To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wyrok na byłą dyrektorkę podstawówki

Ewa M., jako dyrektorka podstawówki w Szklarskiej Porębie, wyłudziła od miasta 1008 złotych brutto nagrody burmistrza – uznał Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze. Wyrok zapadł dziś. Nie jest prawomocny. Obrońca Ewy M. zapowiedział apelację do Sądu Okręgowego.

Była dyrektorka skazana została na 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, dwa tysiące złotych grzywny (100 stawek po 20 zł), 1500 złotych zwrotu kosztów miastu Szklarska Poręba z tytułu ustanowienia pełnomocnika procesowego oraz 520 zł kosztów sądowych.

Według sądu, dyrektorka, by wyłudzić nagrodę, posłużyła się sfałszowanym dyplomem gratulacyjnym burmistrza.

Szerzej na ten temat w najbliższym wydaniu Nowin Jeleniogórskich.


Komentarze (66)

a nie przyszlo wam do glowek ze sami jestescie ofiarami losu/ zycie wam stranie daje w kicio. mozecie tylko tu pisac.

Poczekajmy co na to wszystko powie sąd okregowy. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

a co byś pan powiedział na monitoring z podsłuchem w urzedzie miasta ? i jestescie w dziubdziuś

To jest mniej więcej kwota jaką wyłudzali nasi Europosłowie jednorazowo. Zestwiając te zdarzenia, stanowi to doskonały przykład jakimi drogami krętymi chadza sprawiedliwość.

Pozwolę sobie na uzupełnienie zasobu Pańskiej wiedzy i dodam, w ramach bezpłatnego dokształtu, że oprócz specjalistów działających w stylu esbeckim zapewne w urzędzie miasta pracują też wysokiej klasy fałszerze, którzy na potęgę robią kwity na każdego, kto im się podwinie.
To dalekie od szokujących standardy bliskie białorusi a może nawet USA. (vide: BIP Urzędu Miasta w Szklarskiej Porębie). Te okoliczności może rozjaśnią zagadkę, z którą nie radzi sobie prokuratura, która zamiast prawdziwych oprawców oskarżyła niczemu nie WINNĄ kobietę. Problem jest nieco bardziej skomplikowany i średnio nadaje się do prowadzenia dyskusji z adwersarzem, który ukrywa swą tożsamość, posuwając się do serwowania oskarżeń pod adresem wielu osób. W swym niekulturalnym, a raczej ****skim zacietrzewieniu zagalopował się tak bardzo, że zapomniał o fakcie nie istnienia anonimowości w sieci !

Z wyrazami uszanowania
Andru Stockman

SBysio z 16.03 napisał,że "Temida mając do wyboru te dwie alternatywy wskazała na dyrektorkę" i przypomniał, że Temida ślepą jest i dlatego się pomyliła nie skazując kogoś z Urzędu Miasta tylko dyrektorkę.
W tym przypadku Temida miała jednak wyjątkowo trudne zadanie i mogła się pogubić z nadmiaru możliwych wyborów bo ALTERNATYWA to istnienie dwóch wyłączających się możliwości, sytuacja wyboru między dwiema wyłączającymi się wzajemnie możliwościami. Tak więc według SBysia w sprawie dyrektorki Temida miała do wyboru aż cztery,wykluczające się możliwości. Dwie SBysiu już opisał a jakie są te dwie pozostałe? :0 :0 :0 :0 :0 :0 :0

Chce ci się dyskutować z idiotą, który napisał, tu cytat:
"Prawdą jest, że trzeba poczekać na werdykt Sądu Okręgowego. Trudno sie tu
zresztą wypowiadać nie znajac uzasadnienia wyroku. "

ciągu dalszego nie będę już cytować.
Tylko idiota może dojść do wniosków, jakie zostały napisane. A jakie ma być uzasadnienie? Że może skazuję panią za to, że w urzędzie miasta sfałszowano dokumenty? Do takich wniosków mogą dojść tylko dwie postaci:
1. cymbał w tandetnych dżinsach, noszący denka od butelek w czarnych oprawkach. Można by jeszcze dołożyć wytartą czarną skórę, równie wytartą torbę i wszystko zmoczone przez deszcz
2. pracownik magazynu w starej kamienicy
który kiedyś miał złoty róg i czapkę z piór, a dzisiaj ma tanie piwsko. Tylko tyle mu pozostało.

