To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W niedzielę na wycieczkę

W niedzielę na wycieczkę

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają  w dniu 20 marca na wycieczkę nr 4 w ramach Rajdu na Raty 2016. Wyjazd z Jeleniej Góry o godz. 7.26 pociągiem do stacji Boguszów Gorce Wschód.

Trasa długości 14 km przebiega w zachodniej części Kotliny Wałbrzyskiej. Od stacji idziemy śladem nieistniejącej już linii kolejowej, która niegdyś łączyła Kuźnice Świdnickie ze Szczawienkiem omijając centrum Wałbrzycha. Odcinek, który pokonujemy przebiega u wschodniego podnóża Masywu Chełmca. W Konradowie skręcamy na wschód, mijamy pensjonat Dworzysko (w stylu architektury tyrolskiej z połowy XIX wieku) i przez Park Szwedzki wchodzimy do Szczawna-Zdroju. Położone w dolinie Szczawnika uzdrowisko jest jednym z najstarszych na Dolnym Śląsku. W trakcie spaceru po mieście oglądamy najciekawsze obiekty: kościół z lat 30-tych XX w., okazały gmach Domu Zdrojowego, sanatorium Korona Piastowska, Park Zdrojowy z Pijalnią Wód Mineralnych i Halą Spacerową, wieżę Anna. W końcowej części wędrówki przez Wzgórze Gedymina (niegdyś była tu restauracja i wieża widokowa, częste miejsce spacerów kuracjuszy) idziemy do Wałbrzycha i o godz. 17.11 ze stacji Wałbrzych Miasto odjeżdżamy pociągiem do Jeleniej Góry.
Wycieczkę prowadzi Wiktor Gumprecht z Mysłakowic. Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.