To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

„Wieczór włoski” w uzdrowisku

Na uzdrowiskowej scenie zaśpiewa sopranistka Dominika Zamara

Już 7 kwietnia, o godz. 19.00 kolejny Zdrojowy Czwartek z Filharmonią w cieplickim Zdrojowym Teatrze Animacji. W programie „Wieczór włoski”. To propozycja dla miłośników jednego z najdelikatniejszych „instrumentów” muzycznych świata, czyli ludzkiego głosu oraz sztuki operowej. Na uzdrowiskowej scenie zaśpiewa sopranistka Dominika Zamara. Zabrzmią arie z oper: Giovanniego Battisty Pergolesiego, Wolfganga Amadeusa Mozarta, Gioacchino Rossiniego, Vincenzo Belliniego, Georgesa Bizeta.

Dominika Zamara jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, którą ukończyła z wyróżnieniem. Dziś współpracuje z licznymi agencjami artystycznymi w całej Europie i Stanach Zjednoczonych. Swoją karierę rozpoczęła w 2008 roku tournee po Francji z wybitnym organistą Fabricem Pitrois. Rok później zadebiutowała we Włoszech, jako Mimi, w operze Giacomo Pucciniego „Cyganeria”. W 2010 roku koncertowała w Wiedniu prezentując arie włoskich i polskich kompozytorów. Podczas koncertu w Cieplicach wystąpi z pianistą Mateuszem Rożkiem, absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, który mimo młodego wieku występował już w znanych ośrodkach muzycznych w kraju i za granicą.
Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia na Zdrojowy Czwartek z Filharmonią w Cieplicach. Informacja, jak można je zdobyć, w aktualnym wydaniu "Nowin Jeleniogórskich" z 5 kwietnia 2016 r.