Przypuszczenie o fakcie możliwości podrzucenia "świni" byłej dyrektor to poważny zarzut ale wbrew pozorom wcale nie tak bardzo pozbawiony sensu o czym świadczy choćby post dotkniętej nim osoby. Jest w urzędzie SB-ek o inklinacjach do prześladowania, kompromitowania i niszczenia niewinnych osób zwłaszcza kobiet. O jego dośc podłym charakterze świadczy długo skrywana ochotnicza służba w komunistycznych organach bezpieczeństwa. To sprawia ze jest to typek podejrzany do którego zaufania mieć nie można. Jeśli dodamy do tego wyrok skazujący za znęcanie sie nad żoną (skrzętnie ukrywany) możemy dojść do wniosku że taki typek zdolny jest do wszystkiego. Jakiś tam dopisek na dyplomie to małe piwko przed jazdą włoskim autem zakończoną powyginaniem barierki. A się z urzędu uwział na dyrektorke za łączenie klas, za referendum, za brak uległości....I teraz mamy uwierzyć że szykanowana kontrolowana na każdym kroku dyrektorka przez czyhających na jeden fałszywy krok sępów zaryzykowała fałszowanie dyplomu ? Fałszowanie mizerne, dopisek jest inną czcionką ale chodziło o szybkie i sprawne wykrycie. Ciekawe, że cała afera zbiegła się z pogorszeniem stanu zdrowia urzędniczki odpowiedzialną za oświatę ? Nie trzymała ciśnienia ? Esbecka robota wymaga nerwów a pani inspektor już w UM nie pracuje.

dajcie spokój SBysiowi biedak dzis alfę rozje......łłłłłłłł :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

każdy mierzy swoją miarą. Jak widać, mieszkańcy dobrze zrobili, że do rządzenia miastem nie dopuścili (a wcześniej odsunęli) psychopatów w tanich tandetnych dżinsach, tanim piwskiem w łapie i tych piszących do Austrii dziękując za pamięć, na którą nie zasługują. Zapewne za ich rządów podkładanie "świni" było standardową procedurą. Wszak ramię w ramię działali z UBekami, a ich mózgi zostały zlasowane podczas szkoleń WUML. Młode pokolenie tych stalinowców z mlekiem matki wypiło ORMOwskie zachowania.
Koteczku. Co tam we Wrocławiu? Nadal pisujesz w tej gazetce? Masz więc temat. Napisz o tym, jak to władza sfałszowała dokumenty i biedna pani dyrektor niesprawiedliwe została skazana.
Może dzięki temu dostaniesz pulicera, albo raczej półlitera, którego będziesz mógł wyżłopać ze Stockmanem. On się chętnie napije i wyjedzie samochodem, aby pokrążyć w okolicach Wiejskiej. Tylko niech uważa! Tam się kręci pewien SByszek, który lubi przywalić autem w auto i to będąc całkiem trzeźwym. Jego stać na nową alfę, a Stockmana stać tylko na tanie piwsko w plastikowej butelce. SBysio za panią dyrektor zapewne dostanie nagrodę za którą kupi sobie nowe autko którym w ciepełku pomykać będzie mokrymi ulicami, gdy tym czasem pewien zmoczony czarny kot marzł będzie pod drzewem.
życie to niej***jka.
:lol: :lol: :lol:

nie je bajka
:lol: :lol: :lol:

[quote=arystokrata szos]O jego dośc podłym charakterze świadczy długo skrywana ochotnicza służba w komunistycznych organach bezpieczeństwa./quote]
A ja się z tobą nie zgadzam, bo z akt IPN wynika, że jego ochotnicza służba w komunistycznych organach bezpieczeństwa trwała krócej niż ty o tym piszesz. W ciągu 10 miesięcy zorientował się gdzie trafił a przecież nie jednej niedobitej esbeckiej kanalii całego życia nie wystarczyło aby to zrozumieć. :woohoo: i siłą musieli je wyrzucać. :evil: :evil: :evil: :evil:
Ale ja nie o tym. Musiałem do ciebie napisać bo bardzo rozbawiłeś mnie swoim nickiem. Trzeba mieć nie lada fantazję (albo tupet) aby siebie nazwać artstokratą szos gdy przez całe życie w wykoślawionych pepegach i tandetnych dżinsach się przez miasto pop......ala :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Masz chłopie fantazję Oj masz.

