To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wieczór mistrza Beethovena

Podczas piątkowego koncertu wspólnie z jeleniogórskimi filharmonikami wystąpi śpiewaczka Małgorzata Rodek

Kolejny koncert z cyklu „Muzyka Mistrzów” już w piątek, 17 kwietnia, o godz.19.00, już w jeleniogórskiej filharmonii. Tym razem w całości wypełniony kompozycjami Ludwiga van Beethovena w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Wojciecha Rodka oraz śpiewaczki Małgorzaty Rodek.

Piątkowy wieczór symfoniczny w sali koncertowej im. Stefana Strahla będzie wielką ucztą dla melomanów. W programie mnóstwo wspaniałej muzyki wielkiego mistrza Ludwiga van Beethovena: Uwertura Leonora I op. 138, Aria koncertowa Ah! Perfido op. 65, Uwertura Fidelio op. 72, Aria Leonory z opery Fidelio op. 72 oraz V Symfonia c-moll op. 67. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej grać będzie pod batutą swojego szefa artystycznego Wojciecha Rodka. Wspólnie z jeleniogórskim zespołem wystąpi solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, sopranistka Małgorzata Rodek.

Małgorzata Rodek ukończyła wrocławską Akademię Muzyczną. Była też studentką Flanders Opera Studio w Gandawie. Przed dwoma laty obroniła pracę doktorską w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jest laureatką wielu konkursów muzycznych. Dwukrotnie była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich oraz prestiżowych festiwalach muzycznych w kraju i za granicą. Koncertowała pod batutą wybitnych dyrygentów, na scenach operowych wielu krajów Europy oraz w Chinach. Od 11 lat jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej, gdzie kreuje główne role w operach Mozarta. W dorobku ma także nagrania płytowe i radiowe, m.in. premierową rejestrację utworu Mikołaja Góreckiego „Jasności promieniste” z orkiestrą „Amadeus” pod dyrekcją Agnieszki Duczmal.
Uwaga! informacja, jak zdobyć można zaproszenia na ten własnie koncert w najnowszym wydaniu "Nowin Jeleniogórskich" z 14 kwietnia.