To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W Nowym Rynku pomagają wypełniać PiT-y

W Nowym Rynku pomagają wypełniać PiT-y

Dziś i jutro, 6 i 7 kwietnia, w jeleniogórskim Centrum Handlowym Nowy Rynek trwa akcja Szybki PIT, podczas której skorzystać można z bezpłatnej pomocy przy rozliczeniu podatku od dochodów uzyskanych w 2017 r. Przez dwa dni, godz. od 12.00 do 20.00. na I piętrze Nowego Rynku (Office Zone) dyżurują eksperci Krajowej Administracji Skarbowej, pomagający w wypełnianiu deklaracji PIT. Organizatorzy akcji przygotowanej wspólnie z jeleniogórskim Urzędem Skarbowym zapraszają wszystkich, którzy chcą skorzystać ze wsparcia specjalistów. Czas na rozliczenie ubiegłorocznych podatków dochodowych i złożenie deklaracji w Urzędach Skarbowych jest do 30 kwietnia.

Osoby zainteresowane pomocą w wypełnieniu deklaracji PIT na spotkanie z ekspertem powinny zabrać ze sobą komplet niezbędnych dokumentów: dowód osobisty, informacje o uzyskanych dochodach za 2017 rok (np. PIT-11, PIT-8C, PIT-40A), kwotę przychodu z zeznania za 2016, numery PESEL dzieci w celu ewentualnej ulgi prorodzinnej, dokumenty uprawniające do odliczeń np.: rachunki za leki czy Internet.

Jeśli ktoś chce przekazać 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego i w ten sposób pomóc potrzebującym, powinny też znać numer KRS wybranej organizacji, jaką zamierzają wesprzeć.
Akcję Szybki PIT wspiera Ministerstwo Finansów i strona www.szybkipit.pl.

Komentarze (1)

Ciekawe czy radny Macica wypelnil juz swoj PIT?