To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zaniedbany skwer wreszcie będzie zagospodarowany

Zaniedbany skwer wreszcie będzie zagospodarowany

Powstanie tu budynek usługowo-mieszkalny z podziemnym parkingiem. Prace rozpoczęły się kilka dni temu, zakończą się wiosną 2013 roku.

Chodzi o plac przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Grabowskiego. Przez wiele lat nic się przy nim nie działo, teren porastały chaszcze i samosiejki. Od kilku dni rozpoczęła się inwestycja.

Jak się dowiedzieliśmy od kierownika budowy, będzie to budynek pięciokondygnacyjny. Na najniższej będą sklepy i punkty usługowe. Na pozostałych piętrach mieszkania. Do tego ma być parking podziemny. Inwestorem jest spółka Apartamenty Centrum.

Dla mieszkańców okolicy to dobra wiadomość, gdyż ta część śródmieścia wymiera. Niemal naprzeciwko nowej inwestycji są opuszczone budynki komunalne, przeznaczone do rozbiórki. Teren miał być przeznaczony pod luksusową zabudowę, luksusów tych jednak nie widać a pustostany jak straszyły tak straszą. Wciąż nie ma kupca na rozpadający się budynek byłego domu kultury na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Matejki.

Niszczeje willa przy ul. Grabowskiego. Do niedawna była siedzibą Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, od ponad roku stoi pusta. I choć miasto próbuje ją sprzedać, jak na razie nie ma kupca. Może nowa inwestycja spowoduje ożywienie w tej części miasta? Rozpoczęta kilka dni temu budowa ma zakończyć się wiosną 2013 roku.