To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wyrównana walka w Jeżowie - będzie II tura

Po zliczeniu wszystkich głosów jest już pewne, że Edward Dudek (urzędujący wójt) i Anna Konieczyńska (PO) powalczą w II turze wyborów wójta Jeżowa Sudeckiego. Dudek zdobył poparcie 44,37 procenta wyborców, a jego konkurentka – 40,32 %.

Dalsza kolejność : Julian Ziemba (5,1), Zbigniew Góralski (4,47), Bartłomiej Szyszka (3,57), Przemysław Kwiecień (2,16),
Druga tura 5 grudnia.


Komentarze (226)

Ania do boju!!!

Edward musisz wygrać ,startuj do walki.

Panie Edwardzie nie ma dla Pana konkurencji!!! Edward Dudek WÓJTEM!

głosuję na Edwarda Dudka. Wystarczy tych PO-wców.

to nie jest większość głosów jeszcze nie ma wyników z jeżowa sudeckiego a to raczej bardzo duża liczba wyborców którzy mogą wszystko zmienić

Dudek musi odejść, to wtedy zacznie się coś zmieniać w gminie.

Wystarczy już Dudka, Ania GÓRĄ !!!

mieszkańcy gminy Jeżów Sudecki wybiorą EDWARDA DUDKA. Jeszcze tego by brakowało żeby PO krzątało się po Urzędzie, a do tego blondynka.

A ja dalej na naszego wójta. Oto kilka argumentów za:

1) Wykorzystanie środków z UN. Nasza kochana gmina w rankingu gmin w woj. dolnośląskim zajmuje w 2008 roku 137 miejsce na 170 Gmin.(źródło http://www.gazetaprawna.pl/ranking_gmin_2008?woj_id=1&order=miasto_suma_... )

2) Nasi kochani radni uchwalani masę ważnych uchwał (Źródło jezow.signform.pl/jezow/file1.php?doc=pXXXVI.doc)
1. 9.07.1990 roku - Ustanowienie Herbu Gminy Jeżów Sudecki
2. 5.04.1991 – 26.04.1996 Statut Gminy Jeżów Sudecki
3. 15.06.1992 – Przystąpienie do Euroregionu Nysa
4. 26.03.1996 – Nadanie imienia Szkole Podstawowej w Siedlęcinie „ Polskich Nauczycieli Tajnego nauczania”
5. 18.06.1998 – wyrażenia zgody na włączenie do Gminy Jeżów Sudecki sołectwa Strzyżowiec z Miasta i Gminy Wleń
6. 19.11.1998 – Przekształcenia Gminnego Ośrodka Zdrowia w Jeżowie Sudecki
7. 10.03.1999 – Przekształcenia Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudeckim/ Siedlęcinie/
Czernica, Założenia Gimnazjum w Jeżowie Sudeckim, Powołania Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim
8. 20.10.1999 – Przyjęcia Strategii Rozwoju Gminy Jeżów Sudecki
9. 28.12.2005 – Uchwalenie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Jeżów Sudecki
10. 20.09.2006 – Nadania Statutu Urzędowi Gminy,
11. 13.02.2008 – Utworzenia Gminnej Biblioteki Publicznej Gminy Jeżów Sudecki oraz nadania jej statutu,
12. 10.09.2008 – Przystąpienia Gminy Jeżów Sudecki do Stowarzyszenia „Lokalna Grupa działania Duch Gór”,
13. 3.03.2010 – Nadania Statutu Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej

I TO WASZYSTKO OD 1990 ROKU !

3) w gminie powstało stowarzyszenie Nasz Siedlęcin, które pozwala nam nie kształcić językowo :) (a o którym nikt prawie nie wie)

4) mamy wspaniałe drogi (każdy wie jakie)

5) kanalizacja w budowie :)

6) gaz również w budowie.

7) najlepszy plan zagospodarowania przestrzennego (np. jako jedna z nielicznych gmin w Polsce brak możliwości budowy na działkach siedliskowych, ale zawsze można od kogoś kupić budowlaną, nawet mając swoich kilka hektarów

....

itd.

