To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Włamywał się razy kilka…

Włamywał się razy kilka…

O przynajmniej dziewięć włamań podejrzany jest 33-letni jeleniogórzanin. Z samochodów i pomieszczeń gospodarczych ukradł rzeczy warte ponad 10 tys. zł.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 33-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o serię kradzieży z włamaniem – informuje Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. Włamań dopuścił się w Jeleniej Górze i na terenie powiatu karkonoskiego od grudnia ubiegłego roku do lutego tego roku. 33-latek ma na koncie co najmniej 9 takich kradzieży. To włamania do samochodów i pomieszczeń gospodarczych. Jego łupem padło paliwo, narty, akumulatory i inne przedmioty. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 10 tysięcy złotych.
Powiadomieni o włamaniach funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwanie osób, które się ich dopuściły. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali 33-latka. jako podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw. Niewykluczone, że mężczyzna ma na koncie więcej podobnych czynów.
Zatrzymanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.