To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wielka frajda dla lekkoatletów z Kopańca

Casparki z Kopańca - wyróżniona fotografia.

Zespół Casparki ze Szkoły Podstawowej w Kopańcu znalazł się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Jesteśmy lekkoatletami”, zorganizowanego przez Instytut Sportu w Warszawie, operatora krajowego programu MultiSport. W nagrodę młodzi sportowcy pojadą na lekkoatletyczny memoriał Kamili Skolimowskiej do Warszawy.

Na konkurs wpłynęło 36 zdjęć, przygotowanych przez grupy z całej Polski. Fotografia uczniów z Kopańca znalazła uznanie w oczach jury i znalazła się w nagrodzonej piętnastce. Z Dolnego Śląska wyróżniono w ten sposób jeszcze dwie grupy: z Ząbkowic Śląskich i Krośnic.
„MultiSport” to program systematycznej aktywności sportowej przeznaczony dla dzieci z klas IV–VI szkół podstawowych. Zainicjowany został przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W ramach przedsięwzięcia organizowane są bezpłatne zajęcia pozalekcyjne, prowadzone w atrakcyjnych i nowoczesnych formach na różnych obiektach sportowych. Taka formuła programu umożliwia uczestnikom poznanie podstaw wielu sportów oraz zachęca do wyboru preferowanej dyscypliny – zgodnie z zainteresowaniami i indywidualnymi predyspozycjami. Jednym z elementów programu był wspomniany konkurs fotograficzny. W nagrodę 300 uczestników programu (w tym grupa z Kopańca) już w najbliższą niedzielę (13 września) będzie uczestniczyć w wielkim lekkoatletycznym święcie: LOTTO Warszawskim Memoriale Kamili Skolimowskiej. MultiSportowcy zapełnią jeden sektor Stadionu Narodowego. Nagroda obejmuje bilety wstępu na zawody dla uczestników programu i ich nauczycieli, posiłek, pokrycie kosztów dojazdu do Warszawy, ubezpieczenie a także udział w Pikniku Lekkoatletycznym.

Komentarze (4)

Serdecznie gratuluję! Każda inicjatywa młodych bardzo mnie cieszy. Niech to Was motywuje do działania na rzecz sportu. Obojętnie czy zawodnik, kibic, obserwator czy przyszły działacz. Miejcie dużo satysfakcji z tego co robicie!

his father (Michael Walczak) was from Borze. My gherfatnar (John Walczak) listed his place of birth as Wowiczko. I have tried a variety of spellings for this town, without success. I have also have not had much luck finding gr-grandfather in Borze. Do you have a LDS Film Number for Borze?Also, my grandfathers aunt (Victoria Depczynski) said she lived in Lubewi ?? and thought on that?thanks