Pozdrawiam Wyborca !

Przyniesiony w teczce a o rolnictwie nie ma pojecia.Najwyższe podatki od nieruchomosci w Polsce to za DUDKA.Kto chce płacić taki haracz to niech sobie mieszka w Jeżowie Sudeckim. Ja za swoje gospodarstwo płacę 240 a w jeżowie 800. gdzie ulgi inwestycyjne,pajacu?

papa po napisał:
mieszkańcy gminy Jeżów Sudecki wybiorą EDWARDA DUDKA. Jeszcze tego by brakowało żeby PO krzątało się po Urzędzie, a do tego blondynka.

"Blondynka" ma lepsze wykształcenie od teraźniejszego wójta. To co Pani Ania cały czas powtarza: "NIE POLITYKUJMY TYLKO BUDUJMY !". Ta kobieta chce coś zrobić! Zmienić, żeby lepiej nam się żyło, żebyśmy nie musieli zamartwiać się sprawami oczywistymi jak np. drogi. Po tylu latach kadencji wójta D. powinno się mówić już o budowie stadionów na euro 2012 : ).

Proszę Państwa ! Wystarczy zamienić z Panią Anną Konieczyńską dwa słowa, a już wiadomo, że ta kobieta wie co robi, że się na tym zna, i że wcale nie jest żadną "pustą blondynką".

JAK SOBIE POŚCIELISZ TAK SIĘ WYŚPISZ.

Nie chce osobiście by ta kobieta rządziła gminą. Nie znam jej doświadczenia, ale zamieniłem kilka słów z tą kadydatką. Drogi nie są priorytetem w gminie Jeżów Sudecki. Poza tym sam fakt, że jest z PO bardzo zniechęca 62,5% mieszkańców gminy.

A jakie ma znaczenie to z jakiej jest partii ? Ta kobieta jest mądra i kompetentna, gospodarna i lojalna !
Proszę Państwa ! Ta Pani ma poparcie ! Ma gdzie się odwołać o pomoc itp. A teraźniejszy pan wójt go nie posiada.

Ludzie ufają Panu Edwardowi.37,5% - widać jakie zaufanie wzbudziła. hahahaha Wie gdzie ma iść po pomoc- no niezłe :)

;) CZYTAJ ze zrozumieniem to raczej nie jest dobre zdanie o naszym kochanym Edwardzie ;)

Wierzę w mądrość ludzką, dlatego stawiam na Edwarda Dudka.

Nie mam nic do Dudka, dlatego ja i sąsiedzi głosujemy na niego.

widzę , że autor tekstu intensywnie pracuje dziś nad ciągłą zmianą jego tytułu. Brawo, ale czy to ma wpływ na wynik głosowania w II turze?

Dziwię się, że po 18 (czy więcej) latach rządzenia, obecny wójt jeszcze ma poparcie w Gminie Jeżów Sudecki. Co zrobił dla mieszkańców przez te wszystkie lata, chyba widać. Drogi remontowane są w roku wyborczym, czy to nie zastanawia? Brak oświetlenia, chodników, przedszkoli, kanalizacji ..., długo by jeszcze wymieniać czego. Popierając obecnego wójta nie przekonamy się czy może być lepiej. Ludzie narzekają, a nadal wybierają tego, który przez niemal 20 lat nic nie zrobił dla mieszkańców gminy. Ludzie obudźcie się, za 4 lata nie będzie można z UE już nic wyciągnąć. Pozwólcie sobie pomóc i dajcie szansę osobie, która chce coś w tej gminie zmienić. Dlatego apeluję o zagłosowanie w drugiej turze na Annę Konieczyńską.

Wszystkim Wam - współmieszkańcom naszej małej ojczyzny, którzy z zaufaniem oddaliście na mnie swój głos, serdecznie dziękuję.

