To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wojna o parking - lecą jajka i kwas

Wojna o parking - lecą jajka i kwas

- Przebrała się miarka – mówi Krzysztof Leszczyński, mieszkaniec osiedla Orle. Od ponad roku ktoś notorycznie niszczy mu samochód. - Była już ziemia na masce, jajka, poprzebijane opony a nawet... kwas solny – wymienia. Podejrzewa sąsiada, ale ten nie przyznaje się. - To mi zniszczyli auto – mówi nam.

- W poniedziałek była przebita opona, w środę kolejna – wymienia Krzysztof Leszczyński, mieszkaniec osiedla Orle. Było to w tydzień poprzedzający święta. - Jak można mieć tyle nienawiści? - nie może się nadziwić.

Sprawa zaczęła się ponad rok temu. - Sąsiadowi nie spodobało się, że parkujemy pod jego blokiem – mówi Krzysztof Leszczyński. Najpierw za wycieraczką jego daewoo nubiry i kilku innych aut były karteczki z informacją, żeby nie parkować. - Potem pojawiły się mąka i jajka. Potem ziemia na masce – wymienia. Na wszystko ma dowody – zdjęcia zrobione aparatem cyfrowym.

- To jest chlor – pokazuje sporą plamę na przedniej masce. - Myślał, że zrobi mi krzywdę, ale się pomylił. Chlor się utlenił, wystarczyło przetrzeć na mokro i nie było śladu – mówi Leszczyński.

Tyle, że potem był kwas solny, a z tym już nie ma żartów. - Tutaj „wyżarło” lakier do samej blachy – pokazuje plamę na bagażniku. - Tutaj został podkład – wskazuje inne miejsce.
Musiał też wymienić lampy z tyłu, bo kwas zniekształcił plastik.
(...)

Jak mówi, już po karteczkach wielu sąsiadów odpuściło, stają gdzie indziej. - Ale to publiczny parking, nie tylko dla ich bloku. Dlaczego mam odpuszczać? - pyta. - Poza tym, nigdy nie zastawiam nikomu przejazdu. Jak nie ma miejsca, staję gdzieś indziej.
Leszczyński jest przekonany, że za sprawą niszczenia samochodów stoi jego sąsiad z drugiego bloku. - Dzieciaki z osiedla mi kiedyś powiedziały - mówi. - Poza tym po plamie było widać, z których okien leciały mąka i jajka.

Cały artykuł w "Nowinach Jeleniogórskich" nr 52/09.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Komentarze (5)

Jak ktoś niedawno napisał na tym forum - trzeba będzie chyba przestawić się na komunikację miejską a autka posprzedawać.

~Dziwni męzczyzni ..*tam mieszkają ! ~Hi, .. normalny to ma łapki i *potrafi obic
niegrzecznego *konkurenta!

~TRAGEDIA .. :angry: :angry: :angry: :angry: ~ :dry: ~

Coraz wiecej k****nów rządzi się nie swoimi parkingami, chodnikami itp. Najlepiej obić takiego. Jeden taki stary (pewnie zomowiec) koło Żeroma siedzi w oknie i jak ktoś stanie jedną stroną samochodu na chodniku to drze mordę. Taki sobie znalazł hobby na emeryturze (pewnie policyjnej po 15 atach "pracy")

"aaa" z twojej wypowiedzi wynika że troszkę temu niby zomowcowi zazdrościsz ale nie wiem czego czy tej emerytury po 15 latach czy też tego siedzenia w oknie.