To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wyrok w sprawie Malinowski vs Kubik

Wyrok w sprawie Malinowski vs Kubik

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze nie podzielił argumentów Bogdana Malinowskiego, burmistrza Karpacza, który poczuł się pomówiony przez Grzegorza Kubika, radnego tego miasta i umorzył postępowanie, kilkusetzłotowymi kosztami obciążając oskarżyciela.

Bogdan Malinowski uznał, że radny oskarżając go o związek z podpaleniem samochodu radnego blisko 1,5 roku temu oraz o to, że burmistrz załatwia za pieniądze zmiany miejscowego planu, poniżył go, uderzając w jego dobre imię, przez co utrudnił mu właściwie sprawowanie władzy. Burmistrz Malinowski wskazał, że pomówiony został na łamach Nowin Jeleniogórskich, które zacytowały wypowiedź radnego, a także w zeznaniach, jakie Grzegorz Kubik złożył tuż po zdarzeniu na policji. Radny Grzegorz Kubik utrzymywał, że jego słowa nie zostały zacytowane precyzyjnie. W czasie procesu gotów był pójść na ugodę, godząc się na opublikowanie przeprosin. Na to nie zgodził się oskarżyciel.

 

Sędzia Andrzej Muszka uzasadniając postanowienie przyznał, że zachowanie oskarżonego wyczerpało znamiona zarzucanego mu czynu. - Sąd wziął jednak pod uwagę, że czyn ten został popełniony na szkodę przeciwnika politycznego w warunkach ostrej debaty pomiędzy burmistrzem a opozycją, która kwestionuje jego posunięcia - mówił. Choć postawa radnego była niewłaściwa, to w „obrocie politycznym” trzeba mieć grubą skórę, mieć większą odporność – inaczej niż w sytuacjach, gdzie występują osoby prywatne. Sędzia Muszka powołał się przy tym na podobne wskazania Sądu Najwyższego.

Wyrok jest nieprawomocny. Burmistrz Malinowski jeszcze na korytarzu sadowym zapowiedział, że zaraz po otrzymaniu uzasadnienia postanowienia o umorzeniu, zapozna się z nim i złoży apelację. - Ten wyrok bardzo mnie zdziwił. Jak pracuje 40 lat, tak z czymś podobnym się nie spotkałem. Wynika z tego, że każdy mi może powiedzieć, że podpalam, kradnę, a ja muszę mieć grubą skórę – komentował na gorąco burmistrz Malinowski.

Radny Grzegorz Kubik nie krył zadowolenia z postanowienia sądu. Przyznał, że tuż po tym, jak pod maską jego samochodu pojawił się ogień, podejrzewał, że ktoś je podpalił. Odmówił przypomnienia kogo wówczas podejrzewał.

Po kilku tygodniach od rzekomego podpalenia biegli ustalili, że w aucie doszło do samozapłonu i to była jedyna przyczyna pojawienia się ognia w aucie radnego.

5.jpg
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

Komentarze (50)

"każdy mi może powiedzieć, że podpalam, kradnę, a ja muszę mieć grubą skórę" - zgadzam sie z malinowskim, co to ma wspolnego z debata polityczna? wyglada na to, ze sady rowniez przyczyniaja sie do obrocenia polskiej sceny politycznej w chlew...

Brawo wymiar sprawiedliwości. Malinowski działa na szkodę mieszkańców, którzy budowali to miasto, turystów coraz mniej, otoczył się pseudobiznesmenami, nie przyjmuje żadnych argumentów zwykłych ludzi, Kubik mówi tylko to co inni myślą. Czas Malinowskiego dobiega końca.

Jakoś mieszkańcy są przeciwnego zdania, o czym najlepiej świadczy fakt, że burmistrz rządzi już trzecią kadencję, a ostatnie wybory wygrał w cuglach w pierwszej turze. I zapowiada się, że będzie rządził kolejną kadencję. Najpierw dowiedz się czegoś więcej, jak już kłapiesz dziobem na forum.

Z tymi cuglami, to cię trochę poniosło.
Malinowski zatrudnia ok. 100 osób. Razem z rodzinami daje to jakieś 400 głosów a wygrał 89-ma głosami. Nawet pracownicy na niego nie głosowali. O kupczeniu głosami nawet nie chce mi się pisać. W Karpaczu wszyscy o tym wiedzą. :D

Jasssne. Tak się składa, że mieszkam w Karpaczu od wielu lat i zdecydowana większość mieszkańców ma o burmistrzu bardzo dobre zdanie. Więc nie pisz o czymś co czym nie masz pojęcia. To, że burmistrz nie chciał twojej ciuchci, to jeszcze nie oznacza, że możesz wypisywać pomówienia pod jego adresem. Chyba że chcesz być kolejnym kandydatem na ławie sądowej, ale uważaj, bo do innego sędziego może nie przemówić ten precedens.

