To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wkrótce uruchomią lodowiska

Fot. A. Poręba

W tym sezonie, podobnie jak w poprzednim, w Jeleniej Górze będą funkcjonowały trzy odkryte lodowiska. – Jeśli pogoda pozwoli, otworzymy je jeszcze w listopadzie – zapowiada Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu.

Lodowiska będą usytuowane w tych samych miejscach, co przed rokiem, czyli przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych (dawna Budowlanka), Szkole Podstawowej nr 13 oraz II LO w Cieplicach. W pierwszych dwóch miejscach staną tzw. białe Orliki. Korzystanie z tych obiektów będzie nieodpłatne. Lodowisko w Cieplicach będzie odpłatne dla osób dorosłych – 10 zł – za godzinę (tyle samo, co przed rokiem).
Przy każdym z lodowisk będzie funkcjonowała wypożyczalnia łyżew. Wypożyczenie jest odpłatne: 3 złote – dzieci i młodzież, 5 złotych – dorośli.
Data otwarcia lodowisk w dużej mierze uzależniona jest od pogody. Temperatura powinna wynosić poniżej 5 stopni Celsjusza. – Na razie taka temperatura utrzymuje się rano i po zmroku, ale w południe i po południu jest za ciepło – mówi Ireneusz Taraszkiewicz.

Komentarze (4)

Nie wierzę ,jak by to powiedział Zawiła to tak .

A jak będzie cieplej,powieje halny,popada deszcz to co?? Czy Jelenia Góra nie może mieć nowoczesnego,wielofunkcyjnego obiektu ze sztucznym lodowiskiem, ale krytym? Dużo mniejsze miasta w Polsce mają kryte lodowiska i kwitnie sport hokejowy oraz łyżwiarstwo, a u nas nie można? A może radni i dotychczasowi prezydenci nigdy nie jeździli na łyżwach i nie interesują się sportem?

Zapraszamy na treningi hokejowe w Jeleniej Górze. Info: http