To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wrzesień Jeleniogórski rozpoczęty!

Wrzesień Jeleniogórski rozpoczęty!

Znakomity, długo oklaskiwany i z bisami, koncert wirtuoza akordeonu Marcina Wyrostka zainaugurował 57. Wrzesień Jeleniogórski. W wielkim widowisku z artystą rodem ze stolicy Karkonoszy wystąpili tancerze znani z telewizyjnych programów „Taniec z gwiazdami” i „You Can Dance” Anna Głogowska, Tomasz Barański i Jan Kliment. Z Marcinem zagrali jego zespół Tango Corazon i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Wojciecha Rodka.

Sobotni koncert na Placu Ratuszowym rozpoczął się z blisko godzinnym opóźnieniem. Sprawcą opóźnienia był rój pszczół, na kasztanowcu przed ratuszem. Musiał interweniować fachowiec pszczelarz. Jako support zagrali lokalni muzycy z jeleniogórskich formacji „Kumple” i „W tym sęk”.

Marcin Wyrostek zaprezentował repertuar z najnowszej płyty „For Alice” dedykowanej mamie i żonie oraz utwory z wcześniejszych krążków. Za ostatni album sympatyczny, utalentowany i wrażliwy muzyk odebrał „Złotą Płytę”, której wydanie współfinansowało i promowało Miasto Jelenia Góra. Podczas koncertu w rodzinnym mieście zwycięzca drugiej edycji programu ”Mam talent” wspominał swoją edukację w Państwowej Szkole Muzycznej II i I stopnia, słodką przygodę z małym akordeonem z lat przedszkolnych i swojego tatę. Było sporo emocji i momentów klimatycznych. Marcin zachęcał do otwarcia serc i portfeli. Dochód ze sprzedaży płyty „For Alice” zostanie przeznaczony na pomoc choremu na porażenie mózgowe Maćkowi Kamińskiemu. Kilkunastu wolontariuszy zbierało w Rynku pieniądze do puszek. Chłopiec zaśpiewał na scenie z akompaniamentem akordeonisty. Maciek jest podopiecznym Fundacji „Zdążyć z pomocą” wspomagającą leczenie dzieci z chorobami nowotworowymi.

Jelenia Góra to miejsce, z którym człowiek nigdy się nie rozstaje. Z perspektywy czasu i odległości (mieszkam w Katowicach od 15 lat), jeszcze bardziej widać walory Jeleniej Góry i okolicznych miejsc. Przy każdej okazji tutaj wracam – powiedział Marcin i dodał, że ten szczególny koncert bardzo przeżywa.

Zaproponowany przez prezydenta Marcina Zawiłę koncert Marcina zgromadził tłumy mieszkańców Jeleniej Góry i okolic oraz turystów, którym koncert bardzo przypadł do gustu. Po bisach muzyk rozdał setki autografów i tyle razy fotografował się z fanami.
Sobotni koncert zakończył efektowny pokaz sztucznych ogni.

Tegoroczny Wrzesień Jeleniogórski wypełnią koncerty, przedstawienia, wystawy, festyny i imprezy sportowe. Podczas wielkiego karnawału kulturalno – rekreacyjnego jeleniogórzan i ich gości czeka moc wrażeń.

Więcej o programie WJ w publikacji, do której odnośnik znajduje się poniżej.

iwj_stob (1).JPG
iwj_stob (2).JPG
iwj_stob (3).JPG
iwj_stob (4).JPG
iwj_stob (5).JPG
iwj_stob (6).JPG
iwj_stob (7).JPG
iwj_stob (8).JPG
iwj_stob (9).JPG
iwj_stob (10).JPG
iwj_stob (11).JPG
iwj_stob (12).JPG
iwj_stob (13).JPG
iwj_stob (14).JPG
iwj_stob (15).JPG
iwj_stob (16).JPG
iwj_stob (17).JPG
iwj_stob (18).JPG
iwj_stob (19).JPG
iwj_stob (20).JPG
iwj_stob (21).JPG
iwj_stob (22).JPG
iwj_stob (23).JPG
iwj_stob (24).JPG
iwj_stob (25).JPG
iwj_stob (26).JPG
iwj_stob (27).JPG
iwj_stob (28).JPG
iwj_stob (29).JPG
iwj_stob (30).JPG
iwj_stob (31).JPG
iwj_stob (32).JPG
iwj_stob (33).JPG
iwj_stob (34).JPG
iwj_stob (35).JPG
iwj_stob (36).JPG
iwj_stob (37).JPG
iwj_stob (38).JPG
iwj_stob (39).JPG
iwj_stob (40).JPG
iwj_stob (41).JPG
iwj_stob (42).JPG
iwj_stob (43).JPG
iwj_stob (44).JPG
iwj_stob (45).JPG
iwj_stob (46).JPG
iwj_stob (47).JPG
iwj_stob (48).JPG
iwj_stob (49).JPG
iwj_stob (50).JPG
iwj_stob (51).JPG
iwj_stob (52).JPG
iwj_stob (53).JPG
iwj_stob (54).JPG
iwj_stob (55).JPG
iwj_stob (56).JPG
iwj_stob (57).JPG
iwj_stob (58).JPG
iwj_stob (59).JPG

Komentarze (10)

Widownia godna "artysty".

w sierpniu? wrzesień jeleniogórski ? heh może już na początku sierpnia trzeba było dokonać rozpoczęcia heh

dno i metr mułu.

Koncert był EXTRA . Fajerwerki były super- to była odpowiedz za te nie udane z powodu pogody styczniowej FAJERWERY. ( był wtedy za duży wiatr )

WARTO>>/wolnemedia.net/ekologia/za-wypuszczanie-lampionow-szczescia-grozi-wiezienie/

Dlaczego minusujecie? Nie czytałem ale jest tam pewnie parę ciekawych rzeczy. Który z was minusujących wie na przykład że aby legalnie wypuścić taki ''lampion nieszczęścia'' trzeba mieć zezwolenie z Państwowej Agencji Żeglugi Powietrznej??? Albo zastanowi się że może tym spalić las?

Gratuluję sukcesów ,jest to ciężka praca ,marzę,że
by dzieci brały przykład i zaczęły sie uczyć gry na akordeonie

Gratuluję sukcesów ,jest to ciężka praca ,marzę,że
by dzieci brały przykład i zaczęły sie uczyć gry na akordeonie

to znaczy sod znaku noefazi plują ,bo prezes kazał.Na 150 Katowic zaprosili pana Wyrostka ,czyli tam też taka widownia jak chce mon?Okazalo się ,że nie ruinie kraj ,to artakuja jak psychopaci wszystko.A ich prezio kabluje na Polske Niemaszkom.,

Co to za bełkot??? Stanisław Lem miał rację: "Dopóki nie odkryłem internetu nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"