To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zabili dla 120 złotych

Zabili dla 120 złotych

Ofiarę dobrze znali. Czasem przychodzili do 69-letniego Romana G. i pili z nim alkohol. On żył samotnie, miał rentę. Oni do pracy raczej się nie rwali. Prokuratura zarzuca 29-letniemu Piotrowi K. i 22-letniemu Pawłowi Z. zabójstwo Romana G. Do zdarzenia doszło tydzień temu, policja już na drugi dzień zatrzymała sprawców. Mężczyźni nie przyznają się do winy.

Roman G. mieszkał samotnie w starym, poniemieckim domu w Rybnicy. Miał kłopoty z poruszaniem się, bo nogi odmawiały mu posłuszeństwa. A chłop był ze sto kilo wagi.

- Nie ma co ukrywać, że tato lubił sobie wypić. Odwiedzali go co rusz jacyś koledzy, zwłaszcza wtedy, gdy dostał rentę. Ale ci, co go zabili, to bydlaki. Jak tak można było człowieka potraktować? - żali się Wioletta Sadło, córka zamordowanego mężczyzny.

Romana G. znalazł w czwartek leżącego na łóżku Józef Klimek. Mężczyzna, na którego we wsi wołają Tadek, opiekował się od kilku lat panem Romkiem. Robił mu zakupy, drzewa narąbał i w piecu napalił, wody ze studni przyniósł.

Sprawcy przyszli do domu Romana G. w nocy, z wtorku na środę. Mężczyzna spał. Złodzieje, którzy prawdopodobnie byli u niego we wtorek w dzień, liczyli może na znalezienie pieniędzy z renty, którą dopiero co dostał. Zaczęli plondrować mieszkanie.

- Ale tam nie było co ukraść. Stary telewizor i radio. A ile panu Romkowi mogło zostać pieniędzy? Ja mu zrobiłem zakupy za stówę - mówi Józef Klimek.

Lokator musiał się obudzić i nakryć złodziei. Ci zaczęli okładać go pięściami i kopać. Pobitego zostawili na łóżku, twarzą do poduszki. Wynieśli stary telewizor, jakiś monitor i zabrali 120 złotych. Włamali się też do mieszkania na piętrze, które remontował sobie syn Romana G., pracujący i mieszkający na razie w Irlandii.

Paweł Z. i Robert K. byli w przeszłości karani. W czasie przesłuchania nie przyznali się do winy. Z naszych informacji wynika, że wzajemnie obciążają się winą. Grozi im kara od 12 do 25 lat więzienia.

Więcej o tej sprawie w jutrzejszym wydaniu "NJ".

Józef Klimek - opiekował się Romanem G.
Zabili dla 120 złotych
Zabili dla 120 złotych
Zabili dla 120 złotych
Zabili dla 120 złotych
Zabili dla 120 złotych

Komentarze (20)

w treści piszecie ROMAN G. a poniżej na zdjęciu widać wszystko...

córka może być z siebie dumna opiekował się nim obcy człowiek masakra co z tego ze pil teraz niech ją sumienie zeżre

"Paweł Z. i Robert K. byli w przeszłości karani." - a dokładniej... za podobne przestępstwo, próbowali okraść starszą Panią, która również samotnie mieszkała w Rybnicy, z tego co mi wiadomo to, pobili ją, próbowali dusić itp. nie znam sprawy dokładnie, ale dziwię się że po tamtym występku to bydło było na wolności a nie w więzieniu. Poza tym oni znani są w Rybnicy jako lokalni złodzieje, jak coś zginęło, to wiadomo było gdzie tego szukać i komu dać po ryju... Mam nadzieję, że w końcu odsiedzą swoje.

Panie Anonimowy!!!!!
Najpierw wypadałoby złożyć kondolencje a nie wypisywać takie bzdury!!!!!!!
Jako mieszkaniec gminy Stara Kamienica dokładnie znam tą sytuacje i wiem że Pan Roman G. nie był zaniedbywany przez rodzinę!!! A Pan Klimek był jego przyjacielem. Sumienie może zżerać nas wszystkich ponieważ powinniśmy mieć oczy szeroko otwarte. Takie tragedie mogą dziać się za Twoją ścianą lub co gorsza w Twojej rodzinie. Nie obwiniajmy rodziny tylko bydlaków, dupków MORDERCÓW!!!

zrobili to bydlaki!!! koledzy Anny Z BO CZESTO U NIEJ SYPIALI PILI A TAM JEST DWUJKA MAŁYCH DZIECI , CHCIELI OKRZSC TEGO CZŁOWIEKA BY DO NIEJ ISC NA IMPREZE , OJCIEC DZIECI POWINNIEN ODEBRAC JEJ DZIECI BO W DOMU PRZEBYWALI DZIECI MAJĄ WŁASNIE TAKIE TOWARZYSTWO JA TEZ PRZESŁUCh***A POLICJA W TEJ SPRAWIE ZA UKRYWANIE ICH

nowina na wiosce i same ploty, zajmijcie się własnymi zadami zamiast rozsiewać głupoty :) każdy odpowiada za swoje czyny.

Ale ludzie wymyślają takie głupoty że tego czytać się nie da... Ludzie z tej wioski powinni zająć się własnym gnojen który mają pod nosem a nie zajmują się życiem innych ludzi... Idioci!