Brawo Anka! Czy Dudi wie co to internet? Moze mu w wiaderku przynięść! By tą drogą kontaktował się z mieszkańcami!!!!

Widzę, że Katarzyna, lobo, Muzyk, Jan, papa po, moon, lektor, Polak to ta sama, bardzo kreatywna osoba. (patrz adres ip.)

A zaraz czy Pan Dudek nie należy do PIS?? Bo coś mi się tak wydaję...

mimo że nie mieszkam jeszcze w JS miałem kilkukrotnie wątpliwą przyjemność rozmawiać z Panem Dudkiem.
tak się zastanawiam jakim cudem taki człowiek mógł cokolwiek znaczyć wśród rozumnej przecież społeczności jaką jest przecież ludność Jeżowa. Prywatne interesy przesłoniły mu chyba cele, które przecież zobowiązał się realizować. Nie znam jego konkurentki ale kimkolwiek nie jest to będzie to prawdopodobnie wartościowszy wybór.

Ludzie, opanujcie się!
Nie widzicie tego, że ci POwcy się wszędzie szarogęsią? Szanowna kandydatka z PO, jeśli wygra - czego bym nie chciał, byłaby marinetką tych POwców z Jelonki.
Stawiam na porządnego i uczciwego człowieka,który zna się na swojej robocie.
Dlatego głosuję za Dudkiem.

Przez wszystkie poprzednie kadencje P.Dudek interesował się bardziej własnymi interesami,niż potrzebami mieszkańców Jeżowa i Gminy.Na rok wyborczy zadziałał; zabrał się za drogi! Aż tyle,czy tylko tyle?... Zastanówmy się! Przynajmniej Jeżowiacy - głosujmy rozsądnie!

Dudek rządził przez lata. Jeśli nie zrobił zbyt wiele, to powinno się go zmienić na kogoś nowego. Czasami potrzeba siwrzej krwi. Niech Kandydatka ma okazję się pokazać. Za kolejne 4 lata przyjdzie ją rozliczyć.

spadochroniarstwo i przywożenie kandydatów w teczce zawsze zle się kojarzy, dlatego ja i moi sasiedzi głosujemy na bezpartyjnego Dudka, to urodzony jeżowianin, i od dołu zna wszystkie nasze sprawy. Edek, życzymy zwycięstwa.0
o

KOLEJNA NAJLEPSZA KLIKA W JEŻOWIE Najwięcej geodetów mieszka w Jeżowie.Ci wykopani z Urzędu Miasta Ossowski,Karczewski również.Skoro tylu ułomnych macie obywateli jeżowianie to zastanówcie się dlaczego TAKIEGO DURNEGO MACIE U WŁADZY.

Jestem mieszkanką Dziwiszowa. W wypunktowanych przez Ciebie "osiągnięciach" Wójta Edwarda Dutka jest mała nieścisłość - patrz pkt. 8. 20.10.1999 – Przyjęcie Strategii Rozwoju Gminy Jeżów Sudecki. Wg tego planu rozwoju do 2007 roku powinniśmy mieć kanalizacje m.in. w Dziwiszowie, a do końca 2010 ścieżki rowerowe - jakoś tego nie widać!!!!!!
Więc obiecywać to jedno a robić to drugie - Strategia Rozwoju to lipa :(

Dopisz jeszcze czego nie zrobił Wójt Edward Dudek to będzie git :), ale to już by za długa lista była :) :(

Lepsza BLONDYNKA od k****nka!!!!

Masz rację, bo tylko taki k****nek jak Lee, potrafi pisać takie kretyńskie komentarze.....i każdy k****n to wie, że zazwyczaj odnosi to odwrotny skutek. Uszanowanie dla Lee, jeżeli wiesz co to słowo oznacza.....

