To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

XIII Rowerowy Rajd Retro Orle-Jizerka już 28 lipca

XIII Rowerowy Rajd Retro Orle-Jizerka już 28 lipca

XIII Rowerowy Rajd Retro 2018 wystartuję w sobotę, 28 lipca, o godz. 09.00 ze Stacji Turystycznej ORLE w Górach Izerskich. Meta o godz. 13.00 na Festynie Św. Anny w czeskiej Jizerce.

Przejazd części trasy z Harrachova do Korenova – koleją. W Korenovie - zwiedzanie Muzeum Kolei Zębatej. Organizatorzy proszą o zabranie koron czeskich na bilety kolejowe i do muzeum. Impreza dla rowerzystów indywidualnych i klubów rowerowy. Za retro uważane są rowery zabytkowe, których od lat nikt już nie produkuje... Turystom na rowerach współczesnych proponujemy asystowanie rowerzystom retro w czasie rajdu.

Komentarze (1)

Szkoda w tym wszystkim że zrobiono kolejny przekręt z ludźmi. Dzięki jednemu panu Jakuszyce było stolicą narciarstwa biegowego w Polsce, pogoniono ich i zamiast luksusowego ośrodka nie będzie kompletnie NIC. Szybkim tempem rozebrano czyjś dorobek, stare budy itd. i na tym jakiekolwiek prace zakończono. Mija półmetek lata, wolnym tempem nadchodzi zima a na placu budowy nie ma nikogo. Czy sportowcy, amatorzy narciarstwa biegowego zostali oszukani? sądząc po przekrętach obecnych władz nie zdziwiłabym się.