najzabawniejsze jest to, że najwięcej o Sb piszą jej dawni działacze, albo podnóżki byłych emerytowanych wykidajłów z sb. Przysłowie mówi, że o łapaniu złodzieja najwięcej krzyczą złodzieje.
I tutaj jest tak samo. O sb pisze podnózek emerytowanego SBeka oraz dawny aparatczyk PZPR.
Obawiam się, a wiedzę swą opieram na mądrości ludowych przysłów, że o tym znęcaniu się nad kobietami, piszą ci, którzy na co dzień kobiety po mordzie walą, albo walili. Od jednego już baba uciekła. Został mu już tylko magazyn i tanie piwsko.

Pogromca rynsztoków napisał:

A ja się z tobą nie zgadzam, bo z akt IPN wynika, że jego ochotnicza służba w komunistycznych organach bezpieczeństwa trwała krócej niż ty o tym piszesz. W ciągu 10 miesięcy zorientował się gdzie trafił

Tłumaczenie idioty. Do SB nasz pieszczoszek SBysio ochotniczo pomaszerował w 1987 a był to czas kiedy Polska miała za sobą stan wojenny i chocby pokazowy, publiczny proces funkcjonariuszy SB skazanych za zabójstwo ks. Popiełuszki. Tylko cymbał potrzebował wówczas jeszcze dziesięciu długich miesięcy aby zorientować sie gdzie trafia. Pytanie czy to jeszcze głupota czy juz bolszewizm ? Niestety dla SBysia okazało się że SB na przełomie roku 87/88 to juz nie ta formacja gdzie mógłby dać upust swoim sadystycznym skłonnościom wiec został....WYLANY !!!! Swoje frustracje wyładowywał więc w domu katując zonę ale mus się wymknęła popełniając samobójstwo a SBysio zasilił poczet skazanych przestępców. Tak ładnie tłumaczysz go z parszywej słuzby w SB więc wytłumacz jeszcze dlaczego katował żonę ????? Potem sie bidulek błąkał i błagał o zatrudnienie. Nigdzie miejsca zagrzać nie mógł bo gdzie przyjeli zaraz na mordę wylewali ale że żadnej ucziwej i samodzielnej pracy wykonywać nie umie błąkał sie po urzędach dalej aż na kolanach trafił do Szklarskiej bo się dowiedział że sekretarza szukają. I tak błagał, tak płakał i wieszać się chciał, że go przyjeli. A on zaraz mieszkanie podpier...lił bo władza musi mieć gdzie....Dziś stać go juz na nowa alfę. I dobrze. Szkoda tylko że ten podobny do kałmuka osobnik żerować umie tylko na publicznej forsie. Auta oczywiście szkoda. Lepiej jakby zamiast niego łeb rozwalił co jeśli dalej będzie się brał za wyprzedzanie przed skrzyżowaniem na podwójnej ciągłej łacno zdarzyć się może.

Współczucia dla pani dyrektor. Pozostaje wierzyć w sprawiedliwość. A mam przeczucie graniczące z pewnością, że wszelkie już szwindle i machloje, które niebawem ujrzą światło dzienne a w które UBabrany jest prawdziwy sprawca z pobłażliwymi wobec niego koleżkami, sprawią że i on będzie popijał tylko.... nie piwsko a czarna kawę i nie z plastikowego a z blaszanego kubka

mam przeczucie graniczące z pewnością, że stockman poczuł się dotknięty.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

wychowanek napisał:
Współczucia dla pani dyrektor. Pozostaje wierzyć w sprawiedliwość

