To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wracają pociągi do Szklarskiej Poręby. W sobotę przejazd promocyjny za darmo

Wracają pociągi do Szklarskiej Poręby. W sobotę przejazd promocyjny za darmo

Od najbliższej soboty (16 listopada) do Szklarskiej Poręby ponownie będzie można dojechać pociągiem. Pierwszy przejazd będzie bezpłatny.

Pociągi wracają po przerwie, związanej z remontem linii na odcinku Piechowice – Szklarska Poręba. Inwestycja kosztowała około 34 mln złotych, z czego ponad 21 mln pochodzi ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Z ponownego otwarcia połączenia kolejowego z pewnością ucieszą się nie tylko mieszkańcy, ale i turyści wybierający się na wycieczki do Szklarskiej Poręby czy Piechowic.

 

16 listopada 2013 r. odbędzie się bezpłatny przejazd promocyjny z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby Górnej i z powrotem elektrycznym zespołem trakcyjnym 31 WE Impuls.

 

Program:

8.14 - Wyjazd z dworca Wrocław Główny

10.38 - Przyjazd do Jeleniej Góry

10.44 - Wyjazd z dworca w Jeleniej Górze

10.44 – 11.52 – Przejazd promocyjny nowoczesnym taborem 31WE „Impuls” Kolei Dolnośląskich do Szklarskiej Poręby Górnej

12.00 – część oficjalna na dworcu w Szklarskiej Porębie Górnej

12.30 – 13.30 - prezentacja 31WE „Impuls”

18.45 – wyjazd ze Szklarskiej Poręby Górnej do Jeleniej Góry

 

Od 16 listopada na trasie Wrocław - Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna w weekendy będą kursowały nowoczesne zespoły trakcyjne 31 WE Impuls Kolei Dolnośląskich. Posiadają one 202 miejsca siedzące i 256 stojących, a dodatkowo można w nich przewozić rowery oraz narty.

Do Szklarskiej Poręby docierać będzie od strony Jeleniej Góry codziennie 5 pociągów Przewozów Regionalnych (w tym bezpośrednie pociągi REGIO z Wrocławia, Poznania i Zielonej Góry).

 

Komentarze (15)

Fajna wiadomość. Lecz niestety to co dobre, by było na tyle.
Będzie ok. sześć kursów na krzyż dziennie z czego pierwszy o 5 rano. Ale spokojnie do pracy nim nie dojedziecie bo będzie kursował w weekendy. Następny po godz. 8 niestety do pracy będzie za późno a na wycieczkę do Jakuszyc można zapomnieć bo będzie kursował w dni robocze, następny będzie o 12, będzie jechał to skład pusty, ponieważ wszyscy będą niemal w pracy lub w szkole. Następny będzie po 16, to po pracy i szkole jest zmęczony człowiek akurat by się nadało by tym kursem wrócić. Dobra dobra nim się akurat przejedziemy tylko w weekendy i to tylko do Szklarskiej Górnej a turyści z Jakuszyc i Czech niech dymają na piechotę (w końcu do stacji z górki). Następny kurs o dziwo za godzinę następną czyli o 17. Spokojna głowa kursuje od XII.14 do XII.16, oraz II.21 do II.29 oraz IV.01 do IV.03. I pozostanie nam kurs ostatni o 21. Nie wiem dla kogo ale chyba dla kolejarzy, dróżników itp., co by pozamykali na noc ten bałagan na trasie. A jeśli komuś się uda dojechać z pracy do pracy lub na wycieczkę, to się nie przejmujcie za miesiąc niecały rozkład jazdy się zmieni, na lepszy, by za miesiąc co miesiąc zmieniać go będą w rok cały.... I czy to koleje Dolnośląskie czy Mazowieckie (bez urazy) niestety ten cyrk na kolei to w całej Polsce naszej. Od kiedy uruchomili kolej do Czech to niestety od czasu uruchomienia tej linii dalej nie dojedziemy do Liberca na wycieczkę do ZOO, aquaparku, górę Jeszted bo oczywiście o ile dojedziemy to musimy za 5 minut wracać by dostać się do Polski z powrotem, wstyd oj wstyd.

Piszesz bzdury, przeanalizuj rozkład i dojedziesz do ZOO, do Zittau, Goerlitz, Drezna bez żadnych komplikacji. Nie rób zamętu, bo pomyślę, że jesteś z PIS-u i masz za priorytet tylko mącenie ludziom.

Sam piszesz bzdury. Sprawdź rozkład, a potem pisz, PIS-owski hejterze.

