To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Za rok kolejna galeria handlowa w centrum miasta

Za rok kolejna galeria handlowa w centrum miasta

- W ciągu 12 miesięcy powstanie tutaj galeria usługowo-handlowa – mówił Zbigniew Kamiński, pełnomocnik ds. wdrożeń, realizacji i komercjalizacji inwestycji spółki Ariadne. Dzisiaj przy ul. Pijarskiej rozpoczęła się budowa obiektu.

- Mamy nadzieję, że w tym miejscu powstanie coś w rodzaju nowego centrum miasta – mówił Zbigniew Kamiński. - Wypełnienie tej luki będzie stanowiło alternatywę dla imprez, które odbywały się dotąd tylko w rynku.

Galeria ma powstać na mocno zapomnianym placu przy ul. Pijarskiej, obok parkingu wielopoziomowego.
- To miejsce zaniedbane, zrujnowane, ale znajdujące się w śródmiejskiej części Jeleniej Góry. Cieszę się, że powstanie tu piękny obiekt. Sądzę, że będzie często odwiedzany przez mieszkańców i turystów – mówił prezydent Marek Obrębalski, który uczestniczył w rozpoczęciu robót. - Ten rejon zmienia się diametralnie, gdyż obok trwa rewitalizacja kanału Młynówka, lada moment zostanie oddany do użytku Pasaż Grodzki.
Nowa galeria będzie miała 10 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, z tego powierzchnia handlowa to 6280 metrów. Łącznie z poziomem -1 będzie to budynek pięciokondygnacyjny o nietypowej bryle.

- Planujemy połączenie elementów, które wpisują się w zabytkową część miasta, z elementami ultranowoczesnymi – mówi Z. Kamiński.
Do końca roku firma chce zdążyć z posadowieniem płyty fundamentowej i wyjść z robotami nad ziemię.

Wiadomo już, że w Galerii Centrum swój flagowy sklep spożywczy będzie miała sieć Polo Market. - Będzie miał powierzchnię 1600 metrów kwadratowych, to sporo jak dla tej sieci – mówi przedstawiciel spółki Ariadne.

Pytanie tylko, czy w Jeleniej Górze jest miejsce na kolejną galerię handlową. W galerii Tesco są jeszcze wolne powierzchnie. Tajemnicą Poliszynela jest, że z tego samego powodu przesunięto otwarcie Pasażu Grodzkiego. Wkrótce rozpocznie się przebudowa centrum Echo a także – choć wokół tej inwestycji obrosły już legendy – galerii Focus Mall.

Czy spółka nie obawia się konkurencji? - Konkurencja to nie jest słowo, którego można używać w pejoratywnym znaczeniu. Im jest ona większa, tym dla wszystkich lepiej. To pociąga za sobą wyższą jakość usług, lepszą jakość handlu, z tego jeleniogórzanie mogą się tylko cieszyć – tłumaczy Zbigniew Kamiński.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Komentarze (9)

Redaktur o tym nie pisze - ale po bliższym oglądzie - ZOBACZYłEM - z łopatą - toż to ON p. Marek Obrębalski - Chyba ćwiczy nową profesję łopatologiczną, przed odejściem funkcji z prezydenta Jeleniej Górze. Prawodopodobne nowe dziedziny zatrudnienia to melioracja, kanalizacja lub może nawet niwelacja terenów. Powodzenia.

Sądząc z Pańskiego tekstu, panie redaktorze, Poliszynel to zapewne imię lub nazwisko?

I na co nam kolejna Galeria skoro ludzie w Jeleniej Górze nie mają pracy by robić w tych drogich pseudo markowych sklepach zakupy.

Narzekanie, narzekanie i jeszcze raz narzekanie!!!!! A ja się bardzo Cieszę, że wreszcie powstanie w mieście galeria handlowa prawdziwego zdarzenia:) Przynajmniej młodzi będą robić zakupy w Jeleniej a nie we Wrocławiu! miejsc pracy też przybędzie.... SUPER!!!

E ja proponuje przy wjeździe do miasta JG
napisać wielki napis Jelenia Góra - Galeria Handlowa czynna od 10.00 do 18.00. Pracy Brak . Zarobki mizerne. Wyzysk w handlu i turystyce na porządku dziennym.Zapraszamy :P

"napisać wielki napis"? "pracy brak" - "zarobki mizerne"?... lepiej popracuj nad stylem i logiką 'Czytelniku' - uwierz lub nie, ale gramotni mają łatwiej na rynku pracy.
A tak na marginesie - to mamusinego rękawa nie było w pobliżu i musiałeś się wypłakać na forum?

Pan Porębalski otwiera kolejne budowy galerii handlowych. A gdzie miejsca pracy dla ludzi wykształconych ....u pana Dudkiewicza we Wrocławiu?t

Pewnie, lepiej żeby tam dalej stały pijackie meliny nad ściekiem.