To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wójt Starej Kamienicy zrezygnował

Wójt Starej Kamienicy zrezygnował

Rządzący gminą od kilku kadencji Wojciech Poczynek nie będzie się ubiegał o stanowisko wójta. Był już zarejestrowany przez swój komitet, jednak ostatecznie wskazał na kogoś innego.

– Doszedłem do wniosku, że już czas na emeryturę – powiedział Wojciech Poczynek. Kilka tygodni temu, kiedy pytaliśmy rządzących o wyborcze plany, wójt Starej Kamienicy nie ukrywał, że jest bardziej na nie niż na tak. I początkowo jego nazwisko widniało na stronie PKW na liście kandydatów. Dopiero niedawno zmieniono je. Z komitetu wójta startuje Zofia Świątek, która dotychczas była sekretarzem gminy. O fotel włodarza gminy ubiega się też szef Informacji Turystycznej Adam Spolnik a także Paweł Kwiatkowski, popierany przez PSL.
W. Poczynek nie rezygnuje do końca z pracy w samorządzie, będzie ubiegał się o mandat radnego powiatu jeleniogórskiego. A jeśli się nie uda? – To będę miał więcej czasu na odpoczynek, m.in. na polowanie, gdyż jestem myśliwym, i na wędkowanie – powiedział nam.
To druga gmina w powiecie jeleniogórskim, w której na pewno dojdzie do zmiany włodarza. Nie wystartował – zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią – burmistrz Kowar Mirosław Górecki. Podobnie jak W. Poczynek – będzie on starał się o mandat radnego powiatu.
 

Komentarze (38)

Gratuluję odwagi niestety Burmistrzowi Szklarskiej Poręby zabrakło takiego pomysłu.

Arek Wichniak ze Szklarskiej Poręby startuje jednocześnie na burmistrza i radnego powiatowego.

Ale cwany ten Wichniak.
Chce mieć 2 pensje.

Wichniak cwanie myśli.

Startuje na burmistrza i jednocześnie na radnego powiatowego.
Będzie miał 2 pensje.

Mówi się, ze to wymyśliła żona Wichniaka.

"Postanowieniem sądu przeprosić też musi Robert Kotеcki wydawca Faktów Karkonoskich. Nieprawdziwy jest jego zarzut, że władze zastraszały mieszkańców podczas akcji zbierania podpisów. Ponadto Robert Kotеcki ma przeprosić za pomówienie władz miasta o korupcję. Nieprawdziwy jest zarzut, że gmina Szklarska Poręba pozyskuje oddanych zwolenników przez niezmiernie korzystne sprzedaże bezprzetargowe, zlecenie usług i stosowanie innych powszechnie znanych metod uzyskiwania przychylności. Nieprawdą jest też, co napisał Robert Kotеcki, że Sudety Lift korzystają ze zwolnień podatkowych zwłaszcza z podatku od nieruchomości. Sąd uznał, że nieprawdą jest też twierdzenie, że władze miasta były bierne i nie zapobiegały podwyżkom cen wody oraz są bierne w pozyskiwaniu środków unijnych. Za te i inne słowa Robert Kotеcki musi przeprosić na łamach Nowin Jeleniogórskich oraz opublikować sprostowania w grudniowym wydaniu Faktów Karkonoskich. Pozwani Robert Kotеcki, Mariusz Bacior oraz GIR w sądzie nie przedstawili dowodów, które świadczyłby na ich korzyść. Jednocześnie GIR pozwał burmistrza za słowa, które napisał dziennikarz tygodnika Jelonka. W tym wypadku inicjatorzy referendum również przegrali. (sk)"

szklarskaporeba.pl/files/biuletyn/gazeta%2022_internet.pdf

szkoda chłopa bo jest dobrym gospodarzem ale i są dobre aspekty tej rezygnacji w tej gminie potrzeba nowej krwi i według mnie dziewczyna będąca sekretarzem jest idealnym kandydatem na wójta ja i moja rodzina będziemy na nia głosować !

Szkoda , to dobry Wójt

Podobno ta gmina za tego wójta osiągnęła rekord Polski w cenie wody. Ciekawe jak się żyje przy takich rekordowych cenach?

