To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W uzdrowiska zainwestują miliony

Hala spacerowa w Świeradowie Zdroju Fot. Zenobia Miszewska

250 mln złotych zainwestuje w obiekty sieci hoteli Interferie i Polskiej Grupy Uzdrowisk KGHM TFI, który jest właścicielem obu spółek. W planach są poważne inwestycje w Uzdrowisku Cieplice i w Uzdrowisku Świeradów.

W Cieplicach powstanie nowy kompleks hotelowy ze 170 miejscami noclegowymi. W hotelu będzie basen z wodą termalną, baza rehabilitacyjna i zabiegowa, nowoczesne zaplecze gastronomiczne, sala konferencyjna. Hotel będzie skomunikowany z domem zdrojowym. Otwarcie hotelu ma nastąpić już w grudniu tego roku. Koszt przedsięwzięcia, to ponad 20 mln złotych. Spółka zmodernizuje też dom zdrojowy.
Znacznie poważniejsza będzie modernizacja Domu Zdrojowego w Świeradowie. W obiekcie powstanie strefa leczenia wodami mineralnymi oraz termy w stylu nawiązującym do estetyki art nouveau. Uzdrowisko zyska też wysokiej klasy bazę noclegową.
To przedsięwzięcie będzie kosztować 6,6 mln zł.

Komentarze (11)

ja tak biedny kasa nie mogę

będzie idę gdzie lot film 0 16 wizja ale pięknie królewskie śnieg ale mi brak spotykać się A... nieszczęśliwy gdzie zobaczy śnieg

Gdzie ten obiekt w Cieplicach będzie, jakieś plany, projekty. Coś konkretnego. Artykuł jest na zasadzie plotki

tam gdzie niedawno wyburzony zostal niedokonczony basen z lat 80tych.

A może zamiast budować jakiś kolejny obiekt wyprowadzić Politechnikę z pałacu i w końcu przekształcić budynek w obiekt dla uzdrowiska!

Inhalacje cieplickim smogiem też będą ?

To niech ludziska przestaną palić śmieciami

To niech ich władza do tego zmusi.

Fajne uzdrowisko - najbardziej zasmogowane w całym mieście. Życzę przyjemnego oddychania kuracjuszom

Powinni zbudować inhalatorium , a dokładnie smogorium. Żeby przyjeżdżający w okresie zimowym mogli wdychać tablicę Mendelejewa .

I staw będzie i łabądki i karmić będą. A tuż obok powstanie ogromna zjeżdżalnia - do tego stawu, dla łabądków oczywiście. I te łabądki karmić będą ludzi tam przechodzących i wdychających smog. I piękne wspomnienia będą mieli ci ludzie , bo po takim smogu to odlot niezły zapewne jest. Kochane Cieplice, zadymione