To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Weekendowe oblężenie. Jak ominąć tłumy turystów?

Fot.: twitter KKS

Długi weekend, sprzyjająca pogoda, luzowanie pandemicznych obostrzeń to prosta recepta na tłumy turystów w regionie. Wzmożony ruch dało się zaobserwować w w środę pod wieczór, ale w piątek tworzyły się już korki na drogach dojazdowych do karkonoskich kurortów.

Na wzmożony ruch turystów przygotował się Karkonoski Park Narodowy. . Od 31 maja, otwarty jest szlak czerwony przez Kocioł Łomniczki (Kocioł pod Śnieżką) na odcinku schronisko Nad Łomniczką - Dom Śląski.

Natomiast 2 czerwca, został otwarty szlak czerwony na Kotłami Małego i Wielkiego Stawu (na zdjęciu). Część szlaków pozostaje jednak zamknięta z powodu ochrony młodych sokołów i cietrzewi. Są one wyraźnie oznaczone.

Weekendowi turyści nastawieni są na „szybki” odpoczynek. Nie chcą godzinami wędrować po górach, wolą skorzystać z wyciągu. Aby jednak wjechać w góry, trzeba trochę poczekać. Wczoraj było to jakieś trzy godziny stania w kolejce do wyciągu na Kopę. Sądząc po wpisach na portalach społecznościowych ogromnym zainteresowaniem cieszy się otwarta w Boże Ciało wieża widokowa w Świeradowie Zdroju. Ulice Karpacza i Szklarskiej Poręby są bardzo bardzo zatłoczone.

Jeleniogórzanie chętniej odwiedzają mniej popularnie i mniej oczywiste miejsca. Nie mniej spacer do schroniska „Perła Zachodu” zawsze przyciąga wielu amatorów. Jeżeli do tych atrakcji dopisać wodospad Szklarki, świątynię Wang oraz Sokoliki – to pozostaje nam cała masa atrakcji, gdzie można wypoczywać, cieszyć się ciszą i kontaktem z naturą. Tak jest na przykład w Jakuszycach.

twiter KPN

Komentarze (8)

Jak ominąć tłumy turystów? Podpowiem za darmo. Omijać ich bokiem

Już jest tłoczno a będzie jeszcze tłoczoniej a w rzekach będą ścieki pływać dlatego że Wody Polskie wydają nowe pozwolenia pod hotele i apartamenty.

Kiedyś turystów[w nadmiarze]nazywano stonką.
Nadal aktualne...

trzy godziny stania w kolejce do wyciągu - kraj debili

Co miałeś na myśli?Sprecyzuj swój druk.

Ale trzeba mieć najebane co to za odpoczynek

Tylko zjednoczenie planety w jedno państwo jest ratunkiem dla ludzkości. Od wieków aż do dzisiaj, każde państwo narodowe, a zwłaszcza aparat władzy, w większym lub mniejszym stopniu jest organizacją przestępczą, która zatruwa umysły nowonarodzonych Ziemian trucizną, jaką jest ta, tfu, tożsamość narodowa. Po to, aby uczynić z nich niewolników płacących haracz, zwany podatkami, i zrobić z nich frajerów, którzy oddadzą życie za "stołki" władzy w ramach obrony tzw. ojczyzny. Kultura narodowa to durnowaty folklor, a sztuka to pierd....nie o pier....niu za pomocą pier....nia w celu jak najdłuższego pier....nia i.... trzepania kasy. Religia, wódka i telewizja (i piłka nożna!!!) są szalenie użyteczne w tym ogłupianiu i tej, tfu, patriotycznej tresurze. Psa można wytresować do aportowania, a człowieka do wielbienia dwojga wariatów z Bliskiego Wschodu (jezusik i panienka) i odczuwania obesranej tożsamości narodowej, która jest mniej warta niż papier toaletowy. Oby tylko zacząć od urodzenia. Wszystkie wojny zostały wywołane przez patriotycznych polityków i przywódców religijnych, ale ginęli zwykli ludzie - Ziemianie. A teraz sami zacznijcie myśleć logicznie. To nie Wasz wybór ani wina, że urodziliście się w tym chlewie.
h t t p s : / / cosmologicalmanifesto . home . blog/2019/12/16/the-cosmological-manifesto/ (usuń spacje)

widać ceny jeszcze za niskie