To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wiosna Cieplicka w wiedeńskim rytmie

Wiosna Cieplicka w wiedeńskim rytmie

Pierwszego dnia maja w Teatrze Zdrojowym w wiedeńskim rytmie zainaugurowano 43. Wiosnę Cieplicką.

- To już 43 raz spotykamy się na początku maja w Cieplicach w atmosferze wiosennej radości na święcie, które tę radość wyraża. Wiosna, Cieplice... cóż może być piękniejszego? - pytał publiczność retorycznie, znał bowiem odpowiedź Bogdan Nauka, Dyrektor Zdrojowego Teatru Animacji inaugurując 43. Wiosnę Cieplicką.

Początek majowego święta w Cieplicach od kilku lat uświetnia Festiwal Muzyki Wiedeńskiej. 

- To już tradycja, że Wiosna Cieplicka rozpoczyna się festiwalem muzyki, którą można sobie wymarzyć przy takim święcie – Bogdan Nauka wypowiedział jeszcze oficjalną formułę inauguracji imprezy, a później głos oddał muzykom i solistom.

Arie i duety z operetek tworzonych przez Jacquesa Offenbacha, Paula Abrahama, Johanna Straussa, Karla Zellera, Roberta Stolza, Imre Kalmana wypełniły stylowe wnętrza teatru. Publiczność gorąco oklaskiwała młodziutkich solistów. Wystąpiła Hanna Sosnowska (sopran) i Marcin Czopka (tenor) z towarzyszeniem filharmoników. W podwójnej roli: prelegentki koncertu i klarnecistki zaprezentowała się Dominika Łukasiewicz. Kameralny zespół wiedeńską muzyką ciepło i tanecznie zainaugrował majowe święto w uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry.

Dziś, 2 maja w poniedziałek, kolejny koncert w ramach 25. Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej. Muzykę Haydna, Suka, Doderera i Schumanna zagra wiedeńskie Trio Alba.