To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zaczarowany świat w pieśniach Gustava Mahlera

Słynne utwory Gustava Mahlera zaśpiewa Anna Patrys

Już 17 marca kolejny Zdrojowy Czwartek z Filharmonią w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze – Cieplicach. Na uzdrowiskowej scenie wystąpią Anna Patrys (sopran) i Mirosław Gąsieniec (fortepian). Program koncertu, zatytułowanego Zaczarowany świat w pieśniach Gustava Mahlera, w całości wypełnią dzieła wielkiego austriackiego kompozytora. Usłyszeć będzie można jego utwory ze zbioru „Des Knaben Wunderhorn” oraz z cyklu „Rückert Lieder”. Początek muycznego wieczoru o godz. 19.00. 

Mahler uznawany jest przede wszystkim za jednego z najwybitniejszych symfoników. Tymczasem, obok monumentalnych symfonii, zasadniczą część jego twórczości stanowiły właśnie unikatowe pieśni, którymi równie mocno zaznaczył swoją obecność w dziejach muzyki. W czwartkowy wieczór w Cieplicach zabrzmią jego słynne pieśni napisane do słów niemieckiego poety – Friedricha Rückerta, w wykonaniu znakomitej, jeleniogórskiej śpiewaczki – Anny Patrys, której przy fortepianie towarzyszyć będzie ceniony pianista i kompozytor Mirosław Gąsieniec.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy  dwa dwuosobowe zaproszenia na ten włąsnie koncert orgaznizowany wspólnie przez Filharmonię Dolnośląską i Zdrojowy Teatr Animacji. Informacja, jak można je zdobyć, w aktualnym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 15 marca 2016 r. Zapraszamy!