To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wybory przesunięte aż na 11 kwietnia

Wybory przesunięte aż na 11 kwietnia

W czterech gminach regionu w najbliższa niedziele odbyć się miały wybory – przedterminowe w Bogatyni i uzupełniające w Nowogrodźcu, Sulikowie i Wleniu. Wszystkie zostały przełożone na 11 kwietnia.

18 lutego premier Morawiecki wydał cztery rozporządzenia zmieniające termin wyborów w tych czterech gminach. Określił też nowe terminy kalendarza wyborczego. Do 6 kwietnia wyborcy podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych będą mogli zgłaszać zamiar głosowania korespondencyjnego, a 9 kwietnia zakończy się kampania wyborcza. Zmiana terminu podyktowana jest ciągle utrzymującym się zagrożeniem epidemicznym
W Bogatyni ośmioro kandydatów ubiega się o fotel po burmistrzu Wojciechu Błasiaku, który – nie podając przyczyn – zrezygnował ze stanowiska w sierpniu ubiegłego roku. Mieszkańcy pierwotnie mieli głosować 15 listopada, potem 20 grudnia, a teraz także ostatnia data (24 stycznia) przestała być aktualna.
W Sulikowie pierwotnie wybory miały się odbyć 22 listopada. Tam o mandat po radnym, który zrzekł się mandatu ubiega się dwoje kandydatów.
Już czwarty termin (6 grudnia, 20 grudnia, 24 stycznia) mają wybory w Nowogrodźcu i Wleniu. W tych gminach miejsca w radzie zwolniły się, gdy radni stracili mandaty za naruszenie zakaz prowadzenia przez radnego działalności na mieniu gminy.
W najbliższym czasie zaplanowane były także przedterminowe wybory wójta w gminie Lubań (7 lutego) oraz radnych w Gryfowie i Szklarskiej Porębie (14 lutego), gdzie mandaty zwolniły się po śmierci przedstawicieli mieszkańców. Zapewne jednak i w tych miejscowościach terminy zostaną przesunięte.
 

Komentarze (5)

Kiedy w końcu w jg referendum ,jak dlugo mizna tolerować tą bylejakosc w ratuszu?

Dużo mówiło się o kandydowaniu na wójta gminy Lubań Janusza Dziaczko. Jest on od wielu lat szefem Unii Pracy w Lubaniu. Startuje bardzo często na posła lub radnego. Dostaje zawsze bardzo mało głosów i widać, że nie jest akceptowany przez wyborców.

Najważniejsze wybory to Nowy prezydent demokrata w USA.
Teraz czas na nasz kraj ,dość zamordyzmu piślaków.

W USA demokraci mieli widocznie lepszy program,więc republikanie przegrali.Program naszej opozycji-za wszelką cenę dojść do władzy,jak widać nie przekonuje większości Polaków.A co do wyborów samorządowch,ich ogromna ilość pokazuje,że u nas za nieróbstwo za dużo płacimy.Cięcia w dobie pandemi na ich płacach, skutecznie ostudziłoby zapędy niektórych.Więcej pieniędzy miały by gminy,na zadania służące mieszkańcom.

Hitler kaczyński i krzyworyjec moravitzky zabijają Polaków.