To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zapada się asfalt na Krótkiej

Zapada się asfalt na Krótkiej

- Tak od rana tu jest i nikt nic z tym nie robi – mówi jedna z właścicielek sklepu przy ul. Krótkiej. Zaparkowało tam auto, a mieszkańcy zastanawiają się, jak kierowca stamtąd wyjedzie.

Dziura w asfalcie stała się obiektem do fotografowania i podziwiania przez przechodniów. – Gorzej by było, gdyby akurat ktoś tamtędy przechodził i wpadłby w tą dziurę – rzuciła jedna z przechodzących. – Ciekawie jak ten kierowca stamtąd wyjedzie. Chyba musiał zaparkować przed zapadnięciem się asfaltu – dziwi się jeden z mieszkańców. Co dalej z dziurą? Na razie czeka na załatanie. Po ostatnich ulewnych deszczach dziura na Krótkiej może być początkiem problemów drogowych nie tylko na tej ulicy.


Po godz. 15:00 drogowcy przystąpili do prac. Obecnie trwa łatanie feralnej dziury.

 
Zapada się asfalt na Krótkiej
Zapada się asfalt na Krótkiej
Zapada się asfalt na Krótkiej

Komentarze (10)

Takie dziury nie powstają z powodu złego asfaltu! To musi być wina nieszczelnych podziemnej sieci kanalizacyjnej! Wytworzyła się sztuczna kawerna w wyniku wyssania do kanalizacji podbudowy. Żeby to dobrze naprawić nawierzchnię, trzeba najpierw zrobić dobrze kanalizację.

Ta kanalizacja - przyłącze do budynku, była robiona w latach dziewięćdziesiątych na rzecz spółdzielni Progi która budowała ten widoczny w tle budynek, a nie za czasów tej jak i poprzedniej ekipy. Często tak bywa że partaczą jedni, a obciąża się winą innych więc zanim się Gregu kogokolwiek oskarża, trzeba najpierw na tym się troszeczkę znać i uderzać celnie, a tak jak kulą w płot!;-)

To podziemia proszą o udostępnienie do zwiedzania-same się otwierają.

Było kilka sklepionych piwnic w ciagu dawnej ulicy Pańskiej (Herrenstrasse) dzisiejszej Krótkiej, ale przy ciągnięciu kabla zasilającego do PKO przy Bankowej te sklepienia zostały zarwane, a przestrzenie pod nimi zasypane, choć może jakaś mała piwniczka!?!;-)
Kiedy ten kabel ciągnięto można było dokładnie zobaczyć w którym miejscu dzisiejszej Bankowej przebiegała linia murów obronnych (wykop pod kabel przeciął je w poprzek)

Tam jest zakaz ruchu a pojazdów jak na Marszałkowskiej (aż trudno przejść) gdzie straż miejska czy już z radarem maskują się po dziurach

To dopiero początek :D na razie mała dziura,potem w jeleniej będą tworzyć się inne o wiele większe,zaś z nich wychodzić będą trójnogi niczym z powieści h.g.wellsa :D haha

Kochane NJ wyślijcie swojego fotografa na skrzyżowanie ulic Powstania Listopadowego i Styczniowego, tam dopiero możecie zrobić zdjęcia zapadającej się ulicy. Notabene niedawno gruntownie wyremontowanej. Swoją drogą to macie to "cudo" 5 minut spacerkiem od redakcji. Jeżeli spowodujecie że zniknie jutro (a jest już ho ho) to normalnie wykupię Waszą przenumeratę. Pozdrawiam

Na Krótkiej nie powinny stać samochody, a już napewno nie powinny jeździć tą ulicą. ta ulica ma wiecznie obstawione chodniki. mieszkam na Krótkiej i widzę jak to cały czas stoją tam te same auta