To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zawody w stylu retro

Zawody w stylu retro

W najbliższą sobotę, 24 lutego, na stoku u Hunkiewicza w Dolinie Szczęścia, w Szklarskiej Porębie na pewno dojdą wreszcie do skutku Zawody Retro „Narty stare, ale jare”. W poprzednim terminie (27 stycznia) zostały odwołane przez złe warunki pogodowe. Teraz prognoza jest bardzo dobra, więc nic nie powinno przeszkodzić w znakomitej zabawie.

A ta zapowiada się przednio. Już od godz. 11.00 zapisy do slalomu, skoków, zjazdów na saniach rogatych trening zawodników. Około godz. 12.00 start w slalomie, pół godziny później start w skokach - lotach narciarskich i na zakończenie zmagań sportowych, o godz. 13.00, start na saniach rogatych. Finał o godz. 14.00, podczas którego - wręczanie nagród i integracja uczestników przy ognisku.

Oczywiście rywalizacja we wszystkich konkurencjach nie będzie pozbawiona elementu zabawy i wziąć w niej będzie mógł każdy (no prawie). Dodatkowe uznanie zapewni wygląd i sprzęt zgodny z hasłem zawodów, a więc w stylu retro.

Czego jeszcze można się spodziewać? Hotel "Kryształ” poczęstuje certyfikowanym daniem "Zupa fasolowa na polikach wołowych"; EKO hotel "Sasanka"* poczęstuje potrawą "Retro śledź karkonoski". Będą też do zdobycia nagrody - vouchery na konsumpcję, wejściówki na lodowisko, czy bilety wstępu na wybrane spektakle teatru Norwida.

index.php.jpg

Komentarze (5)

Pasuje to do Szklarskiej Poręby jak ulał.

Czesi w Harrachovie korzystają z mrozu i właśnie naśnieżają trasy. A w Szklarskiej co? G...

.... a w Szklarskiej grasuje Dyzma Graf z (P)rzestępczej (O)rganizacji i jego akolici. Trzeba pogonić to tałatajstwo w wyborach samorządowych.

Atrakcją zawodów retro jest zapowiadany udział oldboja - skibobisty Mieczysława Dyniusa, uhonorowanego przez Miasto za "szczególne zasługi" dla Szklarskiej Poręby. Jednak nie wszyscy wiedzą, że pan Mietek zasłużył się wieloletnim donoszeniem do SB, jako Tajny Współpracownik o pseudonimie "Hari". Czy kogoś to obchodzi?

Niestety okazało się, że pan Mietek to ... Brudny "Hari"