To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Za rok nowe przedszkole w Jeżowie Sudeckim

fot. UMWD

Już w przyszłym roku dzieci z gminy Jeżów Sudecki będą chodzić do nowego przedszkola i powiększonej szkoły podstawowej. Obie inwestycje otrzymały dofinansowanie ze środków unijnych, a umowy na przekazanie pieniędzy oficjalnie podpisali kilka dni temu marszałek województwa Cezary Przybylski i wójt Edward Dudek.

Nowe przedszkole, w którym znajdzie się sto miejsc dla dzieci, powstanie w istniejącym budynku szkoły w Jeżowie Sudeckim. Poza adaptacją pomieszczeń do potrzeb maluchów, projekt inwestycji przewiduje też zakup wyposażenia placówki i stworzenie placu zabaw. Nowe przedszkole będzie dostosowane także dla osób niepełnosprawnych – znajdzie się tam między innymi winda i odpowiednio zaprojektowane toalety. Pierwsze roboty budowlane ruszą z początkiem kwietnia i potrwają rok. Na ten projekt gmina otrzymała ponad 1,58 miliona złotych dofinansowania ze środków unijnych
Druga z inwestycji czyli przebudowa szkoły podstawowej, już ruszyła. W ramach zaplanowanych prac placówka zostanie powiększona i będzie mogła pomieścić 300 uczniów. Przy okazji szkoła zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne m.in. do pracowni matematyczno-przyrodniczej i cyfrowej. Szkoła otrzyma też pomoce dydaktyczne do wspomagania rozwoju uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Placówka w nowej odsłonie będzie działała od 1 września 2018 roku. Kwota przyznanego dofinansowania to prawie 4,4 mln zł.
 

Komentarze (1)

A tymczasem dzieci będa sie uczyć w okropnych warunkach w przechodnich salach , bez dostepu do podwórka,mysle ze jak beda tak trktować dzieci to rodzice nie będa zapisywac do tej szkoły.Szoła własciwie nic nie proponuje dla dzieci i nie współpracuje z rodzicami.Chyba trzba zawiadomic odpowiednie instytucje.