Chłopcze, ty mnie naprawdę rozbawiasz. :D

Ty nie rozbawiasz. Ty przerażasz - swoją głupotą.

Karpaczaninie. Zdecydowana większość pracowników Urzędu Miejskiego ma o burmistrzu bardzo dobre zdanie. W końcu on im płaci całkiem nieźle i wiernie mu służą. Natomiast zdecydowana większość mieszkańców ma go serdecznie dość.

Zapomniałeś dodać, że najlepiej zorientowani w tym, kto lubi burmistrza, a kto nie lubi, są nie mieszkańcy Karpacza, tylko internetowe trolle.

Człowieku o jakiej większości piszesz??? Ludzie mają już po dziurki w nosie tej władzy , która już dawno sobie nie radzi!! Jeszcze jedna kadencja w tym składzie i Karpacza nie będzie!! Już Ci ludzie którzy jeszcze jako tako płacili podatki , likwidują działalności i pakują walizki !!
Karpaczrozpaczliwie potrzebuje ZMIAN!!!

Zajmij się lepiej wyciskaniem pryszczy. Na zdrowie!

Widzę, że Rafał Gersten sam sobie nabija plusiki. Siedział przez całą noc i klikał. Przez jedną noc przybyło mu ponad 80 w niektórych postach. Skąd w tobie człowieku tyle zawiści? Myślisz, że mieszkańcy Karpacza nie wiedzą, że to ty?

Możesz sobie pluć jadem i oczerniać burmistrza, ale najlepszym świadectwem poparcia dla niego wśród mieszkańców są głosy oddane na niego w wyborach. Malinowski rządzi już 3 kadencję, ostatnią wygrał w cuglach w I turze i zanosi się, że bez problemu wygra kolejną.

Ech, Rafał Gersten i jego metody. Czyżby znowu uaktywnił się na forach? Wpisy opublikowane pod nickami "Fan Gerstena", "Ale Cię poniosło", "jarosław", "ulcia" i "Pelagii" to dzieło jednej i tej samej osoby. Wyróżniają się spośród innych wyjątkowo dużą liczbą plusów. I wszystkie przeciwko burmistrzowi... Rafał, jesteś czarną owcą w Karpaczu o czym wszyscy mieszkańcy od dawna wiedzą. Żebyś ty zrobił tyle dla Karpacza co burmistrz to byłbyś pierwszym kandydatem na burmistrza, a ty potrafisz tylko wylewać swoją frustrację za to że coś ci się nie udało.

Ciekawe czy tej nocy też przybędzie kolejnych kilkadziesiąt plusów przy komentarzach obrzucających błotem Burmistrza, a minusów np. w powyższych komentarzach. Właśnie wybiła północ - o północy budzą się upiory. I trolle które wtedy zaczynają żyć - takie których jedyną forma walki z czymś są pomówienia pisane anonimowo na forach.

No i przybyło - ostatniej nocy. Po 20-30 minusów przy powyższych komentarzach. Co tym samym potwierdza że diagnoza była trafna. Kto poza Rafałkiem Gerstenem miałby czas i ochotę żeby siedzieć cała noc i bawić się zmienianie IP i klikanie plusików/minusików? Rafał najwidoczniej nie może spać po nocach tak go boli że burmistrz nie chciał jego ciufci.

A teraz minusuj Rafałku. Wszyscy i tak doskonale widzą że plusy i minusy przy komentarzach to twoja robota. Większość mieszkańców Karpacza przy tym popiera burmistrza a nie ciebie i twoje chore działania. Dla takich jak ty nie ma miejsca w Karpaczu.

Żelazna logika.
Rafał Gersten ma w domu 30 komputerów z u nikalnymi punktami dostępu i adresami IP. Logika "karpaczańska". :D

Wystarczy żeby miał dostęp do 44 bramek proxy, z których nabiłeś misiu poprzednikowi 44 minusy w ciągu max. 4 godzin. Nawet 10 razy tyle albo i więcej można znaleźć na pierwszej lepszej stronie internetowej z zestawieniem bramek proxy. Po co to robisz? Widocznie masz w tym interes, bo tylko debil siedziałby całymi dniami przed kompem i klikał.

to Rafał gersten tak troluje ? no proszę nie wiedziałam. a myslałam że to taki porządny facet. ten pomysł z drezynami nawet nie był najgorszy ale skoro ma takie metody walki z burmistrzem to napewno więcej nie poprę tego czlowieka. dobrze wiedzeić co to za ziółko :((

"Good post. I learn something new and challenging on blogs I stumbleupon on a daily basis. It's always exciting to read articles from other authors and practice something from other web sites."
דירות דיסקרטיות בצפון
552342346

Skoro pracownicy na niego głosują to znaczy,że jest nie tylko dobrym burmistrzem,ale również szefem.Przecież gdyby byli niezadowoleni to by na niego nie głosowali.

