To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wyborczy plakat PiS nie obrażał

Wyborczy plakat PiS nie obrażał

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze ocenił wczoraj, że plakat wyborczy Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości z wyborczej kampanii samorządowej w 2018 r. nie obraził Maksa Zielińskiego i Polaków. Mieszkaniec Leśnej żądał 75 tys. zł zadośćuczynienia i przeprosin.
Maks Zieliński poczuł się urażony sformułowaniem na plakacie „PiS odebrał złodziejom miliony i dał je dzieciom”. Uznał, że skoro pieniądze przekazywane dzieciom w ramach np. programu „500+” pochodzą z pieniędzy podatników, to on, jako uczciwy podatnik, i miliony też uczciwie płacących daniny Polaków zostało nazwanych złodziejami.

Jeleniogórski sąd wcześniej uznał powództwo za niezasadne, uznając że partia nie ponosi odpowiedzialności za działania swojego Komitetu Wyborczego, nie ma więc „legitymacji procesowej biernej”. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu miał inny pogląd przyjmując, że skoro komitet wyborczy tworzy organ statutowy partii, to partia ponosi odpowiedzialność za jego działalność i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia.

- Ten plakat mnie osobiście obraził. Podobnie powinny czuć się miliony innych Polaków. Przecież wszyscy wiemy, skąd się wzięły pieniądze przekazywane w ramach różnych programów socjalnych, takich jak „500+” czy „Wyprawka szkolna. To są pieniądze z podatków. PiS w czasie swoich rządów wprowadził nowe i podnosił wcześniej istniejące. Muszę je płacić także ja, choć przychodzi mi utrzymać się za niewiele ponad 1000 zł miesięcznie. Wniosek jest prosty: skoro m.in. z moich pieniędzy PiS daje dzieciom, to znaczy, że jestem złodziejem, bo nie wskazano na bilbordach innych złodziei. Nikt nie ma prawa nikogo bezkarnie obrażać, dlatego zdecydowałem się wznieść pozew i wystąpić o zadośćuczynienie oraz przeprosiny – argumentował przed sądem, dodając że gdyby na bilbordach „małym druczkiem” wyjaśniono, kogo PiS uważa za złodziei, nie byłoby powodu do wnoszenia pozwu.

Sąd uznał, że powództwo Maksa Zielińskiego nie zasługuje na uznanie, bo nie została spełniona podstawowa przesłanka zniesławienia – nie było możliwe jednoznaczne ustalenia, że wypowiedź na bilbordzie bezpośrednio dotyczy powoda. A jeśli wypowiedź nie dotyczy konkretnej osoby, to nie dochodzi do zniesławienia Sąd zauważył przy tym, że takie wypowiedzi, jak na plakacie, nie powinny być publikowane publicznie.

Maks Zieliński nie zgadza się z taką argumentacją i zapowiada apelację od nieprawomocnego wyroku.

Więcej o Maksie Zielińskim, który zmienił imię, bo uważał, że w obecnych czasach bycie Jarosławem „jest obciachowe” i uczestniczył w sejmowych protestach niepełnosprawnych można przeczytać w Nowinach Jeleniogórskich z 16 czerwca 2020 r.
 

Komentarze (34)

Maks, z pewnością ktos ci zrobil krzywde ale nie byl to PiS. Moze czas na kolejna zmiane imienia, np. Rafalek?

polecam "DZIEJE POLSKI" prof Andrzeja Nowaka - SĄ SIŁY W EUROPIE I NA ŚWIECIE KTÓRE POLSKĘ CHCIAŁYBY W ŁYŻCE WODY UTOPIĆ ZA JEJ NIEUGIĘTOŚĆ W WIERZE KATOLICKIEJ, ZA JEJ WOLNOŚĆ I REPUBLIKAŃSKI SYSTEM OPARTY NA CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ - DLATEGO MUSIMY POSTĘPOWAĆ MĄDRZE I NIE DOPUŚCIĆ DO KOLEJNYCH ROZBIORÓW - TRZEBA SIĘ MODLIĆ OPATRZNOŚĆ CZUWA JEZUS JEST PANEM POLSKI A JEJ KRÓLOWĄ MARYJA - SURSUM CORDA !!

