To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wleński memoriał biegowy już niebawem

Wleński memoriał biegowy już niebawem

Na niedzielę (17 maja) zaplanowano tegoroczną, XXIV edycję niezwykle popularnego Memoriału Ulicznego im. Michała Fludra. Już ruszyły zapisy.

Bieg główny wystartuje o godz. 12.15. Zawodnicy pobiegną na dystansie 10 kilometrów (trasa atestowana przez PZLA). W praktyce do pokonania jest pięć dwukilometrowych pętli wokół centrum Wlenia. Szczegółowy przebieg trasy widoczny jest na mapce poniżej.


Do udziału w Memoriale może się zgłosić każdy, kto ma ukończone 16 lat i złoży oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych. Już ruszyła rejestracja elektroniczna. Zapisać się można za pośrednictwem strony internetowej www.elektronicznezapisy.pl. Wpisowe: 30 zł, które należy przesłać na konto organizatora do dnia 8 maja 2015 (nr konta: 56 8384 1019 0000 0589 2000 0001).


Zarejestrowani internetowo zawodnicy otrzymają okolicznościową koszulkę. Można też zgłaszać się w dniu imprezy w biurze zawodów, ale wpisowe jest droższe – 40 złotych i nie ma gwarancji, że będą jeszcze koszulki okolicznościowe. Biuro mieści się w siedzibie OKSiT, ul. Chopina 2. Czynne będzie 17 maja od godz. 8.00 do 11.00.


Organizatorzy zapewniają opiekę medyczną, punkt odświeżania oraz posiłek regeneracyjny dla pierwszych 150 zarejestrowanych zawodników. Dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach (miejsca I – III) przewidziano nagrody finansowe. Pula nagród wynosi 7 tysięcy złotych.


Tradycyjnie już, w dniu Memoriału od rana będą się odbywały biegi szkolne (od 8. rano). Przed samym biegiem głównym wystartuje Wleński Bieg Integracyjny (godz. 11.40). Jego uczestnicy wykonają jedno okrążenie wokół ratusza.

 

Organizatorami są Urząd Miasta i Gminy Wleń oraz Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu. Impreza jest realizowana w ramach projektu: Promocja walorów sportowych i turystycznych Gminy Wleń, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.