Walka i upór się opłaciły. Zmierzają do ekstraklasy?

Koszykarki Karkonoszy nie zwalniają tempa w walce o awans do ekstraklasy. Podopieczne Iwony Błaszak po raz kolejny pokazały, że są na dobre drodze, aby tego dokonać.

ZOBACZ ZDJĘCIA
Spotkanie z wiceliderem grupy C – Arcusem SMS Łomianki miało pokazać, która z drużyn zasługuje na awans do ekstraklasy. Jak przewidywano, to spotkanie było niezwykle zacięte, a walka trwała niemal do ostatniego gwizdka sędziego. Pierwszą kwartę obydwa zespoły przespały. Zawodziła skuteczność, a żadna ze stron nie kwapiła się do szaleńczych ataków czy bezpardonowej walki o piłkę.

W drugiej zawodniczki z Łomianek postawiły wyżej poprzeczkę rywalkom, grając agresywnym presingiem, dzięki czemu nie pozwolały miejscowym zdobywać punkty, a same doprowadziły do remisu. Jednak równowaga trwała tylko chwilę, bo później po świetnej grze Martyny Mićków i Pauliny Rozwadowskiej jeleniogórzanki schodziły na przerwę prowadząc 30:28. Po zmianie stron rywalki realizowały założenia trenera – Rafała Czyszpaka grając bardzo agresywnie a obronie. Dzięki temu wybijały miejscowe z rytmu, a same dokładały kolejne punkty. Po chwili prowadziły siedmioma punktami 46:39 i powoli oddalało się zwycięstwo od podopiecznych Iwony Błaszak. Jednak Finepharm nie zamierzał składać broni. Akcje m.in. Rozwadowskiej (2+1) , Mićków i Kowalczyk znów wyprowadziły jeleniogórzanki na prowadzenie tym razem 47:46.

Początek czwartej kwarty należał do jeleniogórzanek, które szybko podwyższały prowadzenie 64:54 i raczej nikt nie spodziewał się, że coś jeszcze może się zmienić w tym meczu. Jednak wystarczyło zaledwie kilkadziesiąt sekund, aby przyjezdne zmniejszyły rozmiary porażki do czterech punktów 60:64 na nieco ponad dwie minuty przed końcem spotkania. Jeleniogórzanki zapomniały w tym czasie o obronie, a rywalki celnie rzucając z przygotowanych wcześniej pozycji zza linii 6,25 m walczyły o korzystny wynik.

Był to zły prognostyk przed końcówką tego spotkania. Jednak jeleniogórzanki potrafiły się opanować i w najważniejszym momencie za sprawą Mićków, Kowalczyk i Witkoś zdobywały cenne punkty. Rywalki walczyły do końca, ale nie były w stanie pokonać tego dnia świetnie grających zawodniczek z Jeleniej Góry. Dzięki temu zwycięstwu jeleniogórzanki umocniły się na czwartej pozycji w tabeli grupy C fazy play-off. Następne spotkanie jeleniogórzanki rozegrają 14 marca na wyjeździe z Żyrardowianką Żyrardów. Do końca drugiego etapu pozostało 6. kolejek.

MKS Finepharm Karkonosze Jelenia Góra – Arcus SMS Łomianki 69:61 (11:8, 19:20, 17:18, 22:15)

Finepharm – Mićków 30, Kret 11, Rozwadowska 11, Kowalczyk 8, Winnicka 5, Pawlukiewicz 2, Witkoś 2.
Arcus – Formella 11, Janowska 8, Kuras 8, Morawiec 8, Bandyk 8, Szczepanik 7, Tanasiejczuk 7, Dobrowolska 2, Wilk 2, Bieniek, Miłoszowska,