Nawet najbardziej skrajne i obraźliwe pisowskie plakaty, oraz wygłaszanie obraźliwych tekstów przez pisowców nie będą uznane za obraźliwe. Natomiast zwykła normalna wypowiedz krytykująca działania PiS natychmiast uznawana jest za nieodpowiedzialne działania. Po to przejęli prokuraturę i sądownictwo,żeby zapewnić sobie bezkarność. Dlatego trzeba się zmobilizować i iść na wybory, żeby to ukrócić. Jak mówi moja babcia: trzeba ruszyć d..ę, śmieci same się nie wyniosą.

WSITVN wybebeszylo ci mózg....

Ciemna masa cieszy się z "13 pensji" nie wie ze są to pieniądze oddane z jego opodatkowanej emerytury/renty .
Kazda emerytura jest opodatkowana co daje przeciętnie od kilkuset do kilkanaście tysięcy i z tego oddano 800 złpo opodatkowaniu.

Kto opodatkował emerytury ?

No ale jak? Z tego plakatu wychodzi jasny przekaz: PiS sam sobie odebrał kase by dac ją dzieciom

Pis nie mógł tobie i tysiącom POLAKÓW tych pinindzy odebrać bo tych pinindzy nima i ni było dla POLSKIEJ RODZINY I POLSKICH DZIECI i o tum mówił na okrągło minister finansów Jan Winsent Rostkowski wasz PO-wski autorytet.

Dowiemy się, komu i ile konkretnie, kto poszedł siedzieć za złodziejstwo?

"Duża akcja CBA, w tle fałszywe faktury i miliony złotych. Zatrzymano 21 osób. Z ustaleń śledczych wynika, że wartość ujawnionych dokumentów to ponad 26 mln zł." To są "przedsiębiorcy" wyszkoleni za PO. To tylko kolejny, dzisiejszy tytuł na TVP. W waszej WSITVN o takich rzeczach nie mówią????

Kolejny tytuł z dzisiejszej TVP: "Oszustwo „na stal”. Szajka wykiwała ponad sto firm". "Ponad sto przedsiębiorstw oszukała szajka podszywająca się pod czeską firmę handlującą wyrobami stalowymi. Mechanizm był prosty – wysyłano do firm ofertę handlową, prosząc o wpłatę zaliczki w wysokości około 23-25 tysięcy złotych. Wyłudzono w ten sposób blisko 2,5 miliona złotych. Podczas akcji CBŚP pod nadzorem Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu zatrzymano trzech członków grupy." W waszej WSITVN o tym cisza??? Ciekawe dlaczego??

PIS te pieniądze znalazł w kieszeniach złodziei WAT-owskich i złodziei paliwowych. To tak trudno zrozumieć?

Jeśli były takie afery to pokaż mi chociaż jeden wyrok skazujący. Jedną osobe, która trafiła za kratki.

Skąd PiS bierze pieniądze na rozdawnictwo wiadomo. Każdego miesiąca pożycza w zagranicznych bankach kilka miliardów żeby mieć na bieżące wydatki. Do tego drukują pieniądze na niespotykaną wczesniej skale. Podobno kilka razy w mennicy zabrakło papieru i tuszu do druku banknotów.

Gdzie są respiratory? Czytaj

100aferpis.pl

Mamy dość!

spryciarz. Znowu pozbyłeś się kaftana...

