nic w przyrodzie nie ginie. I tak już wystarczająco się pożyłeś za nasze pieniądze- za frajer........

Po co nam stu nieudolnych senatorów skoro nawet kandydaci na nich nie potrafią ogarnąć swoich sztabów wyborczych.Precz z senatem!!!

Moze powroci Pan kandydat do nauki zawodu jako nauczyciel,w tej roli byl naprawde ok.Dobrych fachowcow brakuje,nauczycieli takze,wiec po co mierzyc wysoko-kiedy miejsce wlasciwe jest calkiem blisko???

widzisz jak to jest pod kimś dołki kopać a sam w nie wpadasz. No i wpadłeś. nie zasłuję ani trochę ciebie wręcz mam stysfakcję, że cię wydymano. Tak dymałeś w naszym cechu innych, co mieli inne zdanie. OMCsenatorze

Moja 97 letnia babcia mawiała: trzeba mieć oczy w d... i w głowie. Patrzeć przed siebie ale oglądać się za siebie i rozglądać wokół. Których oczy Ci zabrakło człowieku? Czerwona dolina to przeklęte miejsce na ziemi. Tu trzeba mieć oczy wszędzie... Jeżeli mogę Cię jakos pocieszyć, to wiedz, że w Warszawce jest mniej wiecej tak samo albo jeszcze gorzej. Wiele nie straciłeś. Będziesz żyć jak zyłeś a życie jest takie piękne i moze los Ci pomógł choć teraz jeszcze tego nie wiesz.