To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W niedzielę na wycieczkę

W niedzielę na wycieczkę

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” organizują w dniu 27 lipca wycieczkę nr 24. Wyjazd z dworca PKS w Jeleniej Górze autobusem o godz. 9.40 do Ściegien. Trasa długości 15 km przebiega we wschodniej części Karkonoszy.

Ze względu na długie podejścia wycieczka przeznaczona jest dla wprawionych piechurów. Na przystanku autobusowym w Ściegnach na turystów będzie oczekiwał prowadzący wycieczkę Robert Śliwa. Drogą przez wieś, mijając Western City wchodzimy w Dolinę Maliny i dalej żółtym szlakiem idziemy do dawnej osady górskiej Budniki. Następnie po stromym podejściu osiągamy kulminację Kowarskiego Grzbietu – Skalny Stół. Ze skałek szczytowych roztacza się rozległy widok na wschodnie Karkonosze, Kotlinę Jeleniogórską, Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie i okolice. Kontynuujemy wędrówkę szlakiem niebieskim przez Czoło schodząc na Przełęcz Okraj. Tu zatrzymujemy się na odpoczynek w schronisku PTTK. W końcowym etapie wycieczki Żółtą Drogą idziemy do Kowar Górnych i dalej obok kaplicy św. Anny do centrum miasta. Po wyrywkowym obejrzeniu najciekawszych zabytków około godziny 18 odjeżdżamy autobusem PKS do Jeleniej Góry.


Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.