XXIV Memoriał Uliczny im. Michała Fludra

Jak zwykle świetna atmosfera, znakomita frekwencja i wzorowa organizacja to cechy rozgrywanego we Wleniu już po raz 24 Memoriału Ulicznego im. Michała Fludra. Do tego świetne warunki pogodowe dla dystansowców (trochę przeszkadzał tylko wiatr) i utytułowani biegacze w stawce: to wszystko wskazywało, że rekord trasy (atestowanej przez PZLa) może zostać pobity. Znów się jednak nie udało - zabrakło niewiele. Także rekord kobiecy z 2002 r. pozostał niepobity

W biegu głównym XXIV Memoriału, w którym wystartowało 148 zawodników, zwyciężył faworyt, reprezentujący KKB Finisz Kalisz Bogdan Semehowicz (z Ukrainy), który przybiegł 10 kilometrowy dystans  w czasie 30 minut i 50 sekund. Wynik byłby na pewno lepszy, gdyby zawodnik miał realnego rywala w biegu. Od startu do mety biegł jednak samotnie, wyraźnie wyprzedzając najgroźniejszych rywali Tomasza Szymańskiego (blisko 2 minuty straty) i Adma Marysiaka (prawie 2,5 minuty). Zawodnicy z Ukrainy (trenujący w polskich klubach) zdominowali bieg – w pierwszej dziesiątce było ich trzech. Towarzystwo biegaczy było bardziej międzynarodowe, bo wystartował też kilkoro zawodników z Czech.

Także w rywalizacji pań wygrała faworytka, zawodniczka z Ukrainy Natalia Nahirniak ze świetnym czasem 36 minut 56 sekund (18 miejsce w klasyfikacji open), z półtora minutową przewagą nad drugą zawodniczką.

Pięć 2 kilometrowych rund wokół miasta, po płaskiej, dość szybkiej trasie pokonało blisko 152 zawodników, w tym 4 na wózkach. Wcześniej jednak na starcie stanęło blisko dwustu młodych adeptów biegania, uczestników biegów szkolnych we wszystkich kategoriach wiekowych. To popularyzatorski wymiar

Bardziej rekreacyjny charakter miał bieg integracyjny wokół wleńskiego rynku.

Jak zwykle organizatorzy spisali się bez zarzutu, dobrze przygotowując  trasę i jej zaplecze, a przede wszystkim tworząc atmosferę wielkiego święta biegania. Także przypominając patrona biegu – Michała Fludera, wleńskiego nauczyciela, społecznika i artystę, po którym zostały rysunki, obrazy, rzeźby, piękne listy i interesujące wspomnienia.