To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wielkie Wędrowanie z Gildią Przewodników Sudeckich

Tak wędrowano z Gildią w 2013 roku

Już po raz czwarty Gildia Przewodników Sudeckich organizuje WIELKIE WĘDROWANIE NON STOP czyli przejście trasy 100 km w grupie. Po drodze przewodnicy opowiadają ciekawostki o regionie, miejscach, ludziach. Przygotowano moc niespodzianek z wizualizacją historii włącznie. Start w najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 18 z jeleniogórskiego Placu Ratuszowego, meta... tego czasu przewidzieć dokładnie się nie da. Finisz zaplanowano na 20 lipca w Bukowcu.

Trasa tegorocznej wędrówki z Gildią wiedzie przez Karpniki na Zamek Bolczów, dalej Miedziankę, Kolorowe Jeziorka, Czarnów, Kowarską Przełęcz, Przełęcz Okraj, Budniki, do Karpacza, później przez Grabowiec i Borowice, do Sosnówki i Staniszowa, wreszcie przez Mrowiec do Bukowca. Dokładnie grupa przemierzy 100 km!

 

Impreza jest bezpłatna, przez nikogo niedotowana i nie ma nic wspólnego z rywalizacją sportową. Skierowana jest do wytrawnych turystów. Gildia Przewodnikow zapewnia opiekę. Przewidziano pięć punktów na trasie dla osób, które będą chciały zrezygnować z dalszej wędrówki (transport zapewniony), ale w każdej chwili na własną rękę można przerwać marsz. Ubezpieczenie należy wykupić na własną rękę. Istnieje mozliwość wykupienia posiłków na trasie w formie cayeringu. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Gildii Przewodników Sudeckich.


Więcej na ten temat w „Nowinach Jeleniogórskich”.

Komentarze (2)

Dziękujemy za tekst i rzecz jasna zapraszamy na start :-)