święta racja

ubiór pana radnego na miarę jego rozumu

ubiór Malinowskiego na miarę jego partyjnej przynależności.

W sumie, to i tak dobrze, że nie nie nosi krawata z sierpem i młotem. :D

A ty co nosisz? Tabletki uspokajające w kieszeni?

Kubik jest tylko małym pokurczem, który omyłkowo nazywany jest człowiekiem i moim zdaniem w tej sprawie powinien ponieść konsekwencje.

Burmistrz ma swoje za uszami, to też racja...

Nie wiem o co chodzi ale będąc jako turysta nie dawno w Karpaczu duzo złego słyszałem od ludzi o tym Panu który jest burmistrzem !!
trzymam kciuki za sprawiedliwość ;-))

A skąd słyszałeś? Koleżanka przyjaciółki znajomego męża powiedziała czy przeczytałeś na forach? Typowy tępak z ciebie, który usłyszał że coś dzwoni, ale nie wie co i gdzie, a całą swoją wiedzę czerpie z pomówień.

Jaro, skoro nie wiesz o co chodzi, to po co zabierasz głos. I ze niby przez przypadek trafiłeś na to forum??? Pozdro

Głupszego uzasadnienia jeszcze nie słyszałem. Widzę, że sędzia Muszka ma pojęcie o tym co robi. Ale krteyn.....

Malinowski zafundował mieszkańcom największe bezrobocie od 10 lat. Duże hotele zatrudniają pracowników z regionu za 7 zł za godzinę. Już na Grupponach zaczynają sprzedawać swoje miejsca. Może pracownicy urzędu popracują tak za 7 zł za godzinę przez rok w dzień i w nocy to szybko przestaną chwalić system. To tak jak rządzi ktoś kto nigdy prywatnej działalności gospodarczej nie prowadził. Stare komunistyczne metody rządzenia. Zabetonował Karpacz, ludzie ubożeją.
Deweloperzy budują apartamentowce, które na czarno sprzedają się jako mieszkania dla turystów. Szara strefa rozwija się pięknie, lokalni przedsiębiorcy liczą straty. Projekt Malinowski już się skończył, 40 lat od komunizmu do kapitalizmu to już za długo. Czas ludziom przywrócić spokój, oraz promować to co piękne w Karpaczu było jest i będzie i żaden góral znajomy Bogdana tego nie zmieni. Nie promuje się gór, szlaków, narciarstwo skansen, jedynie Sobiesiak jakoś wygląda. Niech młodzi się żrą a emeryci wnuki bawią.

A to burmistrz jest winny, że właściciele pensjonatów płacą 7 zł za godzinę? W Gołębiu płacą więcej, którego nie byłoby bez Malinowskiego. Gdyby nie taki Gołąb to nędza w Karpaczu byłaby jeszcze większa. Co do szarej strefy to ją tworzą przede wszystkim byznesmeny-kombinatorzy, a nie burmistrz.

Ciekawe jest to o czym piszesz! Biedny Gołąb nosi na swy grzbiecie ciężar utrzymania tego upadającego miasta!!!
A tak na poważnie to gdyby nie ta bryła rozpadającego się betonu , to mieszkańcy mieli by pracę , bo te małe hotele i pensjonaty nie musiały by się zamykać i ciąć kosztów . Niestety w Gołębiu można już wynająć pokój za 50-60 zł od osoby, to skorki ale pensjonacik nie ma takiego prestiżu. A podatków do kasy miasta to raczej pan Gołębiewski sumiennie nie płaci:(
Więc w rozumieniu szarej masy jest zwykłą zakałą!!

Gesten, nie klikaj sobie tych plusików przy postach pisanych pod różnymi nickami. Przez noc przybyło ci po kilkadziesiąt plusów. To twoje metody, masz żal do burmistrza to powiedz mu to prosto w oczy albo w sądzie i nie oczerniaj na forach.

