Wyniki IV ligi

Zdjęcia z meczu Nysa Zgorzelec - Zjednoczeni Żarów.

– Nie ostrzymy sobie zębów na awans, po prostu w każdym meczu gramy o zwycięstwo – tak skromnie mówi o planach BKS-u Bolesławiec trener Andrzej Kisiel. W Wielką Sobotę jego podopieczni odnieśli sensacyjne zwycięstwo z zespołem KS Polkowice. Niżej podajemy wyniki 19. kolejki IV ligi.

BKS już w pierwszej minucie meczu z Polkowicami stracił gola. Do siatki trafił Drzazga. Mimo tego goście nie załamali się i ambitnie walczyli o wyrównanie. Dopięli swego w 30 minucie, kiedy to do siatki trafił Kraśnicki.
Na początku drugiej połowy pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Dzięgleski i dał BKS-owi prowadzenie. W 54 minucie gospodarze wyrównali. Podopieczni A. Kisiela zaczęli od środka i przeprowadzili akcję dającą zwycięskiego gola. W końcówce przewagę mieli zawodnicy z Polkowic, ale BKS nastawił się na kontry i jedna z nich omal nie zakończyła się golem. Długosz przegrał pojedynek z bramkarzem Sajakiem. Goście grali w tym czasie w osłabieniu, czerwoną kartkę za faul na rywalu obejrzał Kapusz.
Gdyby spojrzeć na tabelę – Granica była faworytem starcia z GKS-em Kobierzyce. Gdyby porównać składy – goście, naszpikowani zawodnikami z przeszłością w wyższych ligach, powinni to wygrać.
Kto spóźnił się choćby 10 minut na mecz w Bogatyni, miał czego żałować. Po pierwszych siedmiu Kobierzyce prowadziły 2:0, do bramki trafili Bartków i Szefner. W 9. gospodarze wykonywali rzut wolny i Pastuszko pięknym strzałem pokonał Krzysztofa Kornego. Bramkarz ten jest wychowankiem Śląska Wrocław, w sezonach 2009/10 i 2010/11 bronił barw wojskowych w Młodej Ekstraklasie. W 47. minucie Granica doprowadziła do wyrównania. Wrzucał Mikulski a kolejnym pięknym strzałem popisał się Pastuszko. – To był jeden z najlepszych meczów pod względem taktycznym jak i technicznym. Daliśmy sobie radę mimo braku dwóch zawodników, stanowiących o sile środka pola: Savchuka i Więckiewicza. Obaj pauzują za kartki. Na następny mecz z AKS-em Strzegom będą gotowi do gry. Jeśli zagramy tak, jak z Kobierzycami, będę spokojny o wynik – powiedział Andrzej Lipko, prezes Granicy.

Wyniki 19. kolejki:
KS Polkowice – BKS Bobrzanie Bolesławiec 2:3 (1:1), Kraśnicki, Dzięgleski, Pawlusiński, cz.k. – Kapusz (BKS)
Nysa Zgorzelec – Zjednoczeni Żarów 2:2 (0:1), Czajkowski, Janicki
Widawa Bierutów – Włókniarz Mirsk 0:2 (0:0), Wichowski, Woźniczka
Granica Bogatynia – GKS Kobierzyce 2:2 (1:2), Pastuszko x2
Miedź II Legnica – Orzeł Ząbkowice Śląskie 3:1
LZS Stary Śleszów – AKS Strzegom 1:1
Mecz Olimpia Kowary – Sokół Wielka Lipa przełożony na 4 czerwca; mecz Chojnowianka Chojnów – Orkan Szczedrzykowice przełożony na 15 kwietnia.