Trasa głównego biegu liczącego 46,7 km (przewyższenie plus 2150 metrów n.p.m i minus 1380 m n.p.m.), poprowadzi grzbietem Karkonoszy oznakowanymi szlakami turystycznymi. Limit czasu osiem godzin. Biegacze rozpoczną maraton o godzinie 8.30 od dolnej stacji wyciągu na Szrenicę Sudety Lift w Szklarskiej Porębie przy nartostradzie „Puchatek”. W tym samym miejscu wyznaczono linię mety (do godz. 16.30). Biegacze pobiegną na szczyt Szrenicy, do schroniska „Pod Łabskim Szczytem”, Śnieżnych Kotłów i na Przełęcz Karkonoską, potem „zaliczą” szczyt Śnieżki, wrócą na Przełęcz i w Śnieżne Kotły i do dolnej stacji wyciągu. W Śnieżnych Kotłach limit czasowy na około 6,5 kilometrze wynosi godzinę i dwadzieścia minut. Zawodnicy poza limitem zostaną skierowani na trasę Shost i zostaną ujęci w wynikach na tym dystansie PK (bez nagradzania).
Drugi dystans Mini liczy tylko 16 km. Start o godz. 9.30, meta godz. 14, limit czasu 4,5 godziny. Przebieg trasy: Schronisko „Pod Łabskim Szczytem, Śnieżne Kotły, Mokra Przełęcz, Mokra Droga, Schronisko „Kamieńczyk”, nartostrada „Puchatek”.
Na dystansach Ultra i Mini wyznaczono punkty kontrolne i odżywcze oraz posiłek na mecie. Każdy, kto w regulaminowym czasie ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medali i pamiątkowa koszulkę (dystans Ultra). W obu biegach prowadzona będzie klasyfikacja open kobiet i mężczyzn oraz w pięciu kategoriach wiekowych, od K-20 i M-20 (18-29 lat) do K-60 i M-60 (powyżej 60 lat). Najlepsi odbiorą puchary/statuetki i nagrody finansowe (bony). W przypadku ekstremalnych warunków na trasie organizator, Fundacja Maraton Karkonoski w porozumieniu z GOPR i KPN może zmienić lub skrócić trasę, a nawet odwołać zawody. Współudział w maratonie mają Miasto Szklarska Poręba, Spółka Sport Szklarska Poręba i MOKSiAL.
W piątek, 1 sierpnia biuro zawodów przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę będzie czynne w godzinach 15 – 22, dzień później w godzinach 6 - 8. Zawodnik musi się zweryfikować osobiście.
Komentarze (5)
Trasa mini na pewno nie wiedzie przez schr. "Kamieńczyk", proszę nie wprowadzać w błąd.
Jeśli start jest w tym samym miejscu co meta to... gdzie na trasie jest winda?
Podobnie jak przedmówca sugeruję myśleć przy pisaniu artykułu, a nie korygować zeszłoroczny. Start i meta jest w tym samym miejscu, zatem przewyższenia to + 2150 m / - 2150 m.
Bo ten co pisze to dziadek,on potrafił pisać ale parę lat temu .
Kolejna pseudoimpreza w PARKU NARODOWYM pod błogosławieństwem pseudodyrektorka - fachury od stonki turystycznej.