"...jak się żyje"-smierdzaco. ludzie sie nie myja.

No to się rudej baśce urwie koniec grabienia dzieci za wejście na sale ;-)))

Teraz zmieniła się Dyrektor więc ruda przestanie prezesować tylko wezmie się za sprzątanie kibli ;-) skończą się zakupy w godzinach pracy !

LUDZIE KONIEC ŚWIATA RUDA BASKA STARTUJE NA RADNĄ W NASZEJ GMINIE NIE NO QRFA JA SIE WYPROWADZAM TO U SIEBIE W GANKU MA PLANDEKĘ ZAMIAST DRZWI A BEDZIE DECYDOWAĆ W NASZEJ GMINIE PEWNIE UCHWALI BY DZIECI NASZE NADAL JEJ PŁACIŁY PO 5 ZŁOTYCH ZA WEJSCIE NA SALE GIMNASTYCZNĄ W GODZINACH POPOŁUDNIOWYCH .A JÓZIO JEJ SZWAGIER ZOSTANIE PEWNIE KOMENDANTEM STRAZY GMINNEJ !!!!!!!!!! KONIEC ŚWIATA !!!!!!!!!!!!!!!!

Widzę, że jest pan nieźle poinformowany w stanie majątkowym - jak to pan określił - "rudej Baśki". Czyżby to pan był tym osobnikiem, który z takim zamiłowaniem wydzwania jako Anonim, żeby straszyć wszystkich wizytami przedstawicieli kuratorium oraz urzędu skarbowego? A co do Józia - może to i pijak, ale i tak ma więcej oleju w głowie niż niektórzy z tutejszych komentujących.

OOOOOo startuje na radną hahhah no to córeczkę z komisji wypindolą hahhah nie będzie 3 stówek hahhahh

OOOOOo startuje na radną hahhah no to córeczkę z komisji wypindolą hahhah nie będzie 3 stówek hahhahh

Nie po to składaliśmy się na budowę sali gimnastycznej by moja córka musiała płacić sprzątaczce za wejście na sale w godzinach popołudniowych

I bardzo dobrze. Marny z niego wójt. Nic za wiele nie zmienił w gminie. Ludzie wybierali go jako mniejsze zło. Nie pomógł i nie zaszkodził. Emerytura się kłania, a nie startowanie do rady powiatu ;/

Należy się szacunek Wójtowi, dziękujemy za długoletnią pracę na rzecz Gminy Stara Kamienica

Ja postawiłbym na Adama Spolnika. To facio,który ma głowę pełną pomysłów,pełen energii i zna doskonale potrzeby gminy. Szkoda,że były burmistrz Piechowic Ejnik nie wykorzystał dla miasta tego pracowitego i pełnego inwencji fachowca,kierującego kiedyś Piechowickim Ośrodkiem Kultury. Gmina Stara Kamienica może dużo zyskać wybierając na Wójta właśnie Adama Spolnika.

... to ten sam facet który zafundował ludziom w okolicy najwyższą cenę wody w Europie! Średnio jednorodzinne gospodarstwa domowe zużywają 10m3 wody miesięcznie x 68,70zł = 687 zł ZA MIESIĄC!!!

Najlepszy Wójt jakiego znałem - szkoda, że odchodzi.

No wreszcie oczekiwana zamiana miejsc! p. Poczynek był tylko fotelowym wójtem. To właśnie dzięki p. Zosi Świątek ta gmina kwitnie. To jest idealna kandydatka na to stanowisko! Już dawno powinna być wójtem.

A ja będę głosował na Arka Wichniaka bo to porządny człowiek jest!!

Arek Wichniak nie dostanie głosów mojej rodziny.

Zawiedliśmy się na nim.