A wiesz że masz rację? W sprawiedliwość trzeba i należy wierzyć. Ja wierzę że sprawiedliwość jest bo gdyby jej nie było to byłbyś burmistrzem albo chociaż radnym a pani dyrektor dalej byłaby dyrektorką ale nie jest. A wiesz dlaczego? Bo jest sprawiedliwość. ;) ;) ;) ;)

Bo jest sprawiedliwość napisał anonimowo zastępca burmistrza z esbecką i kryminalna przeszłością. Ale to taka esbecka sprawiedliwość, że można wycyganić od miasta mieszkanie, które mu sie absolutnie nie należało. Że można wykorzystywać stanowisko do prywatnych porachunków np. z panią dyrektor i zresztą z każdym kto ośmieli się wskazać uchybienia władz miasta. Sprawiedliwość do eksmisje, zabijanie de****i kolejnych pensjonatów ? Sprawiedliwość to zatrudnienie wywalonych gdzieś indziej na pysk nieudaczników by pchali miasto w przepaść ? A jaka to sprawiedliwość,że "niezalezne" władze są podnóżkiem dla spółki wyciągowej ?

A co to za sprawa z tym wyrzucaniem burmistrza z gabinetu? kto wie cos wiecej na ten temat niech napisze!

Domyślam się, że życie na marginesie bywa trudne. Przypuszczam, że czasami tanie piwsko to już za mało i dlatego trzeba sięgać po coś mocniejszego, na przykład denaturat. I dlatego jest absolutnie zrozumiałe rozdwojenie, a nawet roztrojenie jaźni, czego przykład dał anonimowy, krystyna i teresa.
Chłopie, dla ciebie na leczenie już jest za późno.

Nie rozumiem dlaczego za sprawiedliwe mamy uznać to, że się samorządową funkcje wykorzystuje do prywatnych porachunków i do osiągnięcia prywatnych korzyści a za takie należy uznać zagarniecie mieszkania. "Szarzy" obywatele na taki luksus muszą czekać kilkanaście lat i to bez żadnych gwarancji a były esbek, wyrzucony z innych miejsc dostaje takowe od reki i tym razem to prawowitych mieszkańców wyrzucono żeby zrobić miejsce dla Zbigniewa. B. i to w wojskowym mieszkaniu mimo ze ten wojskowym nigdy nie był (ze względu na platfus)

...a ofiarą tych porachunków padła dyrektor Ewa M. SBysio to mściwa bestyjka ale czarne chmurki i już niebawem więcej sie dowiemy na temat jego interesików tak jak i powodów wylania go z SB :lol:

Nie jest normalne, że osoba tak bardzo niestabilna emocjonalnie jak SBysio pełni funkcję vicka burmistrzowskiego stolca.

co za pech. kanalia rządzi, a uczciwego chłopa nie stać na nic więcej jak tandetne dżinsy, denka na oczach i tanie piwsko z plastikowej butelki.
co za pech.
nawet go na własną babę nie stać i musi r ż n ą ć przechodzony egzemplarz.
co za pech.

Dyngusik napisał:
co za pech. kanalia z dworcowej rządzi,

Trudno nazwać to rządzeniem...raczej szeregiem nieskoordynowanych psychopatycznych wyczynów.
Na szczęście możemy dziś korzystać z dobrodziejstw dostępu do informacji z IPN a tym samym powodów wylania tego typa z SB. Typek twierdził, oczywiście ze sam odszedł ale to jeszcze jeden dowód na to, ze ten "człowiek" w życiu słowa prawdy nie powiedział.

a jednak to pech.
zwłaszcza rżnąć przechodzona babę z bękartem.

