Wicemistrz ze Lwówka Śląskiego

Wicemistrz  ze Lwówka Śląskiego

W I Halowych Mistrzostwach Polski weFreestyle'u Kajakowym. Jakub Hankiewicz z Lwówka Śląskiego, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu, zdobył tytuł wicemistrza Polski!!

Sami organizatorzy nie spodziewali się takiej frekwencji. W tegorocznych I Halowych Mistrzostwach Polski we Freestylu Kajakowym LOOP 2009 wzięło udział aż 50 zawodników. Siedmiu z nich reprezentowało Bolesławiecko-Lwówecki Klub Sportowy „BoLwater”.

Zawody odbyły się 28. lutego w Zabierzowie, nieopodal Krakowa. Była to już trzecia tego typu impreza, organizowana na tym obiekcie. Po raz pierwszy zawody LOOP zyskały rangę Mistrzostw Polski – pod patronatem Polskiego Związku Kajakowego.

Walka o mistrzostwo rozegrała się między Jakubem Hankiewiczem (BLKS BoLwater) a Bartoszem Czerwińskim (Krakowski Klub Kajakowy). Jakub - szesnastoletni uczeń I LO w Bolesławcu - zwyciężył w eliminacjach, a w emocjonującym finale nieznacznie uległ Bartoszowi, zdobywając tytuł Wicemistrza Polski. Trzecie miejsce zdobył reprezentujący KKG Retendo Andrzej Doniec.

Tegoroczna rywalizacja w kategorii juniorów była wyjątkowo widowiskowa, a jej poziom przewyższał ten w kategorii seniorów. To właśnie w tej kategorii padł najlepszy wynik punktowy tych zawodów w pojedynczym przejeździe (B. Czerwiński – 1196,67 pkt, http://www.bolwater.lwowek.org/loop_09_wyniki_koncowe.pdf).

Wśród kobiet najlepsza okazała się Izabela Fidzińska (Krakowski Klub Kajakowy), przed debiutującą Magdaleną Paluchowską (WAKK Habazie) oraz Jolantą Pośnik (KKG Retendo).

W kategorii seniorów zwycięstwo wywalczył Tomasz Czaplicki (Karkonoski Klub Kajakowy), przed Łukaszem Leśniakiem (WIR) i Piotrem Sikorą (KKG Retendo). Startujący w kategorii seniorów przedstawiciel klubu BoLwater i jednocześnie najstarszy uczestnik zawodów - Robert Hankiewicz (46 lat) zajął 10. miejsce (na 27 startujących), ustępując jedynie czołówce polskich freestyle’owców. Pozostali zawodnicy BoLwater, startujący w kategorii seniorów, uplasowali się na następujących pozycjach:
 Paweł Śliwa – 15. miejsce
 Rafał Stempski – 18. miejsce
 Artur Łągiewka – 22. miejsce
 Krzysztof Śliwa – 24. miejsce
 Jarek Smorągiewicz – 27. miejsce
Dzięki świetnym występom wszystkich zawodników reprezentacja klubu BoLwater zdobyła trzecie miejsce i brązowy medal w klasyfikacji drużynowej – wyprzedziły ją jedynie duże krakowskie kluby kajakowe - KKG Retendo (I. lokata) i AKTK Bystrze (II. miejsce).

Freestyle kajakowy to sport niezwykle widowiskowy, a poziom przygotowania zawodników z roku na rok jest coraz wyższy. Także sama dyscyplina zdobywa w Polsce coraz większą popularność, czego dowodem jest ogromna frekwencja zarówno zawodników, jak i kibiców na tegorocznych zawodach.
Do Bolesławiecko-Lwóweckiego Klubu „BoLwater” należą ludzie z całego regionu - między innymi z Bolesławca, Lwówka Śląskiego, Żar i Wrocławia.