To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Za naukę dostali po 2,7 tys. złotych

Za naukę dostali po 2,7 tys. złotych

Najlepsi uczniowie z jeleniogórskich szkół otrzymali dzisiaj stypendia Prezesa Rady Ministrów. Dostali dyplomy i po ponad 2,5 tys. Złotych do kieszeni! - To dużo – mówili.

- To najprzyjemniejszy moment w każdym roku. Wielki sukces tych młodych ludzi, ich nauczycieli i dyrektorów. Pokazali, że sumienność i pracowitość przynosi rezultat – powiedziała Beata Pawłowicz, dolnośląski kurator oświaty.

Dzisiaj w ZSO nr 1 w Jeleniej Górze wręczono stypendia Ministra Edukacji Narodowej oraz Prezesa Rady Ministrów. Te pierwsze dotyczą młodzieży uzdolnionej w danej dziedzinie. - Otrzymują je laureaci olimpiad przedmiotowych oraz wybitni sportowcy – uczniowie, którzy osiągnęli sukcesy w kraju jak i zagranicą – mówi Beata Pawłowicz.
Nagrodzeni otrzymują jednorazowe stypendium w wysokości 3 tysięcy złotych.

Znacznie więcej uczniów otrzymało dzisiaj stypendium premiera. Jakie są kryteria? - Trzeba mieć najwyższą średnią w szkole, ale nie niższą niż 4,75, bardzo dobre zachowanie – wymienia B. Pawłowicz. - W naszym województwie w tym roku tylko z 68% szkół byli stypendyści. Czekamy na 100%.

Stypendium premiera wynosi 2785 złotych i przyznawane jest w dwóch transzach: od września do grudnia i od stycznia do czerwca.
Dzisiaj uhonorowano uczniów z regionów jeleniogórskiego, legnickiego i wałbrzyskiego.

- To bardzo miłe wyróżnienie – przyznała Magdalena Wolak z ZSLiZ nr 2 w Jeleniej Górze. - Uczę się na bieżąco, nie mam tak, że cały dzień siedzę nad książkami przygotowując się na sprawdzian. Staram się przygotowywać z lekcji na lekcję.
Dziewczyna jeszcze nie wie, na co przeznaczy stypendium. - Trochę na pomoce naukowe, ale na pewno też i na własne potrzeby – powiedziała.

Tego problemu nie ma Tomasz Topczewski z III LO im. Śniadeckiego w Jeleniej Górze. Chłopak pójdzie na kurs prawa jazdy. Skromnie wypowiada się o sobie.
- Nie wiem, co powiedzieć – zastanawiał się. - Do mojej szkoły uczęszcza ok. 500 osób. Zostałem wyróżniony, to jednak jest coś. Na szczęście, nauka przychodzi mi dość łatwo, lubię przedmioty ścisłe: matematykę, fizykę.

Podajemy nazwiska stypendystów ze szkół z Jeleniej Góry: Marta Chmielecka, Aldona Jamro, Marta Pross, Kinga Jaskórzyńska, Magda Misztak, Tomasz Topczewski, Magdalena Jadwiga Wolak, Angela Anna Mruk, Monika Słota, Łukasz Przychodzień, Damian Patryk Oziom, Agata Wiśniewska, Patrycja Zając.

Stypendyści z powiatu jeleniogórskiego: Adrian Cheba, Maciej Grybel, Rafał Leszczawski, Mateusz Lucki, Karolina Mrowca, Wiktoria Wilk.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Komentarze (2)

Bylby z Marusia ksiadz ,bylby gdyby Marus nie odziedziczyl alkoholizmu ,zlodziejskiej zylki i latania za cudzymi zonami jak sie wielki radny "Szu" obronca od huliganów wezmie do dziela i zrobi porzaded w swojej rodzinie to i marusia dzieci maja szanse "swietymi zostac" i spelnic marzenia babci ,ale mysle ze z tego tez nic nie wyjdzie wielki "Szu" wie razem z tymi bandziorami ,ze skonczyly sie czasy "Wójta i plebana" Nie bylo by juz z czego brac Danusiu oj nie bylo zawód nie oplacalny to w w sutanny sie isc nie oplaca.

No i tutaj też coś piszesz Gaweł. Trochę jesteś niedoinformowany. Jak masz cos do mnie osobiście to do mnie napisz augustinus36@wp.pl. Nie mogę się z Tobą zgodzić z tym co piszesz o mnie. I prośba, nie mieszaj mnie ze szwagrem, bo nie wiem z jakimi chuliganami chce on walczyć jako radny i kogo za takowych uważa. A od dzieci się odwal, bo one akurat mają swoje marzenia i jedyną rzeczą tak naprawdę ważną dla mnie jest im w tym dopomóc. I tutaj nie jest ważne jakie są marzenia babci czy rodziców. Jak chcesz prowadzić dalsza konwersację to zapraszam, tylko na poczcie mailowej.