To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Z Western City skradziono dwie lamy

Z Western City skradziono dwie lamy

 Zwierzęta miały być kolejną atrakcją w westernowym miasteczku w Ścięgnach. Nie zdążyły się jeszcze zadomowić, nie dostały nawet imion, a już zostały ukradzione. Złodziej (złodzieje) wykorzystał wielką ulewę, która była wczoraj (8 lipca) w nocy w Ścięganch. Zdjął bramę z ogrodzenia i rano lam nie było w zagrodzie. Pomóżcie namierzyć złodzieja.

 - Ktoś zadał sobie sporo trudu – ocenia Jerzy Pokój, właścicicel Western City. Dwie oswojone, młodziutkie, dwuletnie lamy (samiec i samica) przyjechały do Ścięgien z rancza Grapa, prowadzonego przez proboszcza w Pielgrzymce.

Miały być kolejną atrakcją dla dzieci

Pochodzące z Andów krewne wielbłąda są ciekawskie, łatwo przyzwyczajają się do nowego środowiska, a zmiana klimatu na bardziej łagodny sprawia, że dobrze czują się w Polsce. Trenuje się je m.in. do pracy z osobami niepełnosprawnymi ruchowo oraz do spacerów.

W Western Cityw Ściegnach byłby kolejnymi atrakcjami obok koni, kucyków, kóz, owiec. Zwierzęta lubią dzieci.

Po co złodziejowi lama?  Jedna kosztuje  ok. 10 tys. złotych – to niech wystarczy za odpowiedź.

Jeśli ktokolwiek mógłby pomóc w odzyskaniu lam, proszony jest o kontakt z Western City w Ścięgnach.

Lama (Lama glama) to ssak z rodziny wielbłądowatych z Ameryki Południowej, hodowana w Boliwii i Peru. Ma zmienne ubarwienie. Lama została udomowiona około 1000 lat temu. Hodowana jest dla mięsa, wełny i jako zwierzę juczne. Żyje w dużych półdzikich stadach. Bardzo sprawnie porusza się w górach. Lamy nie są trzymane w pomieszczeniach. Same szukają sobie pokarmu na andyjskich pastwiskach. Czy lama pluje? Tak, szczególnie samce, gdy czują się zagrożone. Lamy nie plują śliną, tylko cuchnącą wydzieliną z żołądka. Lama stara się trafić w oczy przeciwnika. Należy więc uważać na te zwierzęta, szczególnie w ogrodach zoologicznych. Lama  potraktowana spokojnie, przyjacielsko, czuje się bezpiecznie w towarzystwie człowieka i nie pluje.

Z Western City skradziono dwie lamy

Komentarze (8)

Szukać ich w cyrku. Są informacje ze jakiś cyrk przyjeżdża do Jeleniej Góry na jeleniogorskie błonia. Może akurat zostały skradzione na zlecenie?

Szukać ich w cyrku. Są informacje ze jakiś cyrk przyjeżdża do Jeleniej Góry na jeleniogorskie błonia. Może akurat zostały skradzione na zlecenie?

Mięso-steki- z lamy jest smaczne. Jadłem w Peru. Szukać w restauracjach.

Proboszcz prowadzi rancho w Pielgrzymce. To brzmi jak czarny dowcip.

A może PiS. Bolszewik. Czekista ma coś do powiedzenia w tej sprawie.

Tusek wrócił to sfinansuje

Najciężej upilnować złodzieja domowego.

Dwie lamy to już "więcej niż jedno zwierzę":)))