To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Z czyim poparciem w drugiej turze

Z czyim poparciem w drugiej turze

Przed drugą turą wyborów prezydenckich w Jeleniej Górze swojego poparcia Marcinowi Zawile, kandydatowi PO, udzielił Robert Prystrom, lider „Wspólnego Miasta”. Według niego, prezydentura Zawiły będzie bardziej przewidywalna.

Jeleniogórski Sojusz Lewicy Demokratycznej przyznaje, że nie prowadził z kandydatem PO żadnych rozmów na temat ewentualnej koalicji w radzie miasta, ale program M. Zawiły jest najbardziej zbieżny z programem kandydata SLD – Sylwestra Urbańskiego.

Poparcia M. Zawile udzieliła także Elżbieta Matiasz, która kandydowała z komitetu „Wspólnota Jeleniogórska”.

Marzena Machałek, która w pierwszej turze wyborów prezydenckich w Jeleniej Górze uzyskała czwarty wynik, udziela swojego poparcia przed drugą turą Markowi Obrębalskiemu. Zdaniem posłanki PiS-u, obecny prezydent gwarantuje dokończenie rozpoczętych i planowanych inwestycji i jest bardziej merytorycznie przygotowany do sprawowania władzy. M. Machałek dodała, że w tej sprawie „odbyła się jedna rozmowa” i ma nadzieje, że czwórka radnych PiS-u będzie wspierała w radzie pomysły prezydenta.


Komentarze (21)

To co mogło Nas najlepszego spotkać.

ZAWIKŁANI A'POLITYCZNI, STEROWANI.

MO na nowych banerach portalowych tak jakoś kopiuje pomysły PO - koszula TUSKA, hasło ZAWIŁY! Brawo dr Plagiat.

Czyżby powtórka sprzed 4 lat? Tzn po przegranych wyborach samorządowych Prystrom spotkał się w miasteczku pod Karpaczem w celu podziału władzy. Tylko wtedy i tak został wykiwany. Tym razem chyba udzielił poparcia w zamian za stołek wiceprezydenta, więc niech mieszkańcy Jeleniej nie będą zaskoczeni tym faktem za kilka tygodni.

To ja głosuję na M.Obrębalskiego skoro Marzena Machałek dała mu poparcie w drugiej turze.

Prystrom oddaje swoje głosy nie tym co POtrzeba a pózniej jest zdziwiony że w Jelonce nic nie osiągnie. Panie Robercie wyborcy są pamiętliwi. Myślę że może pan sobie szukać normalnej pracy.(bardzo dobrze)Może bez was uda się jeszcze coś uratować w Jelonce. Sługusy partyjne. Chcą zrobić z nas totalną prowincję bo zacofanymi łatwo się steruje i za dużo nie krzyczą. Wyborcy pomyślcie dobrze na kogo oddacie głos. W tej sytuacji Marek OK

Mały zacietrzewiony cżłowieczek pcha się do władzy i do kasy. Panu już dziekujemy Panie Prystroń. Precz od Jeleniej Góry!!!

Ludzie co wy wiecie kłamstwa piszecie szok

pRYSTROMOWI ZOSTAŁO SPORO przeinwestowanej makulatury i nie wie co z tym zrobić to podlizuje się do Zawiły.ZAWIŁA FARBOWANY LISEK I TAK ZA ŚLINIENIE JEGO D..Y ODPŁACI ŚWINII TO NA CO ŚWINIA ZASŁUŻYŁA.PRYSTROM ZNOWU WYDUDKAŁ WYBORCÓW .

Jakim prezydentem był p.Obrębalski wiadomo, chaos, brak kooperacji, wizji etc. Marcin Zawiła pokazał wizję, pomysł na miasto a w Sejmiku udowodnił, że ponadpartyjna współpraca to nie jest dla niego tylko slogan. Głosujcie na lepszego, głosujcie na Zawiłę

Prystromobus, park technologiczny na Mickiewicza i pani Matiasz

ZAWIŁA PLECIE JAK SOŁTYS KIERDZIOŁEK Z WESOŁEGO AUTOBUSU.NAWET PODOBNY AUTOBUS TYLKO POSTAWA RACZEJ „SOŁTYSA –PIERDZIOŁKA"zNAMY TE NUMERY BRUDER.