Chciałabym być taką BLONDYNKĄ, biegła znajomość 3 języków obcych, skończone studia na Politechnice Wrocławskiej, stypendium naukowe na uniwersytecie w Sienie. Reszta do doczytania na stronie internetowej Anny Konieczyńskiej. Ja już zadanie domowe odrobiłam, a Państwo?

szanowna mieszkanko! ładna buzia,języki i stypendia , to nie wszystko. W samorządach trzeba doświadczenia, doskonałej znajomości pracy w terenie i współpracy z całą gminą , nie tylko z Dziwiszowem. Sympatyczna jest Twoja kandydatka i rozważałam oddanie głosu, i już zdecydowałam ze nie zagłosuję na Twoją kandydatkę, bo uczciwym trzeba być zawsze, a chyba nie jest uczciwe namawianie do kombinowania z meldunkami ,oficjalnie, na swojej stronie internetowej. Kto oszukuje w drobnej sprawie, ten nie budzi mojego zaufania!

Oczywiście, że wykształcenie i znajomość języków to nie wszystko, jednak człowiek, który ma szerokie horyzonty może więcej od kogoś kto wykształcony nie jest. I proszę się nie martwić o współpracę, Pani Ania potrafi rozmawiać z wszystkimi i zawsze najpierw myśli o innych, na końcu o sobie. A jeśli chodzi o "głosuj bez meldunku" to nie jest to namawianie do kombinowania, a jedynie zwrócenie uwagi na możliwość głosowania tych osób, które w gminie mieszkają od lat, a zameldowane są w innych miejscowościach (z różnych powodów , a to braku przedszkola, posiadania mieszkania itp. itd.),i nie wiedząc o tym, do tej pory nie głosowali.Jeśli interpretujesz to inaczej- Twoja sprawa. Pozdrawiam i zachęcam do oddania głosu na Annę K.

Proszę Państwa!
Nikt z nas na pewno nie chce następnych 4 lat bez odśnieżonych dróg, co ja gadam ? W OGÓLE BEZ DRÓG ! Bez chodników, latarni, bez żadnych zmian na lepsze?!
Jeżeli wójtem zostanie znowu pan Dudek to na pewno nic się nie zmieni! Ale jeżeli zostanie pani ANNA KONIECZYŃSKA to jest szansa, że będzie lepiej!
Nie mamy nic do stracenia, więc polecam ANNĘ KONIECZYŃSKĄ!

Każdy głosuje jak chce. Rozmawiałam z osobami z gminy Janowice Wielkie. U nich nastąpiła po (o zgrozo) 28 latach zmiana za sterami. Ludzie głosowali bardzo wyrównanie a jednak nowy kandydat zwyciężył. Dajcie sobie szansę i zmieńmy też coś u nas,w Jeżowie. I pamiętajcie, gmina to nie tylko Jeżów Sudecki to też inne miejscowości i problemy innych ludzi.
P.S. Oglądnijcie dokładnie nową "inwestycję" w Jeżowie ul. Polną jadąc od JG - niby ładnie, a nagle koniec asfaltu - nie można było pociągnąc asfaltu do ul. Długiej. Nie mogę sie doczekac tych ścieżek rowerowych - bo z dzieckiem po głównych drogach strach jeździc

Pani Aniu, trzymam kciuki!!!!! :))

To chyba już za długo tych kadencji Dudka, chyba że mieszkańcy pragną przekazania pałeczki władcy gminy dla potomstwa Dudka.
Przetnijcie pępowinę i dajcie się wykazać Pani Ani.

pac98, ty chyba jesteś bardzo młody i niezbyt madry, bo piszesz głupoty, kulturę ludzi ocenia się po ich mowie i piśmie, tobie bardzo jej brak!!

Wójtów się nie mianuje za ładne oczy, na wieloletnie kadencje wybierają ich mieszkańcy i musieli zdobyć uznanie u ludzi....zgadzam się na każdą konstruktywną krytykę, ale anonimowego ****stwa w sieci nie pochwalam i nie znoszę.