życie jest niesprawiedliwie.
jedni, choć kanalie, mają wszystko: władzę, kasę, alfy, własne dzieci, kobiety i greckie wakacje.
inni choć chłopi - mają denka na oczach, znoszoną skórę, tanie piwsko, r ż n ą przechodzone substytutki i wychowują benkarty.
To może frustrować

Oj! wystarczy, wystarczy, nawet aż za nadto. Anonimowy znokautował mnie tym linkiem. I nie ma co dalej dyskutować, bo takie źródło i taka skarbnica wiedzy jak www.wiadomości24.pl musi przekonać każdego :s
Za pozwoleniem, dodam od siebie, że "włoski macho" jest równie obrazowe i przekonujące jak określenie "wałbrzyska Sorbona" I dlatego w tym przypadku nie należy się upierać ani specjalnie dziwić... :unsure: :s :unsure: :s

nasz anonimowy denkowiec w tandetnych dżinsach z tanim piwskiem wie, gdzie znaleźć takie informacje. Wszak musi znaleźć sposób, aby choć trochę stwardnieć, by móc z e r ż n ą ć przechodzoną substytutkę.

e tam.
co innego naciskać by rozjechać
a co innego wciskać w już rozjechane.

Jedni viagrę zażywają a inni o niej marzą, aby móc zaliczyć przechodzone wielokrotnie krocza.
Jeszcze inni nie mają ani jednego ani drugiego.

im się ostał ino magazyn

Z przebiegu dotychczasowej pyskówki wyłania się nam prawdziwy obraz portretu charakterologicznego zastępcy burmistrza. Owszem portretu który SBigniew sam nam tu rysuje pod wpływem trudnych do opanowania emocji (nigdy nad nimi nie panował). Emocji wywołanych przez poruszenie drażliwych acz ciemnych (mrocznych) stron jego życia i osobowości, począwszy od ochotniczej służby w komunistycznej bezpiece i kopniaka jakiego tam dostał, poprzez kryminalną sprawę znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną, wyłudzenie mieszkania, pasożytniczego żerowania na koszt mieszkańców aż do oceny objawów postępującej niestabilności emocjonalnej (psychicznej) i jakże wstydliwego zaniku męskich sił witalnych. Wyprowadzony z równowagi SBigniew, korzystając z jakże złudnej zasłony anonimowości w sieci ukazuje nam swoje prawdziwe oblicze, osoby niezrównoważonej, nader często używającej języka pełnego rynsztokowych wulgaryzmów. Ujawnił się tez jego stosunek do kobiet które jawią mu się wyłącznie jako przedmioty do rżnięcia. Zastanawiające jest też jak to osoba pełniąca ważną funkcję samorządową odczuwa głęboką satysfakcję z tarzania się w tym rynsztoku, z jaka lubością obnaża swój prymitywizm, wulgarność i pospolite ****stwo. Z głęboką troską winniśmy sie pochylić nad tą ułomnością charakteru która wyraża się skłonnościami do eskalacji nienawiści. Czy więc osoba będąca tak zacietrzewiona w nienawiści, nieszczepiona przeciw wściekliźnie nie jest zdolna do działania ze z góry powziętym zamiarem zniszczenia niewygodnej dyrektor szkoły ? Człowiek tan podatny na wpływ złych emocji jest przecież zdolny do wszystkiego tym bardziej, że znęcanie się nad kobietami leży w jego ułomnej naturze.

no! masz rację.
ale to wszystko i tak jest lepsze niż tandetne dżinsy, rżnięcie wielokrotnie przerżniętej i tanie piwsko.
:lol: :lol: :lol:

a i jeszcze jedno
dołożyłem ci plusa, a sobie minusa, abyś nie musiał za dużo stukać.
:lol: :lol: :lol:

.....oddaj jeszcze mieszkanie żeby nie trzeba było za dużo pisać :woohoo: :woohoo: :woohoo:

a co ? melinę potrzebujesz?
:lol: :lol: :lol:

Impotencja lepsza od rznięcia ? Panie SBrożek zmień pan psychiatrę :woohoo:

Anonimowy napisał:
a co ? melinę potrzebujesz?
:lol: :lol: :lol:

rzeczy skradzione należy zwracać właścicielowi w tym przypadku gminie od której je wyłudziłeś

