To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

"Zastane / kreowane" w Jeleniej Górze i Libercu

"Zastane / kreowane" w Jeleniej Górze i Libercu

Galeria BWA w Jeleniej Górze i Wydział Sztuki i Architektury Uniwersytetu Technicznego w Libercu zapraszają na wystawę „Zastane/kreowane”, w której udział wezmą: Małgorzata Amarowicz (Jelenia Góra), Sandra Rzeszutek (Jelenia Góra) oraz studenci z Wydziału Projektowania Środowiska Uniwersytetu Technicznego w Libercu. Wernisaż wystawy w jeleniogórskiej Galerii BWA 24 sierpnia 2018 r. o godz.18.00. Prezentacja w stolicy Karkonoszy potrwa do 8 września 2018 r. Później ekspozycja przeniesiona zostanie do Czech. Finisaż wystawy na Wydziale Sztuki i Architektury Uniwersytetu Technicznego w Libercu 26 września 2018 r. o godz.16.00.

„Zastane/kreowane” to projekt artystyczny będący kontynuacją wieloletniej współpracy polsko-czeskiej. W tym roku prezentujemy potencjał artystyczny pogranicza w obszarze architektury, projektowania, instalacji, malarstwa oraz sztuki wideo. Organizujemy wystawy i warsztaty, zwiedzamy miejsca, w których sztuka powstaje. Byliśmy na uczelni w Libercu i w pracowniach Agnieszki Topolnickiej-Mielęckiej i Mariusza Mielęckiego w Popielówku oraz Dariusza Milińskiego w Pławnej. Punktem kulminacyjnym projektu jest wystawa młodych artystów z Polski i Czech, którzy zmierzą się z tym, co „zastane” i twórczo przekształcą galeryjną przestrzeń. Zaprezentujemy obrazy przestrzenne, obiekty, instalacje oraz nowe media - informują organizatorzy.

Małgorzata Amarowicz (ur. 1989) absolwentka jeleniogórskiego Liceum Plastycznego oraz wrocławskiej ASP. Dyplom magisterski uzyskała w 2017 r. w Pracowni Fotografii Intermedialnej prof. Andrzeja P. Batora, dyplom licencjacki w 2014 r. w pracowniach szkła artystycznego prof. nadzw. Barbary Zworskiej-Raziuk i szkła użytkowego prof. Kazimierza Pawlaka. Swoją działalność artystyczną z zakresu sztuk wizualnych skupia głównie wokół wideo-instalacji, fotoobiektów i szkła.

Sandra Rzeszutek (ur. 1987) absolwentka jeleniogórskiego Liceum Plastycznego oraz wrocławskiej ASP. Dyplom magisterski obroniła w 2013 r. w Pracowni Malarstwa prof. Waldemara Kuczmy i Pracowni Multimediów prof. Pawła Jarodzkiego. W 2013 r. rozpoczęła studia doktoranckie na macierzystej uczelni. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz realizacjami video. Punktem wyjścia jej prac jest głównie środowisko naturalne. Porusza w swych obrazach wątki organiczności i pejzażu, które łączy ze sferą uczuć.

Ze strony czeskiej w wystawie udział wezmą studenci Wydziału Sztuki i Architektury Uniwersytetu Technicznego w Libercu z Katedry Projektowania Przestrzeni, z Atelier doc. M.A. Jana Stolína, Ing. Arch. MgA. Samana Saffariana i MgA. Richarda Loskota. Głównym obszarem zainteresowań wykładowców i studentów Uniwersytetu są sztuki przestrzenne i projektowanie architektoniczne.