To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Z dymem poszło kilka ton używanej odzieży

Blisko dwie godziny trwała wczorajsza akcja gaszenia kilkudziesięciu worków używanej odzieży. Towar właściciel przechowywał pod wiatą w Miłkowie, nieopodal stacji PKP. W pobliżu sterty ciuchów znajdował się magazyn. Ogień w każdej chwili mógł się więc przenieść również na sąsiedni budynek.

Około godziny 22:20 do straży pożarnej dotarła wiadomość o tym, że w płomieniach stanęła stacja PKP w Miłkowie. Kiedy na miejsce dotarło kilkunastu strażaków z trzech pobliskich jednostek okazało się jednak, że żywioł trawi kilkanaście worków z używaną odzieżą. Z zeznań świadków wynika, że było ich na tyle dużo, że spokojnie zapełniłyby całego tira. Właściciel przetrzymywał odzież pod wiatą w Mysłakowicach, ale ta niestety znajdowała się w sąsiedztwie magazynu.

- Największym zagrożeniem było więc rozprzestrzenienie się ognia na pobliski budynek i zapobieżenie temu zagrożeniu było głównym zadaniem siedemnastu strażaków z JRG Nr 1 z Cieplic oraz OSP Sosnówka i Miłków – relacjonował kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy PSP w Jeleniej Górze.

Dwugodzinna akcja zakończyła się jednak sukcesem. Strażakom udało się opanować w porę żywioł. Całkowitemu spaleniu uległy worki z odzieżą. Na miejsce przyjechała policja oraz właściciel. Szczęście, że udało się ocalić pobliską halę oraz samą wiatę.

Komentarze (4)

chcialem poimformowac ze osp miłków po tym pozaze zostało wycofane z działan ratowniczo gasniczych ze wzgledu na awarie pompy. ciekawe kiedy pani wójt przetrze oczy i wreszcie zrozómie ze osp miłków nalezy sie nowy samochod.pewnie niedoczekanie.wiec teraz mierszkancy miłkowa nie dziwcie sie jak nas nie zobaczycie na akcji.

Szkoda tych ciuszków.... jeszcze długo by cieszyły oko na pięknych polkach....

Nie tylko osp milkow ma z tym problemy. nowe samochody sa potrzebne w 95%polskich osp a nie tylko w milkowie. ale ze w naszym panstwie brakuje kasy na wszystko oprocz wyplat urzednikow to nowego nikt nic nie dostanie!!! pozdrowienia koledzy druhowie :)

@koks: ciekawe kiedy zaczniesz używać słownika ortograficznego....

Na tyle ile macie wyjazdów starczy wam ten star. Remont pompy można śmiało przeprowadzić samemu z względnie niską ceną. Postarajcie się o nową pompę, a nie narzekajcie.... A że Pani Wójt traktuje ochronę przeciwpożarową jak "zło konieczne" to swoją drogą...