Ja z kolei na pewno nie zagłosuję na Roberta Kotеckiego. Bo to urodzony kryminalista:

"Postanowieniem sądu przeprosić też musi Robert Kotеcki wydawca Faktów Karkonoskich. Nieprawdziwy jest jego zarzut, że władze zastraszały mieszkańców podczas akcji zbierania podpisów. Ponadto Robert Kotеcki ma przeprosić za pomówienie władz miasta o korupcję. Nieprawdziwy jest zarzut, że gmina Szklarska Poręba pozyskuje oddanych zwolenników przez niezmiernie korzystne sprzedaże bezprzetargowe, zlecenie usług i stosowanie innych powszechnie znanych metod uzyskiwania przychylności. Nieprawdą jest też, co napisał Robert Kotеcki, że Sudety Lift korzystają ze zwolnień podatkowych zwłaszcza z podatku od nieruchomości. Sąd uznał, że nieprawdą jest też twierdzenie, że władze miasta były bierne i nie zapobiegały podwyżkom cen wody oraz są bierne w pozyskiwaniu środków unijnych. Za te i inne słowa Robert Kotеcki musi przeprosić na łamach Nowin Jeleniogórskich oraz opublikować sprostowania w grudniowym wydaniu Faktów Karkonoskich. Pozwani Robert Kotеcki, Mariusz Bacior oraz GIR w sądzie nie przedstawili dowodów, które świadczyłby na ich korzyść. Jednocześnie GIR pozwał burmistrza za słowa, które napisał dziennikarz tygodnika Jelonka. W tym wypadku inicjatorzy referendum również przegrali. (sk)"

szklarskaporeba.pl/files/biuletyn/gazeta%2022_internet.pdf

Może potrzeba nowej krwi ,ale nie ze stołka na stołek????????????

Zagłosuję na P.Świątek bo to najlepszy wybór.

Stara kamienica będzie miała wójta z Piechowic ha ha ha, obrazi sie po miesiącu na mieszkańców i zrezygnuje z funkcji

Panie Wójcie.
Skończ Pan z polowaniem bo zwierzeta jak ludzie mają prawo do życia

Panie Bezrobotny jak byś był wzrostu wójta nosiłbyś armatę nie karabin czy ty wiesz jakie wiewiórki potrafią być groźne dla stworzeń mniejszych od siebie ;-))

pan Kwiatkowski już był wójtem ,a co za tym idzie temu panu dziękujemy ,PSL jest do bani Polscy rolnicy zostali z jabłkami i warzywami a oni nic nie zrobili w tej sprawie, ludowca nam nie trzeba. Tylko pan A. Spolnik jak nie będzie lepiej to choć wesoło na festynach

A co z wicewójtem ,czyżby był kandydatem na sekretarza gminy , bo stołek pusty zostanie jak by Panią Zofię wybrano na wójta Starej Kamienicy

ciekawe czy nowy wójt cofnie decyzje o zakazie budowy farm wiatrowych na terenie gminy, bo kasę trzeba skonś wsiąść ,a nie tylko łupić mieszkańców coraz to większymi podatkami, a z wiatraków byłyby niezłe wpływy gotówki do kasy gminy Starej Kamienicy i było by i na rozwój i na spłate kredytów

Chociaż od dłuższego już czasu nie mieszkam w Starej Kamienicy, to mam nadzieję że wygra Zosia Świątek. Trzymam za nią kciuki. Bardzo mądra i bardzo pasująca na to stanowisko kobieta.

Najwyższa pora Poczynek to marny wójt.Zadłużył gminę na lata . skorumpował cały urząd i spółkę komunalna. Marny fachowiec. A cóż jego wybranka Zosia chroni układy w gminie i stołki popoczynkowe. To tez marny fachowiec i nauczyciel.Wicewójt Mariusz M. to pseudofachowiec niech sobie przypomni grzeszki z Wodnika i idzie daleko od gminy do jakiejkolwiek pracy bez ludzi i finansów publicznych.Może nareszcie w Tej gminie skończy się marazm i g****e zarządzanie.

tylko nie spolnik

Panie Pawle popieramy i bedziemy glosowac!!!!!!!!

co za głupoty tu są wypisywane,nostradamus jak nie wiesz to lepiej głosu nie zabieraj, woda w SK jest po 4,50zł i ludzie się myją,każdy sądzi po sobie??? Zosia to super kandydat, trzymam za nią kciuki, powodzenia Zosiu!!!