TY RYBNICZANIN TY SIE W LEP misiu*NIJ BO TEN PAWEL .Z. TO TWOJ BRATANE I TY TAKSAMO MASZ GARNEK PORYTY JAK I ON !!!
:lol:

Szacunek i kondolencje składam , rodzinie , gdyby nie była winna to by nie przesłuchiwali! ale jest zamieszana a osobe ANNA.Z znajdziecie na kazdej imprezie kto stawia. A oni nie mieli za co postawic, wiec musieli bydlaki cos zrobic !!!.A TERAZ ZGNIJA TAM A ONA ZNAJDZIE NOWE TOWARZYSTWO PRZESTEPCZE ,

NIE MOŻNA NIKOGO OSĄDZAĆ TAK SOBIE OD TEGO JEST SĄD ON ZAJMUJE SIĘ TAKIMI SPRAWAMI A MY ZAJMIJMY LEPIEJ SIĘ SWOIMI SPRAWAMI

a skąd wiadomo że to akurat oni tam chodziło dużo ludzi zwłaszcza kiedy R.G.brał rentę to mógł być każdy z was

LUDZI CO WAS JUŻ CAŁKIEM POGIEŁO PISZECIE TAKIE BREDNIE ŻE SIĘ TEGO CZYTAĆ NIE DA NORMALNIE CHORZY UMYSŁOWO

JA NIE MAM DZIECI , OD TEGO ZACZNIJMY , A PO DRUGIE OCZYM TY PISZESZ , PRZYBLIZE CI SPRAWE KIM JESTEM , TO MORZE SIE OBUDZISZ A NIE PISZESZ ZE NIE ROZUMIE O CZYM, A WIEC W NOC SYLWESTROWA JAK SZŁA NAPITA Z OCZAMI PODBITYMI TO ZADZIŁA Z PAWŁEM.Z I PIOTREM.K. JA CHCIAŁAM PRZEJECHAC AUTEM ALE NIE MOGŁAM BO MUSIAŁAM ANNE.Z. Z DROGI SCIAGNOC NA PÓŁ ROZEBRANĄ . TRAGEDIA KTÓRA NASTĄPIŁA TO PRZEZ NIA BO NIE MIELI PIENIEDZY BY ZAPŁACIC ZA USŁUGI KTÓRE ŚWIADCZYŁA.I NIE TYLKO ONI KOŻYSTALI Z TYCH USŁUG . TAGRZE NIELETNI CHŁOPCY , TERAZ ONA POWINNA KOJAZYC KIM JESTEM BO JA ZA TO ZE LEZAŁA NA DRODZE W TA NOC ZWYZYWAŁAM.

kłaniam sie do osoby o niku(anonimowy) wiemy kto za tym nikiem sie kryje a wiec przejde bespozposrednio do tej osoby...POSŁUCHAJ KOBIETO STAŁA SIE TRAGEDIA NA WSI I TU SIE SKŁADA RODZINIE I ZNAJOMYM KONDOLENCJE , KTOS O NIKU ( RYBNICZANIN ) PI9SZE NIC NOWEGO KAZDY ZNA TWOJA SPRAWE , I TO ZADNA SENSACJA CO PISZE RYBNICZANIN BO TO JEST PRAWDA I JAK BEDE CHCIAŁ TO Z MOJIM SYNEM PODJADE PO PIENIĄSZKI KTURE PODBIERAŁ MI Z KIESZENI , SYN MA 13 LAT , I ZY TYMI PIENIĄSZKAMI DO CIEBIE SZEDŁ I NIE WIEM NA CO WYDAWAŁ ALE JUZ SIE DOWIEDZAŁEM I BYM POJECHAŁ ZEBYS JE ODDAŁA BO ON BYŁ NIE LETNI , A WIEC NIE CHCEM ICH PONIEWASZ SA SPLAMIONE HAŃBA TWĄ I NIE CHLUJSTWEM I WYPRASZAM SOBIE BYS TU PISAŁA BO TO POST DLA LUDZI KTURZY SZANOWALI TEGO CZŁOWIEKA I SKŁADAJĄ KADOLENCJE , JESLI BEDZIESZ PISAŁA JAKIE KOLWIEK BZDURY TO PODJADE DO CIEBIE , I PRZYWRUCE DO PORZĄDKU!!!!!, A JAK PISZESZ TO KRTKO NAPISZ , KĄDOLENCJE I NIC WIECEJ BO MORDERCY TO TWOJI DOBRZY KOLEDZY ZEGNAM I PRZEPRASZAM ZE W TAK ŻAŁOBNEJ CHWILI KTOS Z MARGINESU PSUJE POST DLA SKŁADAJACYCH KONDOLENCJE

@Rybniczanin i @nieobojetny -albo jesteście tą samą osobą, albo chodziliście do tej samej podstawówki jak i również razem jej nie skończyliście:)
Pozdrowienia dla Waszej pani polonistki;)

czytaj tekst z błedami bo to są błędy do poprawienia ,a w zyciu błedy nie do odwrucenia, do osub tego typu nie polonizuje bo nie zrozumieją, chyba ze nazwisko zmienia na rosyjskie ,,,, panda ,,,, czyli w skrucie rzebrze pan da choc grosz:)

Z CIEBIE TAKI RYBNICZANIN JAK Z KOZIEJ D... TRĄBA KOLEŚ JAK PISZESZ TO PISZ ZE SŁOWNIKIEM

jak piszesz o tych sprawach to koze zostaw a reszte dostaniesz jak wszyscy biora jak swoje:))) a nie trudno zgadnoc kto daje a jak daje to sie kraje :)

kondolencje dla całej rodziny

koszmar,poszli kraść a zabili....dlaczego?głodni nie chodzili,do pracy nie chcieli iść,żyć jak porządni ludzie,też nie chcieli,nic ich nie tłumaczy, zabili starszego człowieka.Wyrok mam nadzieje będzie surowy i jednakowy.