Jeden drugiemu UDZIELA poparcia (oczywiście w zamian żąda czegoś dla siebie)! Dla plebsu mowa o zbieżności programowej. Trzeci rozmów nie prowadził JESZCZE, ale na to ma przecież czas. Dla porządku nawet pani Ela "namaszcza". Potem razem spotkają się "na wódce" i będą się zaśmiewać do łez z naiwnego elektoratu! W tej wojence o Ratusz wyleją dziecko razem z kąpielą. TAK, TAK! A nas i nasze głosy traktują jak swoją własność. Najlepsze dla Jeleniej Góry i mieszkańców jest pozostanie obecnego prezydenta na drugą kadencję. Zrobi więcej i szybciej niż jakikolwiek nowy.

masz prawo i głos.

– czyli JAK aktywny („aktywny”?) jest nasz POSEŁ ZAWIŁA? ... mam wrażenie, że nudzi się biedak w tym Sejmie (dane ze strony sejm.gov.pl):
1. Zadane pytania bieżące – Zawiła zapytał 1 raz [rekordzista: 52], co daje mu miejsce 310-390 (na 390 sklasyfikowanych posłów)
2. Wygłoszone oświadczenia – MZ złożył 1 oświadczenie [rekordzista: 103] - miejsce 154-215 (na 215)
3. Zapytania – MZ zapytał 2 razy [rekordzista: 385] - miejsce 366-394 (na 432)
4. Interpelacje – MZ interpelował 27 razy [rekordzista: 1079] - miejsce 244-254 (na 476)
...poseł Zawiła jest jak widać na końcu większości rankingów. Gdzie jego aktywność? CZY RÓWNIE „AKTYWNYM” ZAMIERZA BYĆ JAKO PREZYDENT MIASTA?
A może posłowi Zawile po prostu wystarczy, że podnosi rękę i głosuje tak, jak mu PO PARTIA każe, a z własnymi wystąpieniami nie lubi się wychylać?
Być może więc tajemnica jego startu w wyborach na prezydenta jest szalenie prosta: fotel w gabinecie prezydenta JG jest głębszy i wygodniejszy, niż fotel sejmowy - a pensja w końcu prawie taka sama ...na dodatek kamery człowieka nie sfilmują, jak się zdrzemnie po obiedzie :)
http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/raktywnosc?OpenAgent&6;

Pani Machałek twierdzi, że dotychczasowy Prezydent gwarantuje dokończenie...! Za co? Jeżeli nie ma poparcia w Radzie Miejskiej, a z koalicją zawiązaną w Sejmiku jest skłócony, więc wnioski Jeleniej Góry byłyby odrzucane!
Pani Machałek z opozycyjnym PiS w Sejmiku mu to załatwi? Bądźmy realistami! Tylko na Zawiłę!

godności to on ma mniej, jak brudu za paznokciem

No czyli wszystkie oszołomy popierają Zawiłę - Prystrom, Matiasz - jak program Zawiły jest zbieżny z programem Prystroma i Matiasz to ja na pewno idę na Obrębalskiego, jaki on by nie był. Nie chcę mieć oszołoma wiceprezydenta.

Głosuję na Obrębalskiego, ma zaplecze we Wrocławiu, ma zaplecze w Sejmiku Województwa, a nie jakieś szemrane układy platformianego szeryfa ze Ścięgien co to sobie 1,5 mln dotacji załatwił na hotelik. Poza tym platforma już pokazuje swoje prawdziwe oblicze w Wałbrzychu, oszuści, aferzyści i złodzieje. No i nepotyzm Zawiłów, muzeum, biblioteka, poseł, jeszcze do ratusza się mu zachciewa... na drzewo!

oceniasz czlonkow PO jak caly swiat ocenia nas tz.polacy to zlodzieje,a chyba wszyscy nie jetesmy zlodziejami