Anonimowy napisał:
a i jeszcze jedno
dołożyłem ci plusa, a sobie minusa, abyś nie musiał za dużo stukać.
:lol: :lol: :lol:

i bez tego twoje wypociny sa jakieś :lol: takie blade

Anonimowy napisał:
Z przebiegu dotychczasowej pyskówki wyłania się nam prawdziwy obraz portretu charakterologicznego zastępcy burmistrza. Owszem portretu który SBigniew sam nam tu rysuje pod wpływem trudnych do opanowania emocji (nigdy nad nimi nie panował). Emocji wywołanych przez poruszenie drażliwych acz ciemnych (mrocznych) stron jego życia i osobowości, począwszy od ochotniczej służby w komunistycznej bezpiece i kopniaka jakiego tam dostał, poprzez kryminalną sprawę znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną, wyłudzenie mieszkania, pasożytniczego żerowania na koszt mieszkańców aż do oceny objawów postępującej niestabilności emocjonalnej (psychicznej) i jakże wstydliwego zaniku męskich sił witalnych. Wyprowadzony z równowagi SBigniew, korzystając z jakże złudnej zasłony anonimowości w sieci ukazuje nam swoje prawdziwe oblicze, osoby niezrównoważonej, nader często używającej języka pełnego rynsztokowych wulgaryzmów. Ujawnił się tez jego stosunek do kobiet które jawią mu się wyłącznie jako przedmioty do rżnięcia. Zastanawiające jest też jak to osoba pełniąca ważną funkcję samorządową odczuwa głęboką satysfakcję z tarzania się w tym rynsztoku, z jaka lubością obnaża swój prymitywizm, wulgarność i pospolite ****stwo. Z głęboką troską winniśmy sie pochylić nad tą ułomnością charakteru która wyraża się skłonnościami do eskalacji nienawiści. Czy więc osoba będąca tak zacietrzewiona w nienawiści, nieszczepiona przeciw wściekliźnie nie jest zdolna do działania ze z góry powziętym zamiarem zniszczenia niewygodnej dyrektor szkoły ? Człowiek tan podatny na wpływ złych emocji jest przecież zdolny do wszystkiego tym bardziej, że znęcanie się nad kobietami leży w jego ułomnej naturze.

otóż to własnie. Nic dodać nic ująć. Psychologiczny portret psychopaty. To kpina z demokracji lokalnej iz taki typ siedzi na stolcu

...Bo to zła kobieta była.. :evil:

Chłopie. Z tobą jest już na prawdę źle. Cytujesz sam siebie, dodajesz sobie plusiki i piszesz o psychopatycznych zachowaniach. I tu muszę się zgodzić. masz rację. to są psychopatyczne zachowania. na twoje leczenie już jest za późno.

a dlaczego nie? Dobrze płacili. Jurek wie najlepiej.
:lol: :lol: :lol: :lol:
tylko teraz ta emeryturka trochę mizerna
:lol: :lol: :lol: :lol:

dodałem sobie minusika. A co!
:lol: :lol: :lol: :lol:

Anonimowy napisał:
dodałem sobie minusika. A co!
:lol: :lol: :lol: :lol:

Ja też powstawiałem, a jemu plusy. A niech ma. Niech się cieszy. W życiu mu nie wyszło, ale przynajmniej w e-świecie odnosi sukcesy. A przynajmniej mu się tak wydaje.

Anonimowy napisał:
życie jest niesprawiedliwie.
jedni, choć kanalie, mają wszystko: władzę, kasę, alfy,

Tak mają zwłaszcza alfy.....z komisu pod Zgorzelcem B Z tego samego w którym, w tym samym czasie, miasto kupiło busa (przechodzonego.... po firmie budowlanej ale podobno w super stanie :woohoo: ) Ciekawe czy cena busa obejmowała też alfę dla SBigniewa ????? Taka transakcja wiązana :whistle:

SBysio to znany kombinator. Czego sie nie dotknie zaraz ciemniej...w interesie :woohoo:

SBigniew przestał nam odpisywać :s Bynajmniej jednak nie dlatego, że stał sie asertywny. Otóz nadgarstki go boeć muszą po tym jak został skuty kajdankami za obrażanie funkcjonariusza. Co to za wstyd dla miasta :shock: :shock: :shock: Ale nie myslałeś SbBysiu że prawda nie ujrzy światła dziennego ???? :X

Nie myślałem, że tacy durni jesteście. Szkoda słów. Wcale się nie dziwię, że w tym Kraju jest tak jak jest.