To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wielkiej Zbiórki Krwi Pamięci Kresów

Wielkiej Zbiórki Krwi Pamięci Kresów

W najbliższą sobotę, 11 lipca 2020 r., na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbędzie się trzecia już edycja Wielkiej Zbiórki Krwi Pamięci Kresów pod hasłem „BezKresni”. Rejestracja krwiodawców odbędzie się w godzinach od 9.00 do 13.00. 

Akcję „BezKresni” zainicjowało w 2018 r. Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 75. rocznicy Krwawej Niedzieli na Wołyniu. Inicjatywa ta inspirowana jest wieloma społecznymi zrywami serc Polaków, niosącymi ze sobą piękne idee, a przy tym bierze sobie za cel kultywowanie pamięci o wielowiekowej tradycji Kresów dawnej Rzeczpospolitej oraz rekordową zbiórkę krwi, tak potrzebnej każdego dnia, a szczególnie w okresie wakacji oraz trwającego stanu epidemii – informuje pomysłodawca i koordynator Akcji - Mariusz Gierus

Współorganizatorami wydarzenia, nad którym patronat honorowy objął Prezydent Miasta Jeleniej Góry są: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu oraz Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze.

W trakcie akcji zaplanowano także prezentację „Plakatu Ratunkowego 2020/2021”, którego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat ratownictwa medycznego.  

Komentarze (2)

Nie rozumie jednego ,jak wam tak żal tych kresów to przecież możecie wyjechać ,przecież byliście okupantami.

do tej nędzy? Ciesz się teraz że dajemy wam prace i przyzwoite zarobki. I nie pluj...