To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zakończył się 49. Rajd na Raty

Zakończył się 49. Rajd na Raty

Tegoroczny, 49. już Rajd na Raty zakończył się w niedzielę, 1 grudnia, pieszą wycieczką z Maciejowej, przez Dziwiszów oraz Wzgórze Sośnia, na jeleniogórskie Zabobrze. Tam, w Domu Harcerza przy ul. Wiejskiej rajdowicze wzięli udział w uroczystym podsumowaniu imprezy.

Minutą ciszy zebrani uczcili pamięć Marii Rafalskiej i Pawła Ruska, którzy od wielu lat przemierzali rajdowe trasy, a zmarli w 2019 r.
Komandor rajdu, Wiktor Gumprecht przedstawił jego statystykę. W 46 rajdowych wycieczkach, organizowanych, jak co roku, przez Oddział PTTK „Sudety Zachodnie”, pod medialnym patronatem „Nowin Jeleniogórskich”, uczestniczyło w tym sezonie 1851 turystów. Trasy piesze, o długości od 12 do 22 km przebiegały przez Dolny Śląsk oraz przygraniczne rejony Czech. Oprócz jedno- i dwudniowych wypraw pieszych entuzjaści turystyki brali też udział w wycieczkach autokarowych, z których najdłuższa, 8-dniowa, zawiodła uczestników aż do Kijowa.
Jak zwykle, podczas biesiady na koniec rajdu uhonorowano nagrodami i podarkami rekordzistów. Najwięcej, bo aż 42 wycieczki zaliczył Andrzej Makowski. Niewiele ustępowali mu Mirosław Jaskółowski i Wiesław Ziółkowski – każdy z nich wziął udział w 39 wypadach na rajdowe trasy. Rekordzistka wśród pań to Elżbieta Marcinkiewicz z 38 wycieczkami „na koncie” oraz Danuta Sulewska, która 36 razy wybrała się na turystyczne szlaki Rajdu na Raty.
Słowami gorących podziękowań oraz prezentami uczczono także rajdowych przewodników: Wiktora Gumprechta, Jarosława Kapczyńskiego, Jolantę Kupeć, Elżbietę Marut, Pawła Idzika, Krzysztofa Zająca, Urszulę Pawlikowską oraz Krzysztofa Tęczę, którzy wycieczki od wielu sezonów prowadzili i prowadzą społecznie.
Zadość stało się też kolejnej tradycji Rajdu na Raty – chętni wzięli udział w konkursie krajoznawczym, obejmującym wiadomości ze wszystkich tegorocznych wycieczek. W tegorocznej, trudnej rywalizacji zwyciężył Maciej Cieślak.
Na koniec podziękowano organizatorom rajdu – komandorowi Wiktorowi Gumprechtowi, jego małżonce Marii sekretarzującej imprezie oraz Andrzejowi Mateusiakowi, Marii Marcinkowskiej i Krzysztofowi Tęczy z jeleniogórskiego oddziału PTTK. Słowa podziękowań skierowano też do przedstawicieli miasta Jeleniej Góry, powiatu jeleniogórskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego – instytucje te dofinansowują Rajd na Raty – a także pod adresem „Nowin Jeleniogórskich” za wieloletnie promowanie Rajdu na Raty na łamach tygodnika. 

Rajd na Raty 2019 Fot IKA (1).JPG
Rajd na Raty 2019 Fot IKA (2).JPG
Rajd na Raty 2019 Fot IKA (3).JPG
Rajd na Raty 2019 Fot IKA (4).JPG
Rajd na Raty 2019 Fot IKA (5).JPG
Rajd na Raty 2019 Fot IKA (6).JPG
Rajd na Raty 2019 Fot IKA (7).JPG
Rajd na Raty 2019.jpg

Komentarze (3)

Rzecz szczególna, jak tacy pasjonaci jak Wiktor Gumprecht, potrafią przez wiele lat organizować i prowadzić coś, co jest fenomenem chyba na ogólnopolską skalę. Brawo, Panie Wiktorze! Brawo PTTK Jelenia Góra!

Dawno, dawno temu,kiedy takie wycieczki prowadził pan Ligęza,kilka razy wzięłam w nich udział.Bardzo miło wspominam.Serdecznie pozdrawiam.

Powiem, tyle, że jestem dumna ,że mieszkam w jednej gminie z Państwem Gumprecht.Oby im wystarczyło sił na kolejne lata na rajdy.☺☺