To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zaplanował i zorganizował wyłudzanie kredytów

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze prowadzi śledztwo w sprawie wielu oszustw dokonanych przez mieszkańca Piechowic Piotr D.

Działał on na szkodę licznych banków, operatorów telefonii komórkowe i sklepów udzielających kredyty na swoje towary. Sposób działania tego sprawcy był dość prosty. Zawarł on znajomość z Władysławem C, osobą bezdomną i niemającego zatrudnienia. Wykorzystując jego sytuację i naiwność namówił go, aby rozpoczęli fikcyjną działalność gospodarczą w zakresie budownictwa rejestrując ją na nazwisko Władysława C. Piotr D został dyrektorem firmy.

I tak rozpoczęli swoją przestępczą działalność. Piotr D z natury niezależny przestępca wykorzystał Władysława C, aby on na swoje nazwisko ubiegał się o udzielenie kredytów i pożyczek bankowych. Banki chętnie udzielały pożyczek, bo wydawało im się, że mają do czynienia z rzetelnym przedsiębiorcą. Tak oszukali około 5 banków i kilka sklepów na terenie Jeleniej Góry. W tym czasie Piotr D zatrudnił 15 pracowników w fikcyjnej firmie, którzy w swoim imieniu a pod namową Piotra D brali pożyczki bankowe. „Dyrektor” wystawiał im stosowne zaświadczenia o zatrudnieniu i osiąganych zarobkach, mimo że nigdy nie otrzymali pensji.

Pieniędzmi dzielili się z Piotrem D. 15 rzekomych pracowników, zostało już osądzonych przez Sąd. Przeciwko głównemu sprawcy będzie sporządzony akt oskarżenia za popełnienie przez niego 35 czynów na ogólną sumę strat wynoszącą około 50.000 zł.

Komentarze (41)

Brawo Ktoś mądrzejszy od złodzieja...zwanego bank

frajer z pompom tyle jedniodniowy miljoner

Dla osf3b ceniących spokf3j i posiadających mozwliość przemieszczania się własnym srodkiem lokomocji, niesamowicie pięknne, malownicze miejsce. Tu naprawdę można odpocząć. W hotelu każd...

Grey 27/11/2010 at 23:18 Hej. Wielki szaczun, swnteia PP. Podoba mi sie,bardzo. Wiem ile serca musiales w to wlozyc. A tak z ciekawosci, z ilu klatek poswstala calosc ?Jak sobie poradziles ze zlozeniem tego ?

???????????????????

ebfnnla

Brawo Brawo

Brawo Brawo