To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zaraz ruszymy rowerami

Zaraz ruszymy rowerami

Z roku na rok przybywa tras rowerowych w Jeleniej Górze. Dziś liczą one 56 km. Docelowo takimi ścieżkami będzie można przejechać do skrajnie położonych dzielnic miasta. 

Rośnie długość ścieżek rowerowych w granicach Jeleniej Góry, corocznie przybywają nowe. Teraz to sieć ponad 56 km, więc można już zaplanować dłuższą wycieczkę nie opuszczając sieci. Tym bardziej, że nowe odcinki są planowane w taki sposób, by były przede wszystkim łącznikami „starych” fragmentów. W dłuższej perspektywie sieć planowana jest tak, by z Maciejowej do Jagniątkowa przez Cieplice i Sobieszów można było dojechać bezpiecznie i wygodnie. Zmienia się też – na korzyść rowerzystów – proporcja między długością sieci ścieżek rowerowych a łączną długością dróg w mieście. Tych ostatnich jest ok. 254 km. 

Komentarze (3)

Baju, baju będziemy w raju. To powiedzcie mi jak mam bezpiecznie dojechać z Zabobrza do Sobieszowa, drogą rowerową! Niestety nie dojadę bo takie drogi rowerowe NIE istnieją. Owszem są, ale po paru metrach one się kończą a jednym ciągiem wspomnianym odcinkiem NIE dojadę. Więc nie wciskajcie kitu.

A najgorsza ścieżka rowerowa to jest na oś. Łomnickim, co z tego że ładna,nowa jak co 20 m są pasy koniec ścieżki i teoretycznie trzeba zejść po czym znowu zaczyna się ścieżka i można jechać dalej i tak po całej długości. No k***A pięknie

Ścieżka pieszo-rowerowa obok Ul.Konstytucji 3 Maja prosi się o poszerzenie . Nie ma jak się poruszać takie tłumy .