To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wreszcie można tu legalnie stanąć

Wreszcie można tu legalnie stanąć

Nareszcie! Służby miejskie poszły po rozum do głowy i wytyczyły strefę płatnego parkowania na jednokierunkowym odcinku ul. Wolności w Jeleniej Górze, naprzeciwko Narodowego Funduszu Zdrowia.

Do tej pory w godzinach dziennych był tam zakaz parkowania. Wyjątek stanowiły jedynie pojazdy dostawcze, które dowoziły towar do pobliskich sklepów, ale tylko w określonych godzinach.

Od kilku dni można tam legalnie parkować. Niestety, nie za darmo. Na chodniku stoi parkomat. Strefa jest co prawda źle oznakowana, nie wiadomo bowiem, gdzie kończy się strefa: czy przed skrzyżowaniem z ul. Piłsudskiego czy może przed Kredyt Bankiem (są am miejsca tylko dla klientów banku). Przy odcinku ulicy wciąż widnieje znak zakaz zatrzymywania się i postoju. Te usterki można jednak łatwo usunąć, zobaczymy, ile zajmie to odpowiednim służbom (MZDiM oraz zarządca parkingu).

Najważniejsze, że skończą się łapanki straży miejskiej w tym miejscu. Było to uciążliwe i dla kierowców, podjeżdżali do sklepów, i dla samych strażników, którzy prywatnie  przyznawali, że powinna być tam strefa. Logika zwyciężyła.
 

Komentarze (13)

Te służby to powinny miec rozum,a nie go szukac.

Kiedy na Wolności nikt nie stał (czasami się zdarzało!) to wtedy przejazd od strony Cieplic do Bankowej i w kierunku ul. Wyszyńskiego był szybki i bezpieczny, a ruch odbywał się płynnie. Kiedy łamano prawo (był tam zakaz zatrzymywania się i postoju) to wtedy przejazd od Skłodowskiej Curie, do skrzyżowania z Piłsudskiego był szarpany i w sumie niebezpieczny!
Dla mnie wygrali ci co łamali prawo, nie wiem czy wprowadzając tu płatne parkowanie zrobiono dobrze! Poczekajmy na pierwsze urwane drzwi od strony parkującego kierowcy, czy potrącenie tegoż! Ciekawe kogo wtedy będzie się obsobaczać?

Gdzie jest SKM ?!

odnoszę wrażenie niekiedy, że nowiny się leciutko psują co do języka, bo od kiedy to dzienniarze w takim kontekście mają prawo używać słowa łapanka? wiadomo, czym były łapanki i kto je robił, ale nie wolno tego słowa przenosić do obowiązków straży gminnej, bo będzie brzmieć co najmniej niewłaściwie... i co to za sformułowanie, z którego wynika, ze przestrzeganie prawa było uciążliwe? wiadomo, że dla każdego przestępcy prawo jest uciążliwe, ale w prasie takiej postawy chyba nie trzeba pochwalać i współczuć:(
mniej emocji panie Robercie!

No i niestety. Teraz znowu pojawią się korki od ul.Bankowej aż do Biedronki. To jest droga dwupasmowa a nie parking z możliwością przejazdu. Jeżeli miasto myśli o udrożnieniu przejazdu przez centrum miasta budując np. obwodnicę to nie może zwężać ulic tylko i wyłącznie dla klientów kilku sklepów. Stosując taką logikę miejsca parkingowe mogły by powstać na całej ul.Bankowej,ul.Wolności, na Podwalu oraz na al.WojskaPolskiego. Wtedy każdy by miał wszędzie blisko no i nie łamał by prawa. Być może problem z miejscami parkingowymi jest trudny do rozwiązania ale nie można go rozwiązywać przez jeszcze bardziej zatłoczone centrum w godzinach szczytu. Galerie się już budują, zbudujemy ZOO, korki już są i poczujmy się jak we Wrocławiu...

odkąd pamiętam tam zawsze parkowały samochody czy to legalnie czy nie więc w czym problem?

Więc kiedyś był tam zakaz parkowania bo było to niebezpieczne dla ruchu, a teraz jest bezpieczne i dopuszczalne bo za pieniądze...:)

Dlaczego w Jeleniej Górze, nie można zrobić tak jak w miastach zachodnich krajów? Trzeba zamienić pas do ruch "ogólnego" na pas ruchu dla rowerów.
Więcej udogodnień dla rowerzystów oznacza więcej rowerów, a co za tym idzie mniej aut, czyli mniejsze korki i wolniejsze niszczenie ulic.

Czyżby kazimierzp był "na wylocie"?! Krytykuje ekipę rządzącą?! uuuuuuu! A może konflikcik z Czesiem W? Albo z inna Zawiła gra kazia?

Ponadnormatywne wnioski wyciągasz! Akurat w tej wypowiedzi o Wolności nie atakuję żadnej ekipy, czy osoby, szczerze jedynie wypowiadam się o tym odcinku ulicy! Zawsze byłem szczery zwłaszcza w stosunkach z osobami mi bliskimi. Marcin Zawiła przez ponad 21 lat naszej znajomości o tym się nie raz przekonywał!
A co do tej decyzji z wprowadzeniem dodatkowego odcinka do parkowania? Jak znam powstawanie takich pomysłów w mieście, to tu ani Marcin Zawiła ani Czesław Wandzel nie byli inicjatorami!

jak można stać tam legalnie jak nadal jest znak zakazu??????????

Widać że cofamy się do czasów okupacji, i pokazano faktyczne zadania straży miejskiej,może niedługo kierowcy zrobią łapankę na strażników miejskich bueheheh