Czas ludziom przywrócić spokój, oraz promować to co piękne w Karpaczu było jest i będzie
Wsi spokojna, wsi wesoła i sielankowa??? Dobre sobie. Z jednej strony chcecie żyć z turystów, a z drugiej żyć w średniowieczu. Posiadanie samych gór, szlaków turystycznych i Śnieżki to zdecydowanie za mało. Czy tego chcemy, czy nie czas idzie do przodu i musimy to zaakceptować.
Ps. Mam nadzieję, że pisząc o Sobiesiaku masz na myśli sam wyciąg, a nie tzw. trasy zjazdowe. Przypominam, że ta inwestycja powstała także dzięki inwestorowi z zewnątrz.

Szkoda że Kubik nie dostał po dziubdziuś, ale słyszałem że to nie koniec jego wizyt w Sądach

Nie mam zadnych watpliwosci ze tak w Karpaczu zalatwia sie problemy wlasnie przez podpalenia itp ...

Bo ty tak załatwiasz?

A ja wierzę, że skończy się wreszcie czas układów, układzików i tym podobne! Czytam komentarze powyżej i pewne jest, że obrońcami burmistrza są jego oddani podwładni! Bo co się stanie, jak wyborcy wybiorą kogoś innego? Dla nich to koniec kariery zawodowej. Ale wierzę, że mieszkańcy Karpacza w tych wyborach będą bardziej rozsądni. Sami powinni wskazać osobę na stanowisko burmistrza. Taką, której mogą zaufać. Nie bójcie się! Miasto jest dla mieszkańców a nie dla burmistrza i jego znajomków! Czas z tym skończyć. I nie czepiajcie się Kubika, bo gdyby nie On - nikt nie wiedziałby o machlojach w urzędzie.

Przestań już trollować, Gersten. Bardzo słusznie, że burmistrz nie dał ci budować kolejki w Karpaczu. Kup sobie kolejkę piko i układaj w domu tory. A na frustrację lepszy jest dobry psychiatra zamiast anonimowego forum, gdzie wypisujesz pomówienia pod adresem burmistrza pod różnymi nickami. Do czasu.

Ciekawe kiedy Domański kupi budynek urzędu ? Już Malinowski przebąkuje, że trzeba urząd przenieś, bo turyści muszą mieć kolejną atrakcję na deptaku. I bach jeszcze jedna knajpa. Rodzina powinna trzymać się razem. Ale politykowi chyba taki nepotyzm nie przystoi. Optymistko część pracowników urzędu jest normalnych i czeka spokojnie do wyborów.

Reasumując. Ci co są przeciwni MALINIAKOWI a jest ich większość niech w końcu zagłosują na kogoś innego i uwierzą, że jest to możliwe. Basenu miejskiego ZERO, dostępu do stadionu zaraz nie będzie, dla społeczności Karpacza nie ma nic. Tylko stonka się liczy. Zbierajmy podpisy może jakieś wcześniejsze wybory !!!

szkoda czasu sędzia dał do zrozumienia,że takie sprawy trzeba brac w swoje ręce dzięki ja wezme to do serca i skorzystam z podpowiedzi

Wiele osób przejrzało na oczy, tylko ci co o stołki i interesiki się boją robią jeszcze sztuczny tłok na forach, ale przecież uczciwi nie muszą niczego się obawiać.

Co za sądy są w tym kraju ? Ciężko zrozumieć że jeżeli ktoś oskarża reprezentanta jakiejś społeczności to tak jakby oskarżał tą społeczność a zwłaszcza wyborców... co się dziwić że hamstwo się szerzy jezeli sądy zaczynają je promować.

Cytat: ,,jeżeli ktoś oskarża reprezentanta jakiejś społeczności"
to nie jest już reprezentant całej społeczności tylko kilku cwaniaków i przestraszonych urzędników.

p.kubik szykuj kasę ikupuj nie tylko u m ,ale iinne budynki ,są do sprzedaży kupuj i nie zazdrośc innym,sprzedającemu wszystko jedno ,kto, byleby zapłacił

Sprzedającemu może wszystko jedno, ale mieszkańcom nie, gdy nie jest to własność prywatna sprzedającego, zatem pachnie to niezłym wałkiem. Domański będzie gwoździem do trumny Malinowskiego. Sam Bogdan to równy gość, ale ma złych doradców.

kubik sobie nic nie kupi za krotko jest radnym i jeszcze nie dorobił się na podnoszeniu reki jest dopiero poczatkujacy i tu jest wałek {zazdrosc az kipi przez niektore zdania}a to wszystko co ma Domanski mogłes kupic przednim i nie byłbyś nawet papiakiem a co dopiero gwozdziem

Nie ma ludzi niezastąpionych, tu już plus 50 nie pomoże.