To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W Strzesze Akademickiej weekend pamięci Szymona Kempistego

W Strzesze Akademickiej weekend pamięci Szymona Kempistego

W najbliższy weekend: 24 i 25 marca w Schronisku PTTK Strzecha Akademicka zaplanowano wieczór wspomnień i zawody poświęcone pamięci Szymona Kempistego. Dokładnie dziesięć lat temu, 22 marca 2008 roku zginął on w lawinie w Białym Jarze. Spotkanie nie jest zamknięte. Każdy może wziąć w nim udział. W sobotę, 22 marca w Strzesze Akademickiej oprócz wspomnień, nie zabraknie niespodzianki muzycznej - koncertu Roberta Kasprzyckiego oraz grupy W Tym Sęk.

Przyjaciele, znajomi, miłośnicy nart od 10 lat pamiętają o Szymonie Kempistym, instruktorze narciarskim, mgr etnologii, studencie filozofii, doktorancie na Uniwersytecie Wrocławskim, współzałożycielu Szkoły Narciarskiej SUPERNARTY. W niedzielę, 25 marca po raz dziesiąty zostanie rozegrany Memoriał Szymona Kempistego (Slalom Gigant na trasie EURO).

Komentarze (3)

Brawo za idee upamietnienia tragicznej smierci mlodego czlowieka, jednak skladanie kultu osobie, ktora zlamala wszelkie zasady zdrowego rozsadku wporuszajac sie po terenie zamknietym ze wzgledu na zagrożenie lawinowe, jest dla mnie czyms abstrakcyjnym. Ludzie, uczcijmy pamięć, ale takze przestrzegajmy innych aby tak glupio nie postepowali. Boze uchowaj przed takimi instruktorami...

Gdybyś był na którymś z tych spotkań, a odbywają się rokrocznie to byś wiedział że nie ma tam kultu łamania zasad! Wręcz odbywają się szkolenia prowadzone przez ratowników GOPR, uświadamia się o wszelkich zagrożeniach ... Równocześnie ci wszyscy dla których Szymek był bliską osobą chcą o nim powspominać wspólnie w gronie przyjaciół - ludzi gór! Przy tej okazji jako narciarze powalczą na stoku slalomowych, czy wieczorem słuchając pieśni z "krainy łagodności!". Szymek był właśnie uosobieniem łagodności, dobroci i ogromnej wrażliwości. Za chwilę nieroztropności zapłacił już najstraszniejszą cenę... Te spotkania w ramach Memoriału im. Szymona mają też spowodować aby więcej takich "chwil słabości" u innych nie było!

Brawo. W takim razie gratuluje sil aby mimo tej tragedii organizowac spotkania ku przestrodze i ku pamięci. Dzieki za reakcje na moj niekoniecznie blyskotliwy komentarz.