To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Weekend cyklistów z Paradą Rowerów

Weekend cyklistów z Paradą Rowerów

Czy w tym roku padnie kolejny rekord frekwencji w Paradzie Rowerów? Kto wie, tym bardziej, że na tę największą w Polsce rekreacyjną imprezę dla miłośników dwóch kółek przyjeżdżają nawet goście z Czech i Niemiec.

W tym roku impreza zaplanowana na sobotę, 20 czerwca, obchodzi jubileusz 15-lecia. Muzyczna Radio, które jest organizatorem imprezy szacuje, że w minionych jej odsłonach paradowało na rowerach w sumie około 30 tysięcy osób. Jak zwykle dla pierwszych dwóch tysięcy uczestników, którzy zjawią się przed startem pod jeleniogórskim ratuszem, przewidziano okolicznościowe koszulki.
Parada startuje z rynku w samo południe, ale warto przyjechać pod ratusz trochę wcześniej. Jeśli ktoś chciałby oznakować swój rower i umieścić informacje o jednośladzie w policyjnej bazie, będzie ku temu okazja. Jeleniogórska policja na życzenie rowerzystów znakuje rowery, co w przypadku kradzieży ułatwia identyfikację odnalezionych jednośladów.
Trasa tegorocznej parady jest podobna do przejazdów z ubiegłych lat. Z rynku cykliści pojadą ulicami Długą, Wolności, Sobieszowską, Cieplicką, Cervi, Wolności, Wojska Polskiego i Nowowiejską. Meta parady zlokalizowana jest za komendą policji.
Udział w paradzie mogą wziąć także niepełnoletni. Osoby poniżej 15. roku życia tylko pod opieką dorosłych, a młodzież przed ukończeniem 18. roku życia - z pisemną zgodą rodziców.
Po zakończeniu parady, po godzinie 13 na polanie przed pałacem Paulinum, rozegrane zostaną zawody z cyklu Maja Włoszczowska MTB Race. Na starcie poza naszą kolarską mistrzynią pojawić się mają znani i utytułowani kolarze górscy, m.in.: Catherine Pendrel, Miguel Martinez, Jolanda Neff, Eva Lechner, Tanja Zakelj, Fabian Giger, Michiel van der Heijden, Mary McConnelough i inni.
Po raz pierwszy w tej części Europy rozegranie zostanie wyścig klasy HC. Zawodnicy będą walczyć nie tylko o zwycięstwo, ale też o punkty do rankingu UCI, który będzie stanowił o kwalifikacjach olimpijskich do Rio de Janeiro.
Wyścigi po parku w okolicach Paulinum są bardzo widowiskowe, a dla zawodników wymagające. A kibice, którzy przyjdą oglądać górskie wyczyny zawodowców, mogą liczyć na emocje i inne atrakcje. Przewidziano dla nich konkursy z nagrodami, minitargi rowerowe, zawody dla dzieci i młodzieży.
A w następny dzień swoich sił w kolarstwie górskim będą mogli spróbować wszyscy miłośnicy MTB w zawodach z cyklu BikeMaraton. Wyścigi zostaną rozegrane na trasach Mini, Mega i Giga wytyczonych w Rudawach Janowickich. W oddzielnych zawodach będą mogły wystartować dzieci. Podczas zawodów BikeMaraton na dystansie Giga zostaną rozegrane eliminacje Pucharu Polski XCM PZKol w siedmiu kategoriach.
 

Komentarze (7)

Szkoda, że organizatorzy nie pomyśleli o ludziach pracujących w sobotę, a jest ich nie mało, którzy też chętnie wzięliby udział w paradzie. Brak wyobraźni.

No tak. Lepiej było zrobić w poniedziałek. Wtedy prawie wszyscy mają wolne. Sobota to z natury dzień roboczy.

W niedzielę też ludzie pracują, zawsze coś komuś będzie nie pasować. Chyba jednak sobota to optymalne rozwiązanie, wiadomo, że 100% ludzi nie zadowolisz, bo zawsze się znajdzie ktoś, komu coś nie przypasuje, takie życie.

Pozdrawiam i mniej spiny ;)

nie pomysleli tez o tym ze taksowki nie maja jak zarobic kasy, przez tych piepszonych rowerzystow...niech do lasu sabie jada paradowac

To już wiem, że taxi mercedes 196 26 jeździł nie będę, skoro takie buraki tam pracują. Rób sobie dalej dobrą reklamę.

taxi 196 26, weź się za porządną pracę a nie marudź.

Ten burak!... z taxi 196 26 i wiele innych taksówkarzy to policja powinna ich karać. Dlatego że nielegalnie nagminnie taksówki zatrzymują się na zatokach autobusowych powodując ogromne zagrożenie dla innych uczestników i robią to nielegalnie i powinni dostawać mandaty. Pytam się gdzie jest Policja?