Fajny wywód Liczyrzepki, ale czy jest połączenie z Libercem?. Jak długo jedzie pociąg z JG do Liberca?. Takie połączenie miałoby sens. Wyjazd rano a powrót wieczorem / nocą.

Czas przejazdu ok. 3:40 nie zachęca.

3:40 w jedną stronę, 3:40 w drugą i 2 godziny na miejscu. W sam raz, żeby zjeść obiad na dworcu i wrócić z powrotem :(

Połączenie bezpośrednie miałoby jak najbardziej sens. Obecnie jest tak jak tu napisano: prawie 4 godziny jazdy, kilka przesiadek po drodze, ledwie dojedzie się do Liberca i już trzeba wracać. Lepiej jechać samochodem - wyjeżdżasz rano, godzinka jazdy i masz na miejscu cały dzień do dyspozycji. Bez oglądania się na jakieś pociągi które służą urzędnikom a nie mieszkańcom.

Zdjęcie wprowadza w błąd bowiem Impuls do Szklarskiej będzie jeździł tylko jeden i tylko w weekendy. Na dodatek o takiej porze (odjazd przed 11.00 z Jeleniej Góry), że raczej nieprzydatny, gdyż jak ktoś jedzie z Jeleniej w góry to wyjeżdża rano, a nie przed południem. Reszta pociągów to będą głównie stare, rozklekotane jednostki elektryczne (takie jakie jeżdżą do Wrocławia i jakie jeździły do Szklarskiej w latach 90. ub. wieku), gdyż szynobusy będą wycofane z tej linii. Benzadziejny rozkład jazdy, przestarzały tabor - nie wiem, kogo władze chcą zachęcić do jazdy pociągiem po tej linii. Nawet najlepsza promocja nie pomoże, gdy towar do bani. A potem pociągi zlikwiduje się, bo nikt nimi nie jeździ, czyli cała nasza kolej i jej polityka.

A władze Piechowic wycofują autobusy, bo narodek może koleją do pracy, szkoły dojechać.

A co z połączeniami kolejowymi do Jakuszyc? Chętnie wyskoczyłbym na biegówki pociągiem. Tymczasem patrzę na rozkład i przecieram oczy ze zdumienia. Pierwszy pociąg do Jakuszyc: pół godziny czekania w Szklarskiej Porebie na przesiadkę. Drugi pociąg - jeszcze gorzej. Trzeba czekać prawie godzinę. To już bardziej opłaca się jechać PKS-em - prawie co godzinę jest z Jeleniej bezpośredni autobus do jakuszyc (7:00, 7:45, 9:10, 10:00).

Nieco lepiej jest z powrotem - tylko około 20 minut czekania na perzeiadkę w Szklarskiej. Ale uwaga: pociąg po 16:00 z Jakuszyc jedzie tylko w sobotę i niedzielę. Pociąg po 18:00 jeździ codziennie, ale z kolei dalej do Jeleniej jeździ tylko w sobotę i niedziele. Czyli totalnie rozkomunikowany rozkłąd jazdy. W dzień powszedni pociągiem z Jakuszyc nie wrócimy. A co z okresem świąteczno-noworocznym, feriami zimowymi etc.? Każdy, kto choć raz był na biegówkach w Jakuszycach wie, że ruch panuje tam w zimie w każdy dzień tygodnia. Dlaczego wszyscy muszą tłuc się samochodami albo autobusami mimo, że m. in. po to wyremontowano linię kolejową - jak widać nadaremno.

Reasumując, ktoś nieźle postarał się, żeby spier... na maxa rozkład. Najbardziej wkurzające jest to, że wydaje się wiele milionów złotych poto, żeby wyremontować linię kolejową, a potem jedną decyzją g****ego urzędnika udupia ruch na niej. Cała polska a potem będzie jęczenie,że nikt nie jeździ pociągami.

No to mamy nidoinformowanego Sokolińskiego z pożal się Boże RM Szklarskiej.Najpierw Fajka płakał że nie będzie pociągów!!!.Są.Następnie obiecywał że w Jakuszycach powstanie tunel i nowoczesny ośrodek.Nie ma i nie powstanie.A On dalej oszukuje mieszkańców kolejnymi obietnicami bez pokrycia.A sam doskonale wie że miasto doprowadził do ruiny i zapaści finansowej.Co jeszcze wymyślisz żeby trwać przy korycie?.

Nawet tu przylazłeś, hejterze? Jeszcze Sokoliński nie wsadził cię do pierdla za te pomówienia?

A Sokoliński się w TV g****o uśmiecha a jeszcze niedawno stawał jak zwykle pierwszy przed kamerę i nastawiał klatę do orderów.I jak zwykle za jego rządów wszystko do dup....