Pani Szczędor szczerze życzę , aby po wieloletniej pracy zawodowej tak ją oceniono, jak Ona ocenia pracę Panów Grygorcewicza i Dudka. Domyślam się że jest Pani nową mieszkanką Jeżowa, bo bardzo agresywnie i na już, domagacie się wszystkich mediów, wydaje mi się, że robicie podział na starych i nowych mieszkańców gminy?

Mieszkańcy gminy Jeżów Sudecki, nie dajcie
się zwieść kampanii , którą prowadzi
PO, od lat tj. po wprowadzeniu wyborów
powszechnych w gminie żadne partie
polityczne nie rządziły, i radni i wójtowie nie byli uzależnieni od wytycznych partii , kierowali sie wyłącznie własnym rozsądkiem.
Gdy pani Konieczyńska wygra wybory,
zaczna sie tarcia polityczne, a gmina
stanie sie areną takiej klasy rządzenia
jaką widzimy wśród polityków w rzadzie,
sejmie itd.Czy chcemy tego ????????

Myślę, że można uważać panią Anię za lepszą kandydatkę nie obrażając pana Dudka.
Moim zdaniem mieszkańcy gminy Jeżów mogą się cieszyć, że mają taki wybór - pomiędzy znakomicie wykształconą piękną kobietą a całkiem niezłym wójtem z ogromnym doświadczeniem. W pobliżu są gminy, gdzie niestety trzeba wybierać pomiędzy dwoma słabymi kandydatami.
Pani Ani wróżę dużą karierę - nawet jeśli nie wygra stanowiska wójta, zostanie przecież radną powiatową, więc tak czy inaczej wejdzie w sprawy samorządowe. Takich osób, jak pani Konieczyńska, potrzebuje nie tylko gmina Jeżów, ale także powiat, region, kraj...

Ludzie opamietajCIE sie i zagłosujćie na ANNE KONIECZYNSKA.DOsc rządow Dudka i jego kliki!!Nie bawem wyjdą afery.
DZIWISZOW wreszcie bedzie piekną wsią.
Jak mozna bylo sprzedac Szkołe!!!!!
P.Aniu trzymamy kciuki.

Uwierzcie mi drodzy moi, że jak pani Anna Konieczyńska zostanie wójtem to skończą się złe czasy! Już nie będziecie się bać wejść do urzędu gminy! Będzie miło i dobrze! Wszystko będzie załatwiane na czas i nie będą nas-mieszkańców gminy traktować jak nieważnych i nie mających nic do powiedzenia!

1. Fajnie się pisze, gdy się człowiek nie przedstawia :).
2. Zauważ proszę, że Pan Edward Dudek był wójtem przez kilkanaście lat,a dopiero w roku wyborczym wziął się do pracy.
3. Od 1 maja 2004 jesteśmy w UE,a nasza Gmina jakoś chyba tego nie zauważyła. Owszem sam Wójt nie pisze fizycznie wniosków o dofinansowanie, ale chyba nie umiał sobie dobrać pracowników, którzy to umieją. A szkoda.
4. Załatwiałeś coś w naszej Gminie? Jak się wchodzi do poszczególnych pokoi to np. urzędnik nawija prywatną rozmowę przez komórkę, a ty czekaj człowieku; lub sobie śniadanie rozkłada (a tobie ślinka cieknie:)). Niech wójt wyznaczy 15 min przerwy i miejsce, gdzie urzędnik może spokojnie zjeść.

Nie rozumiem jak rodowici mieszkańcy Gminy chcą oddać władze w rece kobiety zupełnie obcej, od niedawna zamieszkującej Dziwiszów. Przecież ona nie ma zielonego pojęcia o możliwościach naszej Gminy i o jej problemach. Udowodniła to na spotkaniu wiejskim w Jeżowie Sudeckim- PORAŻKA.

Niech każdy głosuje jak chce, tylko niech Ci którzy do wyborów nie poszli nie komentują obecnej sytuacji.
Kto wygra to sie okarze 5 grudnia - i pamietajcie to będzie wybór większości głosujących a nie większości mieszkńców