To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zapisz się na Sudecką Wyrypę. Teraz najtaniej!

fot.: Monika Strojny

Ruszyły zapisy na cieszącą się wielką popularnością Sudecką Wyrypę, która w tym roku odbędzie się 18 i 19 sierpnia. Start w Jeleniej Górze.

Zapisy potrwają (jeśli pula miejsc nie zostanie wcześniej wyczerpana) aż do 13 sierpnia. Ale jeszcze tylko przez dwa tygodnie (do 15 lipca) przy zapisach obowiązuje najniższe wpisowe, które w miarę upływu czasu będzie rosło.

Sudecka Wyrypa, to impreza na orientację dla piechurów i cyklistów, która już od kilku lat promuje region Kotliny Jeleniogórskiej, przy okazji sprawdzając odporność uczestników. Wyrypa łączy sportową rywalizację z zamiłowaniem do turystyki, dając okazję do  spotkań i wymiany doświadczeń z ludźmi o podobnej pasji, z  kraju i zagranicy.

W tym roku zawodnicy do wyboru mają  pięć zróżnicowanych tras. Piechurzy mogą zmierzyć się z dystansem 25, 50 lub 100 km. Rowerzyści wybierają między trasami o długościach 150 lub 100 km.

Każdy z zawodników na starcie dostaje przygotowaną przez organizatorów i wcześniej przez nich samych dokładnie sprawdzoną w terenie mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi. Zadaniem uczestników jest znalezienie wszystkich punktów i potwierdzenie obecności.

Nie wolno zapominać, że rajd jest ekstremalny, bo niecodziennie chodzimy, biegamy czy pokonujemy na dwóch kółkach kilkaset czy kilkadziesiąt kilometrów bez względu na pogodę. Deszcz, upał, wysoka temperatura i piekące słońce w dzień, chłód w nocy, krzaki jeżyn, pokrzywy, gęste zarośla – oto co doskwiera śmiałkom.

Zapisywać na imprezę należy się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie organizatora – sudeckawyrypa.pl

111.jpg