To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zabawa w Gryfowie Śląskim

Zabawa w Gryfowie Śląskim

Dwa dni - 2 i 3 czerwca - trwać będą Kwisonalia 2018 w Gryfowie Śląskim. Wydarzenia dorocznego święta miasta rozgrywać się będą tradycyjnie na Bulwarze nad Kwisą. 

W sobotę, 2 czerwca, zaraz po otwarciu Kwisonaliów 2018 wystąpi grupa Trzy Korony. Polski zespół założony w 1970 przez Krzysztofa Klenczona, po jego odejściu z Czerwonych Gitar. Najbardziej rozpoznawalnym utworem grupy jest „10 w skali Beauforta”, inne znane nagrania Trzech Koron to m.in. „Port”, „Nie przejdziemy do historii”, „Kronika podróży, czyli ciuchcią w nieznane” czy „Spotkanie z diabłem”. W programie dwudniowej imprezy także inne propozycje rozrywkowe. Jeszcze w sobotę, po koncercie Trzech Koron, cały wieczór dedykowany młodzieży. Na scenie Zeus i Pokahontaz. W niedzielę, 3 czerwca, publiczność bawić będzie m.in. Kabaret K2 i Mateusz Ziółko.

Organizatorzy Kwisonaliów 2018 z myślą o najmłodszych uczestnikach imprezy przygotowują „Rodzinną niedzielę”. Dla dzieci przygotowywane są m. in. zabawy ruchowe z animatorem, warsztaty plastyczne, zabawy z chustą animacyjną „Klanza”, wielkie bańki mydlane, balony modelinowe, warsztaty glinolepienia i białego gipsu, tęczowa mydlarnia - warsztaty wyrobu mydełek, „kolorowe torby”, czyli na płótnie malowane.

W przystani nad Kwisą na dwa dni wyrośnie miasteczko rękodzielników. Zaprezentują oni rękodzieło artystyczne i użytkowe m.in.: dyfuzory zapachowe w formie dekoracyjnych zawieszek, olejki eteryczne, biżuteria koralikowa, maskotki ręcznie robione, kanzashi, wyroby z lnu torby, zabawki, biżuteria, obrazy na desce, ceramika użytkowa i dekoracyjna, naturalne kosmetyki na bazie mleka klaczy, ręcznie robione mydełka i kule do kąpieli, decupage, koronki, haft, dekoracje z suszonych kwiatów, wianki lawenda, ciasteczka lawendowe, ozdoby szkło, anioły, wyroby szydełkowe, bransoletki wyplatane z nici bawełnianych.

Uczestnicy zabawy liczyć mogą też na cały wachlarz kulinarnych uciech i zróżnicowany repertuar smaków: ekologiczne syropy i herbatki z lokalnych ziół, swojskie wędliny, pierogi, krokiety, ciasta do wyboru i koloru. Miody, produkty pszczele, pierniki ręcznie robione, bigosy, chleb tradycyjny, frytki, hamburgery, gofry, naleśniki, sorbety owocowe i wiele innych pyszności. Dla mięsożerców i wegetarian. Nie tylko z myślą o możliwych upałach zaplanowano stoiska z napojami chłodzącymi. Kilka browarów potwierdziło już swój udział w warsztatach piwowarskich podczas tegorocznych Kwisonaliów.

Stowarzyszenie Aktywny Gryfów przygotowuje dwudniową imprezę sportową „CROSS GRYFITÓW 2018”, która tradycyjnie będzie towarzyszyć gryfowskim Kwisonaliom. Coś dla spacerowiczów, biegaczy i rowerzystów.
Organizatorzy zadbali o atrakcyjność trasy przebiegającej wokół malowniczo położonych jezior Złotnickiego i Leśniańskiego. Przeprawa jest zróżnicowana pod względem trudności. Częściowo przebiega drogami asfaltowymi, szutrowymi, ścieżkami leśnymi czy trawiastymi. Uczestnicy będą konkurować w okolicach miejscowości Gryfów Śląski, Karłowice, Zapusta, Złoty Potok i Wieża.
W pierwszym dniu swoją kondycję będą mogli zaprezentować biegacze podczas IX Biegu Gryfitów, na dwóch dystansach 10 km i 21 km.
Na start zaproszeni są również wszyscy miłośnicy Nordic Walking. Przygotowana dla nich trasa liczy 6 km., Rozpoczyna się z gryfowskiego rynku i przebiega malowniczymi ścieżkami wzdłuż jeziora Złotnickiego i kończy metą na bulwarze nad Kwisą.
Drugi dzień to czas na rywalizację pasjonatów jazdy na rowerze. Czekają na nich dwie trasy: 21 km oraz 40 km.
Sportowych emocji zaznać będą mogli również najmłodsi. Przygotowano dla nich w pierwszym dniu biegi, natomiast w drugim dniu - wyścig rowerowy. Sportowe zmagania dla dzieci są bezpłatne.
W Crossie Gryfitów 2018 uczestniczyć może każdy, kto tylko ma ochotę podjąć rywalizację i aktywnie spędzić swój wolny czas. Zapisy odbywają się za pośrednictwem strony www.czasomierzyk.pl oraz 2-3 czerwca w biurze zawodów. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy dyplom, medal i koszulkę. Dla zwycięzców poszczególnych kategorii przewidziane są nagrody rzeczowe i finansowe.

Szczegółowy program Kwisonaliów 2018 na afiszu publikowanym poniżej.  

Kwisonalia 2018 - afisz.jpg