Respirator zakłada sie tylko na chwile gdy ustaje oddychanie. Jeżeli założysz respirator osobie, która może sama oddychać zniszczysz jej płuca. Teraz jest afera w USA gdzie w szpitalu w NY zakładano masowo resporatory chorym na Covid-19. Ponieważ oni mogli oddychać to respiratory rozwalały im płuca, to powodowało ból, więc niedouczone pielęgniarki przywiązywały chorych do łóżka i podawały im silne leki po których tracili przytomność. W ten sposób uśmiercono całe oddziały chorych na Covid-19 albo raczej grype.
Poszukaj sobie "Erin Marie Olszewski" to jest pielęgniarka, która nagłośniła sprawe w FOXNEWS.

To ruska, platna swinia. Nie uwierzy

Oto "owoc" reformy sądownictwa, należało się spodziewać takiego wyroku! Który sędzia będzie się narażał na dyscyplinarkę, w tak błahej sprawie...

Maks Z. najwidoczniej wyłudzał VAT i dlatego poczuł sie obrażony. Cipka jedna.

Dlaczego można dawać tylko łapki zgodne z polityką PiS? NJ się przefarbowały? Już LSD jest be, a PiS cacy?

Nie przefarbowały się. Raczej nadal forowane są łapki proPOwskie. A propos: wiesz co to jest LSD?
A poza tym uważam, że ten facio z Leśnej to pieniacz totalny[jak większość opozycji aktualnej]

Może podam temu Panu Zielińskiemu swoje konto, jeśli poczuje się lepiej a nie ma co zrobić z nadwyżka kasy

Ja za to mogę podać ci do buzi. Pasuje?

LGBT ?

podaj bolszewikowi.Czekiście. na pewno się ucieszy... A i poproś żeby on też ci podał. Będziecie cieszyć się wzajemnie....

Czemu jestem prawie pewien, że jesteś kolejnym przedwczesnym wytryskiem papusia, PAPjeża, anonimolixolixo i innych nicków tego półgłówka?

Czy te refelacje stworzyłeś w czasie krótkiej porannej pauzy pomiędzy wzajemnym połykaniem swoich śmietanek z twoim tatą?? Co prawda nic mi do tego. To wasze intymne relacje w waszym rodzinnym domu, jak to mówią anglosasi; My home is my Castle, ale podziwiam za podzielność uwagi...

Nie produkuj się glucie, lekką żenadą tu śmierdzi.

Nie wszyscy mają w domu takie chore akcje jak ty, wyluzuj. Nie zazdroszczę.

Zieliński, nie umiesz czytać? Złodziejom. Widać czujesz się złodziejem. I nie kłam głąbie że PIS podniósł podatki. Obniżył je dla Ciebie i milionów Polaków. Podatki to podwyższał Belka i płacisz je do dzisiaj.

Pisiory zawłaszczyły i podporządkowały sobie cały wydział tzw sprawiedliwości, czyli prokuraturę, sędziów, nawet trybunał konstytucyjny. I jakoś nie potrafi wskazać tych złodziej z PO, ukarać ich i powsadzać do więzień. Wniosek - to ściema na użytek ciemnego ludu który to kupuje.

Największymi złodziejami są członkowie partii PIS , były i są afery o wyprowadzaniu pieniędzy z kasy Państwa , są kombinacje złodziejskie w okresie pandemii , umoczeni w te brudy są członkowie Pis-u ich rodziny i bliscy . Politolodzy , oraz opinia publiczna twierdzą że mafia Pisowska jest gorsza od Cosa Nostry i Camorry razem wziętej.Wtedy Giulio Andreotti podał się do dymisji wraz z całym rządem . Aby było jasne , cały majątek ich oraz rodzin został skonfiskowany i nikt z nich do końca życia nie ma prawa zasiadać w żadnej partii oraz otrzymali zakaz obejmowania jakichkolwiek stanowisk kierowniczych .U nas powinno się rozliczyć podobnie z rządem Pis obecnym i tym za czasów Beaty Szydło.

Ja czuję się obrażony. Oczywiście na wybory się wybieram i żegnam pajaca Du*ę.